Vykopávky

Vykopávky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489675/bmid_vykopavky-G2w-489675.jpg 4 24 3

Podivně hrbaté mohyly u Kloboukového lesa už léta přitahují pozornost majitelky zdejších pozemků. Ale teprve na jaře 1939, když se už nad Anglií stahují válečná mračna, paní Prettyová pověří amatérského archeologa Browna, aby přišel záhadě na kloub. O pár týdnů později se ve výkopu zaleskne zlatý šperk – pyramidka ozdobená maličkými granáty. A poté další a další artefakty… Události čtyř měsíců, kdy byl učiněn převratný objev britské archeologie, líčí autor s důrazem na rozdíly v motivacích klíčových aktérů. Proplétající se hlasy trojice vypravěčů líčí dramatický střet letitých traumat, osobních zájmů a profesionálních vášní. Balada z posledních dnů horkého, nervózního léta, které se překlopí do pekla války.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Leda

The Dig , 2007

Bagrowitz
03.11.2023 3 z 5

Příjemná kniha která se hezky čte. Popis vykopávek, opatřených o emoce účastnících se lidí. Celé je to protkáno nitkou očekávající války. Lepší 3*.

essene
15.07.2023 3 z 5

Pěkná,čtivá

marci8
12.05.2023 4 z 5

Kniha je zajímavá. Je dobře napsaná a zakládá se na skutečných událostech. Líbí se mi i fotografie, které dokáží tehdejší realitu více přiblížit.

zfilmováno

John Preston