Přistěhovalci

Přistěhovalci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171859/pristehovalci-171859.jpg 5 31 9

Vystěhovalci série

2.díl tetralogie 24. června 1850 přistála vystěhovatelská plachetnice u přístavního mola v New Yorku. Autor líčí první kroky hrstky vyčerpaných, hladových a nemocných švédských chalupníků na půdě vysněné země, kde musejí v budoucnu svést urputný a ne vždy vítězný boj s přírodou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Invadrama , 1952

Moudd
07.04.2023 5 z 5

Má oblíbená kniha. Opravdu stojí za přečtení!

Pavlaj
13.05.2022 5 z 5

Vystěhovalci dorazili do Ameriky a stali se přistěhovalci. Americká truhla (protože mířila do Ameriky) se stala švédskou truhlou (protože přijela ze Švédska a voněla po domově). Čemu museli čelit: Neznámo. Cholera. Cizí jazyk. Na všechno sami. Co našli: Dostatek úrodné půdy. Odloučení od církve. Svobodu, rovnost. Možnosti.
I druhý díl za pět hvězdiček. Krásné.

Pavlína79
19.08.2021 4 z 5

cesta přes oceán musela být pro ty pracovité lidi očistcem, ale zjistit, že tím to zdaleka nekončí a že vysněna půda je ještě daleko..... opět moc hezké, snadno představitelé

Katka2382
25.12.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ješte víc.Skvělé a čtivé,měla jsem co dělat se od knihy odtrhnout.Člověk si vůbec nedovede představit jak to pro ně muselo být všechno těžké.

danka13
30.08.2020 5 z 5

Všechny tyto informace jsou pro mě nové a hlavně velmi zajímavé. Na druhou stranu, jsem moc ráda, že jsem se ve svém životě nemusela odstěhovat na druhý konec světa. Ale lidé se stěhovali vždy a stěhovat budou, jen nás to vždy překvapí. Už se těším na další díl, jsem zvědavá, jestli se Švédi konečně budou mít trochu lépe a jak se poperou s jazykovou bariérou.

Han-nah
19.06.2020 5 z 5

Jsou sice na pevné zemi, ale co dál.Ještě, že tam byla větší komunita Švédů. Neznalost jazyka, hledání půdy k obdělání a postavení domu a zajištění rodiny.

jfialova
28.06.2019 5 z 5

Pokračování série je opět zdařilé. Pamatuji si, jak hlavní hrdinové přijedou na místo svého nového domova, kde není vůbec NIC a začínají od nuly budovat úplně vše. Jak jim chybí peníze i na blbé hřebíky. A to je již asi 20 let, co jsem knihu četla.

MOu598
11.08.2017 5 z 5

Četla jsem v červnu 2010. Podle mých poznámek:
2. díl, z New Yorku do Minnesoty, zde přežít zimu.
Krásné.

Hannelle
17.12.2016 5 z 5

Ve druhém dílu švédští obyvatelé nastoupí na loď a míří za oceán. Plavba je dlouhá, podmínky na lodi nelehké, zažívají útrapy i smrt...Vylodí se v New Yorku a míří do oblasti, kde hodlají nalézt svůj nový domov. Opět napínavé čtení.

Vilhelm Moberg
švédská, 1898 - 1973