Vyvolený

Vyvolený https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453032/mid_vyvoleni-BSK-453032.jpg 4 20 5

Cade se s partou teenagerů ocitá v podivném světě. Ti, co přežili první útok, se s vypětím všech sil dostanou přes poušť do pevnosti, kde je technologicky vysoce vyspělý dron identifikuje jako „soutěžící“. Když zjistí, že mají svést bitvu s armádou zubatých příšer, pokusí se o útěk. Dron je však neodbytně pronásleduje na každém kroku a na jeho displeji neúprosně ubývají vteřiny do zahájení kvalifikačního kola.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Alpress

The Chosen , 2019

Hermik1234
14.07.2021 3 z 5

Recenze bez spoilerů
Opravdu páni! Taran Matharu zde opravdu uvolnil naplno uzdu své fantazie. Skoro bych až řekl, že při psaní této knihy nebyl úplně duševně v pořádku. Kniha je toho druhu, kdy vás celých prvních 250 stránek dlouhého děje vlastně jen připravuje na posledních 20 stránek, odehrávajících se příběhově ve 20 minutách.

Stejně jako postavy v knize, ani já jsem nevěděl do poslední stránky co se tam vlastně děje. Posledních 50 stránek jsem zhltl na cestě z dovolené, a to spíše z důvodu, že už jsem chtěl zjistit, o co v knize jde. Jak příběh, tak celkově kniha působí místy docela zmateně. Občas jsem nechápal, proč autor toto do příběhu zasadil. Určitě pasáže na mě dělaly dojem, že jimi autor chtěl pouze natáhnout knihu. O nějakých 120 stránek...

Bohužel, i poté, co autor na poslední 2 stránky zasadil vysvětlení knihy, mi stále spousta věcí vrtala hlavou. Tady to Matharu podle mne už přehnal. Zašel opravdu až do moc velkého sci fi. Sice je to zajímavý nápad, ale bez dalšího postupného dovysvětlování v dalším díle čtenáři jeho vyzi soudě podle mého úsudku nepochopí na 100%.

Závěrem je kniha čte docela dobře. Střídají se zde napínavé pasáže,od kterých se nebudete chtít odtrhnout, ale také dlouhé popisné, které můžete v klidu přeskočit a o nic nepřijdete.

Hrony13
22.05.2021 4 z 5

Od knihy jsem si příliš nesliboval, ale musím říct, že mě to vcelku překvapilo. Souhlasím s předchozím komentářem, že mi vadily až moc vleklé popisné části a některé jsem i přeskakoval, jelikož jsem se nemohl dočkat závěru.
Samotný námět mi přijde zajímavý a jsem zvědav na další díly. Hodnotil bych to tak 7/10.

Highlander
05.05.2021 4 z 5

Je to typický Taran, je to čtivé, má to zajímavou, i když asi nijak extra originální myšlenku, nicméně v zajímavém provedení....
Opět mi občas vadily popisné části - v podstatě tedy jen u tvorů - stejně jako tomu bylo u jednoho z dílů Učedníka. Je mi opravdu fuk, kolik druhů tam je a který má jaké peří nebo hlavu, když už se s nimi (pravděpodobně) nikdy nesetkáme... obzvlášť když já si to nezapamatuju ani do konce odstavce.
Každopádně jsem hodně zvědav, jak se příběh bude vyvíjet dál a 'jen' 4 hvězdy jsem dal hlavně proto, že si myslím, že další díly budou lepší, tak abych měl v hodnocení jistý prostor. :)

HattoriHansa
08.11.2020 2 z 5

Za mne slabsi prumner. Necetlo se to spatne, ale koupenim dalsiho dilu ( pokud vyjde ) si vubec nejsem jisty.

Yokite
27.10.2020 5 z 5

Taran nezklamal, dejte mi druhý díl. Jakože hned teď okamžitě!

Taran Matharu
britská, 1990