Klam lady Ginevry

Klam lady Ginevry https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510742/bmid_klam-lady-ginevry-Qm0-510742.jpg 4 35 7

Vzestup Kamelotu série

1. díl

KDYŽ JE NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ BYTOSTÍ DOSPÍVAJÍCÍ DÍVKA… Kamelot vzkvétá a král Artuš má nakročeno k tomu stát se legendou. Ne vše je ale tak idylické, jak by se na první pohled mohlo zdát, a ne všichni vnímají úspěchy mladého panovníka s nadšením. Ke království se stahuje temnota, která ohrožuje nejen Kamelot, ale i život samotného Artuše. Kouzelník Merlin proto vymyslí plán. Na Kamelot přivede krásnou princeznu Ginevru, aby se stala Artušovou ženou a zároveň ochránkyní. Přestože by však za svého nastávajícího položila život, má to jeden háček. Možná není tím, za koho je nucena se vydávat… Smrtící nepřátelé, podvratní rytíři a zakázané lásky nejsou ničím v porovnání s tou největší hrozbou – s dívkou s černými vlasy, blížící se na koni skrz temné hvozdy přímo k Artušovi. Protože když je celá vaše existence lež, jak můžete věřit sami sobě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mystery Press

The Guinevere Deception , 2019

Malinali
28.12.2023 3 z 5

Jiný pohled na Artuše a Kamelot. Děj je strašně roztahaný až vleklý. Čekala jsem více magie a napětí.

Ív688
25.08.2023 3 z 5

Před chvilkou jsem dočetla, pohled na Artuše a Merlina z trochu jiné strany, Artuš pro svůj ideál vyhnal magii za hradby Camelotu a přesto tajně magii ctí, když se jedná o jeho osobní ochranu, Merlin posílá na hrad tajemnou Ginevru, která si nevzpomíná kdo je a považuje se za Merlinovu dceru, má ztělesnit nevěstu pro Artuše a posléze královnu Camelotu, zápletka je vytvořena, Ginevre se stane královnou, umí naslouchat stromům, bojí se vody, váže ochranné uzly, koupe se v ohni...a věci se dějí, nechybí ani Lancelot a Mordred, celkem hezké dvoudenní čtení..

Planin
13.08.2023 3 z 5

Obcas rozvlekle, jina verze Kamelotu, prvni dil, Lancelot zena, zbytek knihy jsme doufal , ze to nebude nejake feministické cteni, uvidime deuhy dil, pokud bude, jinak zajimavy namet

Matri
10.04.2023 4 z 5

Začiatok bol pre mňa trošku ťažší na začítanie.. horšie sa mi zvykalo na autorkin štýl písania. Dej bol ale veľmi pútavý, naozaj som sa nenudila a miestami som sa nemohla od čítania odtrhnúť. Nastali pre mňa aj prekvapivé zvraty, niektoré veci tuším, hoci veľa zostalo stále neodhalené. Oceňujem nezvyčajné poňatie klasických postáv, to sa mi veľmi páčilo, najmä Lancelot. Pokračovanie si určite prečítam, takže dúfam, že vyjde! Lepšie 4/5

mikika
03.04.2023 4 z 5

retelling mé oblíbené legendy s důrazem na zodpovědnost vůči zemi oproti vlastním zájmům, magii proti světu lidí... na to, že jde o young agult, docela dost náročných témat. a spousta záhad jen nakousnutých, abychom vyhlíželi další díl. příjemné překvapení.

Kroana3
25.03.2023 5 z 5

Arušovská legenda zas trochu jinak, s důrazem na Ginevru. Co když není královna tím, za koho ji mají? Její příběh mě moc bavil a ráda si přečtu další díly. Už jen proto, že na většinu postav pohlíží z trochu atypického úhlu pohledu. A Lancelot je zlatíčko:)

DreamerX9
22.03.2023 1 z 5

Kniha byla oddechový rádoby fantasy průměr. Postavy ušli dejme tomu ale Působivý děj, propracovanost prostředí to mi tam scházelo. Zhruba do půlky se vůbec nic neděje a rychle utnutý konec také zamrzel. Za mě lepší původní verze o Artušovi a Kamelotu. Třeba překvapí pokračování?