Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513867/bmid_z-pera-knihomolu-11-povidek-od-cesk-ErL-513867.png 4 91 91

Čeští a slovenští knižní blogeři v roli spisovatelů Jsou to knihomolové, kteří nejen čtou, ale také svoji lásku ke knihám sdílí s ostatními prostřednictvím blogů a sociálních sítí. Znáte je jako čtenáře, kteří literaturu hodnotí, ale tentokrát máte příležitost poznat je v novém světle – jako autory. 11 povídek o lásce, dospívání, hledání svého místa ve světě a přijetí sama sebe je doplněno jedinečnými barevnými ilustracemi od tvůrců aktivních v české a slovenské online knižní komunitě.... celý text

Hobitka
03.05.2023 5 z 5

Jednoduše - krásná sbírka krásných povídek :)
Všechny povídky se mi líbily, některé více jiné méně - však je taky každá jiná! :D Pár zahřálo u srdíčka, jiné se mě dotkly a vedly k zamyšlení, někde mi šel i trochu mráz po zádech.
Je to sbírka tudíž se dá čekat, že si tu každý najde něco. Nečekala jsem ale, že si užiju ty příběhy úplně všechny!
I po grafické stránce je tahle knížka nádherně vymazlená. Moc se mi líbí, jak tu má každá z povídek své vlastní místečko :)

Pitbullka
28.04.2023 3 z 5

Povídky mě obecně baví, ale abych pravdu řekla, ačkoliv jich zde bylo 11, málo která se mě dokázala opravdu dotknout. Velka část povídek je až prvoplánově líbivá, naivní. Což bych možná jako mladší čtenář ocenila. Ale v nynějším věku již ne. Jsem ráda, že jsem si povídky přečetla, ale kromě dvou pro mě zůstaly takovým průměrem a vracet se ke čtení už určitě nebudu.

evie.books
27.04.2023 5 z 5

Místo toho, abych jako vždy po dočtení knihy psala recenzi, která by v případě Z pera knihomolů, povídkové sbírky, do které jsem i já přispěla svým textem a ilustrací, stejně nemohla být objektivní, rozhodla jsem shrnout důvody, proč knížka stojí za čtení.

1. Z estetické stránky je knížka naprosto nádherná! Obálka, ilustrace, úvodní strany... Všechno je to pastva pro oči! Každá povídka má svůj vlastní design, ale dohromady to vlastně svým způsobem ladí.

2. Na knížce se podílela spousta skvělých a talentovaných lidí, kteří si určitě zaslouží pozornost.

3. Jedenáct povídek, jedenáct autorů, pro mnohé jde navíc o debut... Zkrátka víc než dost příležitostí objevit nové autory.

4. Povídky nemají společné téma, proto si v knížce každý najde to své.

5. V knížce nebyla povídka, která by se mi nelíbila nebo mě něčím nezaujala. Každá má něco do sebe. Tím se dostáváme k dalšímu bodu...

Čeho si na každé povídce nejvíc cením?

Devět věcí
Obdivuju, jak autorka dokáže pracovat se slovy.

Roztáhnout křídla
Moc se mi líbilo, jak mě autorka dokázala přenést do jiného světa a přimět mě zapomenout na realitu.

A co když to (ne)vadí
U této povídky se mi nejvíc líbila myšlenka.

[elen]a
Jsem velmi ráda, že hlavní postavou této povídky byla právě transgender osoba a také velmi obdivuju styl psaní autorky.

Uvidíme se v pekle
Tady mě nejvíc zaujala atmosféra a prostředí ve stylu Edgara Allana Poa.

Konečně sbohem
Jsem moc ráda, že někdo ve své povídce zpracoval téma duševního zdraví a navíc tak osobitě.

Neklidné duše
Opět kvituju to, jak mi autorka pomohla odprostit se od reality a čtení její povídky mě bavilo.

Květ ze všech nejkrásnější
Velmi mě zaujalo spojení mytologie s queer romantikou a styl psaní.

Všechna moje pluska
Myslím, že povídka bude lékem pro spoustu pošramocených srdíček včetně mého.

Uvidíme se
Tady jsem nejvíc vděčná za to, že jsem povídku dopsala a nezešílela u toho.

Něco mnohem lepšího
Milá sladká oddechovka, která se velmi příjemně četla.

Takže jo, ZPK čtěte, recenzujte a označujte nás!

