Výprava za parádou

Výprava za parádou https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25884/vyprava-za-paradou-25884.jpg 4 9 3

Autorka knížek Dárek pro Moniku, Karolinka a Výsostné území se věnuje i ve své nové próze dívčí hrdince. Její Šárka žije v dětsky jednoduchém prostém světě, do něhož právě začínají pronikat nové tóny: touha po samostatnosti, po pěkných věcech... A při tom si Šárka už také uvědomuje odpovědnost, s níž se musí připravovat na své vysněné budoucí povolání. I když je to ještě hodně daleko, jsou to první krůčky k dospělosti. Šárka udělá těch krůčků pár - a už klopítne, a to právě při své výpravě za parádou. Příběh se odehrává v rozmezí jednoho měsíce, proto má děj spád a zaujme od prvého okamžiku...... celý text

Aribana
24.04.2024

Po mnoha letech jsem vyštrachala tuto knížku za své knihovny. Ano, je vhodná spíš pro dospívající dívky, ale nijak neurazí, má spád a je celkem čtivá.

feyer
04.03.2021 5 z 5

V dětství jsem tuto knihu četl a moc se mi líbila. Je to dobově zabarvené (nemyslím to politicky), ale moc pěkné nenáročné čtení pro dívky v pubertálním věku.

Esmeralda168
22.07.2017 5 z 5

Krásná, pohodová knížka pro holky kolem 10 let, která se velmi dobře četla, nenudila, nechybělo ani napětí a dobrodružství. Zajímavý prázdninových příběh.