Výživná kniha o jídle

Výživná kniha o jídle https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501234/bmid_vyzivna-kniha-o-jidle-x67-501234.jpg 5 46 10

Žijeme v době, kdy je jídlo nejbezpečnější v historii. Přesto se spotřebitelé přestávají orientovat v tom, co je zdravé, co není, jak poznat pod barevným obalem kvalitu a čemu ve spletité informační džungli uvěřit. Výživná kniha o jídle Karolíny Fourové, inženýrky v oboru výživy a kvality potravin, navazuje na úspěšný bestseller Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Kniha vás bezpečně provede nekonečnou galaxií surovin a odpoví vám na všechny otázky, které vás ve spojitosti s jídlem kdy napadly. Pomůže vám nahlížet na potraviny z hlediska výživy i kvality a naučí vás to nejdůležitější – správně je skladovat a pracovat s nimi v kuchyni. A aby vás alchymie se šlehacími metlami a vařečkou bavila hned od začátku, najdete v knize 50 jednoduchých a neprůstřelných receptů z autorčiny kuchyně.... celý text

Kuchařky
Vydáno: , Esence

Meginho
09.12.2023 5 z 5

Krásný a vkusný design, cenné informace a užitečné tipy.
Ty stránky s recepty už mám pěkně zapatlané, protože některé recepty od Káji točím pořád (navíc jsou recepty perfektně a přehledně napsané).
Doporučuju i blog na stránkách autorky, je to radost obsahově i vizuálně :)

Veve131
03.12.2023 5 z 5

Skvělá kniha, vše je srozumitelně vysvětleno. Hodně receptů jsme doma vyzkoušeli a jídlo je vynikající. Všem doporučuji si ji přečíst.

MagdaFish
17.09.2023 5 z 5

Nemohu než souhlasit se superlativy, které tuhle knížku doprovází. Srozumitelně a věcně podané informace, zajímavé recepty, (mám zálusk na skyrové nočky :) ) perfektní styling. Bravo!

Kira283
28.07.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o výživě a jídle. Na Karolínu nedám dopustit. Často se na ni odkazuji (jak s oblibou říkám, dělám teď chytrou :)) a co jsem od autorky upekla/uvařila, byla prostě zatím jedna velká bomba!

_Knihomolka_
12.07.2023 5 z 5

Knihu nelze hodnotit jinak, než plným počtem. Paní Fourová mě toho opět hodně naučila, něco připomněla, přehledně mi také nastínila kulinářskou alchymii a na konec nezapomněla napsat ani pár řádek o tom, okolo čeho se tu vlastně stále točíme - o zdravém přístupu k jídlu. Přesto tím nejcennějším, co mi autorka dala, pro mě zůstávají tři věci - to, že si teď díky ní umím sama zčásti upravit poměry surovin u receptů, vyznat se v pestré paletě potravin a správně číst obaly.

Dsenbi
23.11.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla celkem rychle. Hodně mě zaujaly pasáže o vaření a pečení, které pomáhají vysvětlit, jak tahle alchymie funguje. Recepty jsem zkusila zatím 3 a všechny se povedly na 100%. A už vím po jakém kakau mám v obchodě sáhnout. Díky Karolíno!

pocketka
30.09.2022 4 z 5

Ne tak wow efekt jako kniha první, nicméně pořád velmi čtivé. Pokud vás zajímají potraviny a to, co dáte do pusy, knihu doporučuji.

radekk33
22.09.2022 5 z 5

Kniha je rozšířenou verzí prvního dílu. Je plná zajímavých informací. Autorka popisuje jednotlivé skupiny potravin srozumitelným způsobem a vyvrací zažité mýty. Pro člověka, který již nějaké povědomí o potaravinách má a zajímá se o ně, je to spíše zpestření. Každopádně knihu doporučuji a těším se na další:)

Zuza151
17.09.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Spousta užitečných informací pro běžného spotřebitele/člověka, který nerozumí všem těm sprostým slovům ve složení potravin. Vyvrací spoustu nejrozšířenějších mýtů o jídle a potravinách, vysvětluje např. rozdíl mezi jednotlivými druhy sladidel, jak vybrat nejlepší kakao, jak nejlépe skladovat ovoce a zeleninu. Doporučuji.

Ossobuco_TU
17.09.2022 3 z 5

Zbožíznalství v hezčím kabátku, s hezčími obrázky a recepty (které mě nelákají), ale pořád zbožíznalství. Na to mám skripta, takže kdo chce, ať mi napíše, za kód na Zásilkovnu vám tu knihu zdarma pošlu. (Již odeslána.)

2020  90%Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete
2022  95%Výživná kniha o jídle
2020  60%Nejez blbě

Kniha Výživná kniha o jídle je v