Z nuly na sto

Z nuly na sto https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511533/bmid_z-nuly-na-sto-rRU-511533.jpg 5 9 2

11 příběhů a 11 esejů o stárnutí v Česku. V knize najdete 11 příběhů, které vás rozesmějí i dojmou. Jedenáct seniorů, mezi kterými jsou i naše vlastní babičky, vypráví o tom, jak se dobře připravit na stáří. Že je na to brzy? Chyba lávky. Myslet na to, jak prožít dobrý život včetně naplněného stáří, se vyplatí už teď. Když jste doma, se svým mužem, můžete se kdykoliv pohladit, dát si pusu. Jste si blízko. Pamatuju si, jak jednou seděl Svaťa u oběda, díval se na mě a říkal: „Víš, proč tě mám tak rád? Protože umíš krásně stárnout.“ A to už bylo v době, kdy jsem nebyla žádná Lollobrigida! Nebo když jsem šla z koupelny a on už ležel v posteli, vždycky mě obejmul a řekl: „Tak pojď, ty můj voňoušku,“ protože jsem voněla mýdlem. Tohle všechno skončilo. Knihu z Nuly na sto vydává Elpida ke svým dvacátým narozeninám. Dvacet let pomáháme seniorům, naše zkušenosti jsme nyní otiskli i na stránky této knihy. Její koupí získáte nejen skvělé čtení, ale zároveň podpoříte projekty pro seniory v Elpidě. Autoři rozhovorů: Jiří Hrabě, Agáta Faltová, Judita Matyášová, Ondřej Nezbeda, Iveta Čížová, Klára Gramppová Janečková, Lenka Dolanská, Lucie Dohnalová, Simona Bagarová, Ludmila Hamplová.... celý text

Hanuja
10.09.2023 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Rozhovory se seniory o tom jak chtějí stárnout. Jak každý z nás má zodpovědnost za své stárnutí i za svůj život .Jsou to velmi intimní rozhovory. Na každý rozhovor navazuje esej od uznávaného odborníka, který se k daným myšlenkám vyjadřuje
celospolečensky. Není vlastně úplně důležité jak dlouhý život žijeme. Mnohem důležitější je jak ho prožíváme a čím je naplněný.

lencin
26.03.2023 5 z 5

Zajímavý počin. Rozhovory byly dojemné, někdy smutné, někdy vtipné, vždycky silné.
Líbila se mi myšlenka, že na stárnutí se máme připravovat celý život.