Vypravěči amerického Jihu

Vypravěči amerického Jihu https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89265/bmid_vypraveci-americkeho-jihu-iFA-89265.jpg 5 12 3

Objevná antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů; potvrzuje to i fakt, že pouze čtyři ze zařazených autorů – Eudora Weltyová, Flannery O’Connorová, Richard Ford a Lewis Nordan – se u nás již dočkali překladu alespoň jedné knihy. Svazek, pokoušející se postihnout fenomén jižanského písemnictví v období od éry „jižanské renesance“ první poloviny 20. století až po jeho závěr, je doplněn úvodním esejem amerikanisty Marcela Arbeita a medailony jednotlivých autorů. Uspořádali Jakub Guziur a Marcel Arbeit.... celý text

Katka2382
02.04.2022 4 z 5

Zajímavá kniha,nejvíc se mi líbila povídka Obloha je šedá od Ernesta J. Gainese.Škoda že je to to jediné co od něj bylo přeloženo do češtiny.

jan6775
28.11.2019 5 z 5

Nemohu než souhlasit s GreenMagritte .

Carlita.cte
06.04.2016 5 z 5

Pokud chcete poznat smutnou krásu a jedinečnost jižanské literatury, s tímto pečlivě sestaveným sborníkem nemůžete sáhnout vedle. Jižanská literatura se všemi typickými motivy - zaostalost vesničanů, odkaz otroctví, rasová segregace, traumatické zážitky z občanské války, jižanské mýty a fantastické historky, tzv. tall tales, kazatelství, komunita, zakořeněný protestantismus,... Díky autorům za to, že můžeme objevovat tklivý jižanský magický realismus.