Vzdušné zámky

Vzdušné zámky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46310/bmid_vzdusne-zamky-RW6-46310.jpg 4 35 10

Příběh ženy týrané vlastním manželem, která utíká před minulostí a po strašném zážitku je nucena změnit identitu a odstěhovat se na druhý konec země. Poté, co se seznámí se Samem, málem uvěří na pohádky. Jenže minulost jí šlape na paty a Helen se nečekaně ocitne před osudovým rozhodnutím, které má celý její život nadobro změnit...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

What You Wish For , 2000

veronika4001
02.12.2023 4 z 5

Trest pro koho?
Na začátku jsem si řekla, že příběh je pro pejskaře jako dělaný - láska k psům přerůstá samotný příběh. Popisu fyzického martyria není moc, natahování toho psychického také není tolik a - příběh není postaven na krutých scénách.
Užívala jsem si pocit hlavní hrdinky, že "něco nehraje". Nutkání a podezřívavost vnímám na příběhu jako nejlepší, je to takové plíživé, neodbytné a nezvratné.
Bohužel, hrdinka mohla být více schopná a měla mnoho alternativ, jak situaci zvládnout lépe.

georginaa
23.01.2021 3 z 5

Stejných témat o týrané ženě svým manželem už bylo napsáno plno. Vždy to má stejnou pointu. Ona utíká, on ji nahání, čeká se nějaký zvrat. Záleží jak to spisovatelka celé pojme. Tady bych řekla, že to je tak všedně napsané a předpokládané, že nic nového a překvapivého není. Takové průměrné čtení.

laura
23.06.2019 1 z 5

... velké zklamání. Fern Michaels pro mě není neznámá autorka, kdysi jsem od ní přečetla některé z jejích knih a především kniha Nezvaný host patří k těm, na které se nezapomíná. To ovšem není případ této knihy. Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Jako bych však sledovala nezáživnou reportáž, kterou předčítá stejně nezáživný hlas znuděného vypravěče, postavy nežily, nedokázaly mě přesvědčit o své opravdovosti, všechno to byl takový podivný mišmaš, který nedával smysl a u některých pasáží jsem si říkala: To jako vážně? Prostě, čas strávený s touto knihou byl pro mě ztraceným časem. Pořád jsem čekala, že se to změní, že přijde něco, co mě přesvědčí, že bych jí měla ještě dát šanci. To se však nestalo. Takže, už nikdy víc. Vzdušné zámky se totiž dost často zhroutí...

angelikasn
13.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila,četla se jedním dechem.

helenkan
05.08.2017 4 z 5

Pěkný,zajímavý příběh.
Jen těch chyb nebo překlepů tam bylo docela dost.

bábuška
21.06.2017 4 z 5

Pěkně napsaná kniha se zajímavým námětem, dost často se opakujícím, kde na jedné straně je mladá žena plná ideálů a na druhé straně je ješitný a svým způsobem omezený muž. Ten uznává jen své mužné ego a když se k tomu přidají ještě jeho násilnické sklony, může následovat už jen popisované drama. Velmi hezky je zachycen Helenin srdečný vztah k svému malému psíkovi a jeho opětovná psí oddanost. Jen jsem tam v poslední části knihy zjistila tři menší tiskové chyby.

lenka.v
19.01.2017 5 z 5

moc pěkný román se vším co k románu patří .

modranka
27.11.2014 4 z 5

Zaujímavý príbeh, ktorý vás núti zamyslieť sa nad osudom iných žien, nad správaním tyranov a bezmocnosťou sociálneho systému. I keď príbeh v niektorých svojich častiach bol trochu nelogicky, a niekedy zdĺhavý, oplatí sa prečitať si ho. Mala som trochu obavu, že budem čítať o násilí, bitkách a týraní, (no, toto tam samozrejme je), ale skôr je to o sústavnom úniku pred vlastnou identitou.
Jednu hviezdičku sťahujem za zbytočnú duchárčinu.

deedulka
25.12.2012 5 z 5

Napínavý příběh o týrané ženě, která se snaží utéct od tyranského manžela a začít nový život. Jenže ten se jí tak lehce nevzdá a brzy ji vypátrá...

simonabr
15.07.2012 3 z 5

Čekala jsem zajímavější děj a konec byl naprosto sladký, to už teda bylo přehnané.

týrání

Fern Michaels (p)