Nesmrtelnost

Nesmrtelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463506/bmid_nesmrtelnost-Njn-463506.jpg 4 77 23

Příběh ze světa bestsellerové trilogie Vzpomínka na Zemi Pao-šu s požehnáním autora oceňované sci-fi ságy Liou Cch’-sina rozvíjí zápletku konfliktu mezi lidstvem a Trisolarany, jakož i původ a důsledky principu temného lesa. Jün Tchien-ming se ocitl v přední linii mezihvězdné války: muž, který chtěl kvůli smrtelné rakovině podstoupit eutanazii, byl v podobě holého mozku vyslán do vesmíru s úkolem infiltrovat trisolaranskou První flotilu. Mimozemšťané jej zajali a dlouhá desetiletí podrobovali nelidskému mučení. Tchien-ming nakonec podlehl a svým věznitelům pomohl s obsazením Země, aby zabránil úplnému vyhlazení lidstva. Trisolarané mu vyrobili nové naklonované tělo a Tchien-ming žil dlouho v exilu coby zrádce lidské rasy. Nyní se však na sklonku života dočká druhého vzkříšení. Bytost, jež si říká Duch, jej naverbuje do bitvy proti nepříteli, který usiluje o zkázu celého vesmíru. Tchien-ming však nechce být znovu loutkou. Tentokrát se bude řídit jen vlastním úsudkem.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , Host

The Redemption of Time , 2019

Tuti
14.04.2021 4 z 5

Pro mě milé překvapení.
Vzpomínky byly úžasné a čekat plnohodnotné pokračování a ještě od jiného autora by bylo asi trochu moc, ale musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla!

Jen bych doporučila číst hned po sérii Vzpomínek.
Paměť mám sice dobrou a určitě si i ostatní většinu děje vybaví, ale někdy jsem musela opravdu hodně namáhat mozek...

KubaHanzelin
11.04.2021 3 z 5

Když jsem zjistil, že má vyjít další příběh ze světa Vzpomínky na Zemi byl jsem nadšený, takže jakmile se mi kniha dostala do ruky, začal jsem číst s poměrně velkým očekáváním, i když jde o jiného autora, který zná svět Liou Cch'-sina výborně, nedosahuje jeho autorských kvalit..
První dvě části knihy jsou poměrně zajímavé, příběh, který už známe se rozšíří a dojde na vysvětlení otázek, které zůstaly nezodpovězeny, bohužel když došlo na třetí část, přišel velký pád a s kvalitou to šlo z kopce.
Tak nějak mi přišlo, že se v tom autor začal ztrácet a všechno zbytečně moc komplikoval, takže za mě jen slabší průměr..

Tyet
24.03.2021 4 z 5

Slušně podané "dovyprávění" kultovní trilogie. Doporučuji číst vzápětí po ní, protože pak se trochu ztrácíte. Čínská jména tomu chaosu moc nepřidají, zvláště v závěru jsem vůbec netušila, o kom je řeč.

vesmír čínská literatura mimozemšťané science fantasy (SF + F)

Autorovy knížky

Pao-šu (p)