Lejčís
23.04.2023 5 z 5

Dlouho jsem říkala, že povídky moc nemusím, takže je ani moc nečtu.. ale za poslední 2 roky jsem jich četla hned několik, dvě jsem dokonce poslouchala jako audio a ačkoli to bylo velké vystoupení z mé komfortní zóny, jsem za to neskutečně ráda, protože mě donutily změnit na tento žánr názor. A právě z Pera knihomolů je jednoznačně nejlepší novodobá sbírka, kterou jsem četla!
Jako v každé antologii zde najdete povídky, co se Vám budou zamlouvat více než jiné. Zde to platí dvojnásob, protože povídky nejsou tematicky příliš propojeny. Mají společné hlavně to, že jsou všechny napsané knižními bloggery, což mi vzhledem k tomu, jak je tato komunita v posledních letech rozšířená, přijde jako naprosto perfektní nápad. Nebylo by to ale YAčtu, kdyby nepřišlo ještě s něčím navíc - ta sbírka má naprosto precizní grafické zpracování promyšlené do nejmenších detailů, což je něco, čeho si na malých nakladatelstvích neskutečně vážím: že sice vydávají omezené množství publikací, zato každá z nich je zkrátka dokonalá :)

Z hlediska obsahu chci za sebe vyzdvihnout 4 povídky.
První z nich je od Zuzky Žáčkové (@zuzka_mezi_knihami), jejíž povídky obecně zbožňuju a neskutečně mi sedí její styl psaní. Povídka Neklidné duše je velmi originální hlavně díky svému námětu z prostředí dětského domova, které není v knihách vůbec obvyklé.
Druhou povídkou je Roztáhnout křídla od Alenky Štraubové (@zpet_ke_knize), která mě nadchla svou atmosférou cirkusu a neuvěřitelně autentickou zpovědí v oblasti rozporu mezi tím, co člověk dělat opravdu chce a co od něj očekávají rodiče.
Velmi mě oslovila taky povídka Adélky Rosípalové (@adelle_bookworm) [elen]a, která pojednává o tom, jak těžké to je, když Vás Vaši nejbližší nechtějí přijmout takové, jací jste. Oslovila mě dokonce natolik, že si rozhodně chci přečíst autorčinu knihu Zlomky nekonečna :)
A byť jsou všechny povídky něčím ojedinělé, jako poslední bych chtěla vyzdvihnout Květ ze všech nejkrásnější od Ley Stehelové (@ela_and_books), která neuvěřitelně vytříbeným jazykem vypráví o lásce mezi mytologickým bohem a mladým princem. Vůbec jsem to nečekala, ale neskutečně mě dojala :)

Veju007
22.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Nejsem velký fanoušek povídek, ale sbírce Z pera knihomolů ctu jsem dala šanci a jsem za to velmi ráda!

Vyzdvihnout musím hlavně tyto povídky:
Květ ze všech nejkrásnější od @ela_and_books o lásce smrtelného prince a boha, která mě naprosto dostala, rozbrečela a zlomila mi srdce.

Uvidíme se v pekle od @tyrkysoveknihy , kterou bych rozhodně ocenila delší, protože jsem vůbec nedostala odpovědi, které nutně potřebuji, takže Míšo, kdy že ti vyjde knížka?

Roztáhnout křídla od @zpet_ke_knize , která je o nalezení odvahy plnit si sny a je milá a roztomilá tím nejlepším způsobem.

Celkově sbírku hodnotím kladně, přiznám se ale, že je tam na mě moc contemporary, které téměř nevyhledávám, ale je to milé pohlazení po duši a zároveň je kniha naprosto nádherně zpracovaná a je radost na ní jen koukat.

Fani
19.04.2023 5 z 5

Jako asi u každé povídkové sbírky jsou ty které vás nadchnou a jen tak na ne nezapomenete nebo vám něco předají a pak jsou ty, které téměř ihned po přečtení zapomenete. Ale za mě tohle je skvělá práce vsech autorů jak textu tak grafiky. Co povídka to originál a je to hrozne hezky zpracované .

Lostinfantasy

Květ ze všech nejkrásnější - Lea Stehlová 4,5/5
Všechna moje pluska - Marie Vystrčilová 4,5/5
Uvidíme se - Evie Ilková 3/5
Něco mnohem lepšího - Eliška Hronová 4/5

Některé povídky byly lepší, některé mi tolik nesedly, ale ani jedna nebyla špatná. Knížku jsem zhltla za jeden večer s moc jsem si čtení užila.

IrmgardRiviere
08.04.2023 5 z 5

Z povídkové sbírky jsem naprosto nadšená. Otevírá spoustu zajímavých a důležitých témat, nad kterými bychom se měli zamyslet, nejlépe o nich i více mluvit. Nenašla jsem jedinou povídku, která by se mi nelíbila. Je to velmi povedená knížka.