Vzestup a pád Alexandrie

Vzestup a pád Alexandrie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135039/bmid_vzestup-a-pad-alexandrie-MG0-135039.jpg 4 10 2

Většina z nás má za to, že starověkému světu vévodila dvě města, Athény a Řím, která zároveň položila základy současné západní kultury. Ale existovalo ještě město třetí, jež svým významem, vědeckými a uměleckými úspěchy převyšovalo jak Athény, tak i Řím. Tím městem byla Alexandrie v Egyptě. Zatímco vliv Athén a Říma se šířil prostřednictvím obchodu a válek, Alexandrie excelovala v myšlenkové oblasti. Stala se kolébkou poznání a pokroku. Díky knihovně, ve které bylo soustředěno veškeré vědění antického světa, Alexandrie přitahovala nejlepší světové učence, filozofy, básníky a vynálezce. Tato poutavá a čtivá kniha seznámí čtenáře se vznikem, zánikem i odkazem Alexandrie.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Deus

The Rise and Fall of Alexandria: Birthplace of the Modern Mind , 2006

jiri2737
03.05.2015 5 z 5

Úžasná a čtivá kniha o historii vzniku Alexandrijské knihovny. U každého druhého objevu je uvedeno, že byl znovu vynalezen po 1 500 letech. Bohužel o konec Alexandrijské knihovny se zasloužili křesťané. Vědomosti byly na obtíž. A tím začal temný středověk.

HiRes
22.10.2012 4 z 5

V začátku poutavé čtivé a velice zajímavé (jak přiklonit lid na svou stranu, když má jinou víru, prskanice mezi jedním rodem atd.), uprostřed, shodou okolností v největším rozmachu Alexandrie, to začíná být většinou nudné, protože se mluví jen a pouze o vědcích, lekářích atd, a ne vždy je to zrovna poutavé. Konec, pád Alexandrie má opět svižný, poutavý děj zakončený romantickýcm příběhem Kleopatry a jejího milence Marca Antonia.

Alexandrijská knihovna

Autoři knihy