Vykuřovadla. Dech draka. 72 rostlinných portrétů: etnobotanika, rituální a praktické využití https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281877/mid_vykurovadla-dech-draka-72-rostlinny-KX8-281877.jpg 5 5 1

Již před desítkami tisíc lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů, ať už to jsou byliny, větve jehličnatých stromů, pryskyřicí nasáklé dřevo, mají nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat jejich zdraví, dokáží vyléčit nemoci. Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou (současného člověka) návratu k přírodě, návratu k víře, stává znova aktuální. Autor knihy, Christian Rätsch, etnolog, etnobotanik a etnofarmakolog, se vykuřovadlům v této bohatě ilustrované knize věnuje z hlediska botaniky, historie, tradic a rituálů, i farmakologie.... celý text

Spajdy
21.04.2022 5 z 5

Obsáhlá a krásně zpracovaná kniha, prosta jakýchkoliv ezo-blábolů, což je v dnešní době pozoruhodně vzácné :-) Je znát, že autor se snažil jít opravdu ke kořenům - tradicím původních národů a etnik, jimž bylo (a mnohde dodnes je) používání vykuřovadel denním chlebem, a propojil nahlédnutí do jejich tradic s poznatky moderní vědy.

Kniha Vykuřovadla. Dech draka. 72 rostlinných portrétů: etnobotanika, rituální a praktické využití je v