Kráter

Kráter https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58766/bmid_krater-Jcr-58766.jpg 4 198 198

Wyman Ford série

Bývalý agent CIA Wyman Ford je vyslán na tajnou misi do Kambodže, kde má najít zdroj tajemných drahokamů, které podle všeho nepocházejí z naší planety. Pobřeží státu Maine rozzáří meteor a dvě kamarádky si půjčí rybářský člun a vypraví se hledat kráter po jeho dopadu v naději, že nalezený meteorit výhodně prodají na eBayi. Vědec v prestižním výzkumném ústavu objeví ve vesmíru nevysvětlitelný zdroj gama záření. Vzápětí je nalezen bez hlavy a disk s cennými daty mizí. Snímky z orbitální sondy NASA odhalí podivný stroj ukrytý v hlubokém kráteru na Deimosu, jednom z měsíců planety Mars. Vypadá to, že se zničehonic probudil k životu. Zbývá šedesát hodin a čas opravdu nečeká.... celý text

Romány Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Impact , 2009

karel9045
10.10.2015 4 z 5

Kráter je asi nejlepší kniha, jakou jsem od Douglase Prestona četl. Podařilo se zde dobře spojit dva žánry. Science fiction a thriller. Možná by se hodilo označení technothriller, jehož nekorunovaným králem byl Michael Crtichton. Ale zatímco Crichton se snažil za akčním příběhem řešit ještě další, obecnější problém, Douglas Preston nás chce především pobavit. Ale to nijak nesnižuje tuto knihu, která je dobře napsaná, má neotřelý nápad a spád.

Falcon124
28.07.2015 3 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale některé části byly až únavně nudné a roztažené. Kapitoly mohly být také o něco delší, ale jinak v pořádku.

tlllk
26.04.2015 3 z 5

hlavná dejová línia bola výborná,napínavá a originálna (dal by som 5 hviezd) ale tie vedľajšie ma iritovali, tuctový ľahko predpovedateľný dej na úrovni B-čkového amerického thrilleru (nájomný vrah, narkoman, ...) akoby to písali dvaja autori či schizofrenik.

Bob34
15.03.2015 3 z 5

Pěkné ale čekal jsem od toho trochu více.Jinak je to pěkná kniha a dobře se čte což je pro mne důležitý.

paul2843
08.02.2015 3 z 5

Čekal jsem více od D. Prestona v této knížce. Nejvíc jsem si asi užíval chvíle, kdy se Abby potlouká s Fordem. Zde byly asi ty nejakčnější okamžiky v knize. Občas mi to přišlo zbytečně přitažené za vlasy. Jinak konec mě překvapil.

Jihorka
06.12.2014 4 z 5

Četla se výborně - měla napětí, rytmus, žádná hluchá místa - než dospěla k závěru. Jedna hvězdička dolů za poněkud patetický závěr. Vzhledem k průběhu děje a civilnosti jednotlivých postav mi "prezidentská porada" přišla jako pěst na oko. Neseděla mi. Ale epilog tento dojem zmírnil. Doporučuji jako velmi kvalitní akční román ve světě sci-fi.

horvis
20.10.2014 5 z 5

Četl jsem to už dvakrát (2011 a 2014), a nejradši bych si to přečetl i potřetí, ale chce to delší odstup.
Víc takový knih !
Kdyby mi tak mohl někdo poradit nějakou podobnou knihu od jiného autora.
Preston Child mám přečteno vše.

kotel
11.08.2014 4 z 5

Dobrý příběh a napínavý děj sice o mimozemšťanech se nedozvím nic ale nevadí :)

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Kniha pozvolně začíná. Musíte se doslova a do písmene začíst. Příběh nabírá na obrátkách . Postavy jsou dobře popsané, sice člověk musí odpustit autorovi nějaké nesrovnalosti . jinak nebude čtenář u žádné knihy spokojený.

Nelly
10.01.2014 3 z 5

Jedna ze slabších Prestonových knih, přečetla jsem jednou a vícekrát pro ni asi nesáhnu. Jediné, co mě potěšilo, že je zde opět jedna z postav z předchozích knih. To mám ráda, když člověk potkává hrdiny ve vícero knihách.

HonzaT
20.11.2013 4 z 5

Dobrá kniha. Rozkolísané napětí, ale zformulované na výbornou. Douglas umí, přesvědčil mnohokrát. Jen nevím zda se mi to zdá nebo ne, ale nebyla tam trochu chyba v kapitole kde Khon se nechá zajmout hlídajícími vojáky načež v další kapitole už vesele pomáhal Waymenovi v práci :-) Jak se ten jeho kámoš dostal přes stráže??? :-DDD

Selket
05.09.2013 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla tenhle typ knih. Trochu mi trvalo než jsem se začetla, ale nakonec jsem nechtěla přestat. Napínavé a plné zvratů. I když jsem očekávala, že bývalý agent bude mít větší roli v závěrečném vyvrcholení.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Rád si ji přečtu, ale nenadchla mne tak jako ostatní knihy

Vojta
04.01.2013 2 z 5

Tato kniha je ptákovina (i když tím možná urážím některé ptáky). Literárně víceméně chudá, co nejvíce přizpůsobená čtivosti. Nepřináší vůbec nic nového a není ani nijak zvlášť vtipná nebo zábavná. Vůbec nejhorší však na této knize jsou neskutečně otravné postavy – zejména bývalý agent CIA, který je správně tvrdý, ale zároveň sociálně cítící nebo pan prezident, který se jako vždy objeví ve chvíli, kdy je jeho země nejvíce v ohrožení. Jediná sympatická postava byla snad čínská vědkyně (kterou jsem si podle popisu představoval asi jako asijskou Claudii Schifferovou), ale pouze do té chvíle než se prokázala jako americká patriotka.
Četba této knihy = mírná ztráta času. Přečteno velice rychle, ale příliš mě to neobohatilo, snad jen o některé vědomosti z astronomie. Jinak v knize není skoro nic, co by nějak extra stálo za pozornost.

NAMEKA
28.12.2012 5 z 5

Dobra kniha,bavila mne od zacatku do konce.. Urcite doporucuji

vladka2104
08.11.2012 5 z 5

Knížka mě bavila hned o první stránky, což se mi stává málokdy. Konec byl sice trochu přitažený za vlasy, ale i tak dávám plný počet.

rose
24.05.2012 5 z 5

Napětí a akce od první stránky. Krátké kapitoly nás nenechají vydechnout. Ty scény na rozbouřeném moři jsou jak v akčním filmu, málem jsem dostala mořskou nemoc. Dobře vykreslené postavy, zajímavý závěr. Pro mě první setkání s autorem, určitě si půjčím nějakou jeho další knížku.

Jack Bauer
08.05.2012 5 z 5

Jednoduchý, ale velmi čtivý román, oddechová četba.

Patapuf
28.03.2012 5 z 5

Celá kniha byla úžasná a ten závěr mě opravdu překvapil a abych pravdu řekl, tak příjemně :)

Miila
25.02.2012 4 z 5

Kniha se četla velice dobře, byla napínavá, ale docela mě zklamal závěr.

Douglas Preston
americká, 1956