Výplata

Výplata https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8789/vyplata-8789.jpg 4 76 8

Sbírka povídek Výplata zahrnuje dvanáct povídek, s osmi z nich se ještě český čtenář neměl možnost setkat. Titulní povídka, sloužící jako předloha ke stejnojmennému filmu, má jak vynikající zápletku tak rychlý spád děje. Michaelu Jenningsovi někdo usiluje o život. Je najímán za patřičné velké honoráře na specializované tajné projekty. Po jejich dokončení, aby nemohl nic vyzradit, je mu vymazána paměť. Nyní však místo velké výplaty dostane obálku plnou náhodných předmětů. Zároveň mu zaměstnavatel oznámí, že se sám před měsícem svého honoráře vzdal. Protože mu byla vymazána paměť, neví jak se bránit, dokud v předmětech, které dostal, neobjeví klíč ke své minulosti. Nyní musí, s pomocí přítelkyně Rachel, poskládat svou minulost dříve, než jej zabijí. A času není mnoho.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Paycheck , 2001

Luigi1
22.08.2023 2 z 5

Povídky se mi moc nelíbily

FirstDaw8ID
30.04.2023 3 z 5

Pro mě byly "nové" pouze tři povídky, zbytek už jsem četl v jiných sbírkách. Celé povídkové knize dominuje ústřední Výplata, dále pak Váhavec, Snídaně za úsvitu a Otcova napodobenina, zbytek je bohužel průměrný až dokonce podprůměrný, jsem ale rád, že jsem si mohl přečíst z Dickovi povídkové tvorby opět něco dalšího.

jaroiva
05.06.2022 4 z 5

První půlka mě dost bavila, pak se už objevily povídky nudnější až divné.
Ale když to tak počítám, průměrně mi vychází 4*, i když po dočtení poslední bych dala jen 3*.
Vytáhly to pro mě hlavně povídky Chůva a titulní Výplata.

danny_21
04.03.2021 3 z 5

Velmi průměrná sbírka Dickových (často) výplodů, paranoidních nápadů. častokrát s nedotaženými konci a mizerným obsahem. Pak jsem jich viděl v lepším průměru ( především ty zaobírajících se timetravellingem - temponautská, Jonův Svět, Snídaně za Úsvitu ) a celkově to vytáhly těsně aspoň pod čistý střed - 45 %

PetrCepek
05.01.2020 5 z 5

Mnohem lepší a srozumitelnější, než film s toporným Benem Affleckem

Tomas@S
20.06.2018 3 z 5

Nadsen ze stejnojmenneho filmu jsem vyhledal puvodni povidku, kterou byl inspirovan filmovy scenar. Povidka nevysla samostatne, nachazi se v teto cele sbirce povidek. Podobne jako u jinych Dickovych del, mam z toho rozporuplne pocity. Uplne se mi to nelibilo. Jak povidka Vyplata tak i ostatni povidky. Dokonce nektere z povidek byly hodne slabe. Samotna povidka Vyplata mi neprisla uplne domyslena, ve filmu, i kdyz k nemu mam taky spustu vyhrad, se to proste povedlo o hodne lip. Je to tam cele nejak lip propracovane. Takze Dick jako autor mi opet nejak nesedl.

klikas
19.05.2016 3 z 5

Mickeyho klubík...jaký předmět použiješ na tohle?

kilometr
15.06.2012 4 z 5

Sbírka dvanácti povídek,ze kterých se mi nejvíce líbily povídky Výplata,Chůva,Městečko a Předlidé.75%.