Vývoj obrazivosti od objektu k interaktivitě - Předpoklady gnozeologické analýzy obrazové stránky nových médií https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267137/mid_vyvoj-obrazivosti-od-objektu-k-inte-267137.jpg 3 1 1

Cílem práce je prozkoumat vizuálně obrazné prostředky s představou o jejich neustálém strukturním prohlubování od jejich prapočátků v úsvitu vizuálního vyjadřování lidstva až k vlivu nových médií. K tomu autor navrhuje model, v jehož začlenění je možné chápat vizuální představivost, obrazivost jako zásadní faktor vizuálního vnímání, podmíněný na sociální strukturní úrovni vizuálně obraznými prostředky, které má societa k dispozici. V duchu tohoto přístupu vidíme vývoj vizuálního vyjadřování jako růst, v němž se prvně odhalené prostředky zapojují v dalším vývoji do strukturně členité soustavy dalších vizuálních prvků na několika strukturálních úrovních. Autor věnuje pozornost zejména transformaci obrazové struktury, kterou přinesla moderna a jejím důsledkům pro současné chápání vizuálně obrazného vyjádření v nových médiích.... celý text

arthera
06.06.2020

Náročnější čtení vysokoškolské úrovně a slovní zásoby ;-). Nicméně kdo se tím prokouše, dostane pořádnou intelektuální porci informací na téma obraz, jeho vnímání a tvorba. Nutnost pro lidi od umění a multimédií, když chcete říct na vernisáži i něco jiného než “ líbí se mi barvy a koncept”.

digitální média

Jaroslav Vančát
česká, 1949
2003  80%Poznávací a komunikační obsah výtvarné výchovy v kurikulárních dokumentech
2010  60%Vývoj obrazivosti od objektu k interaktivitě - Předpoklady gnozeologické analýzy obrazové stránky nových médií
2008  0%Grafika - Zdeněk Sýkora
2000  60%Tvorba vizuálního zobrazení - Gnozeologický a komunikační aspekt výtvarného umění ve výtvarné výchově