Vzbouřenci z Bounty

Vzbouřenci z Bounty https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56085/bmid_vzbourenci-z-bounty-z0g-56085.jpg 5 20 9

Román přitažlivě zpracovává známou událost z historie mořeplavby, vzpouru na lodi Bounty, k níž došlo 28. dubna 1789. Skutečný příběh, dramatický a dobrodružný, odehrávající se navíc v exotickém prostředí, byl již několikrát zpracován, autorovi této knihy se však podařilo vytvořit dílo dobrodružné a seriózní. Cestopis, postavený na veškerém dostupném archívním materiálu a podávající komplexní obraz doby i života na moři v oblasti Tichomoří. Kniha se stala předlohou pro filmové zpracování.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Panorama

Bligh and Mr. Christian , 1972

heavy66
23.04.2023 5 z 5

Detailní a čtivé vyprávění legendárního příběhu o vzpouře na lodi Jeho Veličenstva. Kapitán William Bligh byl vždy popisován jako surový despota, ve skutečnosti byl jedním z nejlepších námořních navigátorů tehdejší doby, když dokázal plout na malém člunu 6000 kilometrů neznámým mořem až na ostrov Jáva, a zachránit tak většinu nevzbouřené posádky.
Z filmových adaptací mám rád tu s Anthony Hopkinsem, Mel Gibsonem a krásnou Tevaite Vernette, která na rodném Tahiti žije dodnes. Konec konců, potomci Fletchera Christiana a ostatních vzbouřenců na ostrově Pitcairn také!

Čmeláček
28.05.2022 5 z 5

Výborná kniha na známé téma vzpoury na Bounty, nedá se odložit a čte se jedním dechem.

m_martina
15.12.2021 5 z 5

Hlavním čtenářem této knihy byl syn, který toho jinak přečetl málo. Ale protože je tohle dost známá historická událost, nedokázala jsem odolat a knížku jsem si přečetla také já. Líbila se mi a stránky jsem ani nestačila obracet.

gonga
04.04.2021 5 z 5

Kniha nalezená v knihobudce se ukázala být naprostým pokladem. Tak skvělé vylíčení událostí na lodi Bounty ještě nikdo nenapsal. Autor si dal neskutečně moc práce se studiem pramenů a ukázal mi, že oproti svému přesvědčení toho o této události mnoho nevím. Fantastický popis života nás lodích té doby, interakce s domorodci a uvažování námořníků ji dělá zajímavou a napínavou od začátku do konce. V žádném případě není zdlouhavá či natahovaná, jak zde někteří tvrdí. Pouze se velmi poctivě věnuje každému aspektu vzpoury, pohnutkám účastníků a samozřejmě jejich následnému osudu.

soupik2012
22.09.2019 3 z 5

Tato kniha se mi hodnotí velice těžko. Podle popisu jsem se těšila na román, který ke svému příběhu využívá historicky známou událost. Ke svému zklamání jsem ale zjistila, že tato kniha je literaturou faktu. Všechny podobné knihy jsou psané ve stylu učebnic a to mi u oddechové literatury dost vadí. Nedokáži se tak plně vžít do příběhu a sleduji ho jakoby zpovzdálí. Audioknižní zpracování, přepis z dochovaných kazet z roku 1992 v sobě má několik drobných chyb, ale přednes pana Meduny je velice příjemný.

PeterSmith
01.11.2017 3 z 5

Některé části byli napínavé a strhující, ale polovina knihy byla dle mého názoru zbytečně roztáhlá.

85098211
20.10.2017 5 z 5

Výborná kniha, skvěle napsaná. A samozřejmě notoricky známý příběh, který jsem viděla i zfilmovaný, dokonce ve dvou verzích. Ale kniha jako obvykle vítězí, i když ta novější filmová verze z 80. let je také hodně dobrá. Knihy tohoto typu miluju, navíc tato je opravdu zdařilá, proto mi nezbývá než dát pět hvězdiček :-).

bretja
30.04.2017 5 z 5

Příjemné čtení, byť ke konci již poněkud zdlouhavé. Pěkný popis této známé historické události.

aychend
25.10.2012 5 z 5

Super napínavá knížka a podle ní skvěle natočený film s Hopkinsem a Gibsonem. Chystám se číst ještě Vzpouru na lodi Bounty a Po stopách Bounty. Jsme zvědavá, co se dozvím nového, nebo z jiného pohledu.

vzpoura Bounty (britská loď)

Richard Hough
britská, 1922 - 1999