Vyděděnci

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit.

John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.

zdroj: www.legie.info méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125031/vydedenci-LuD-125031.jpg 4.7310

Bratrstvo (1.)

The Outcasts (2011)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

czpilar

Parádní spin-off k Hraničářovu učni. Chytilo mě to stejně a jsem zvědav na další díly.

Aniday
25.12.2016

po Hraničářovu učni jsem asi čekala malinko víc, ale třeba to další díly dotáhnou 8)

Evisis
01.12.2016

Kniha má zajímavý příběh, dobře se mi četla a opravdu mne nadchla. Flanagan je skvělý autor a knihy od něj se čtou skoro samy. Sice mám po přečtení Hraničářova učně tendenci zaměňovat nějaká ta jména, ale to už je vedlejší :D. Určitě doporučuji. :)

zuzik2301
15.09.2016

Sice knihu stále čtu, ale myslím, že s čistým svědomím můžu již zanechat komentář.
Do knihy jsem se pustila po dočtení Hraničářova učně, protože jsem si dílo pana Flanagana prostě zamilovala. Je fakt, že mi chybí hraničáři (Halt, Gilan, Will..) ale i tahle série mě dosti zaujala a téměř se od knihy nemůžu odtrhnout. Nemluvě o tom, že hlavní postavou je Hal a já mám nutkání číst pořád Halt :D

Viky007
06.08.2016

Tak trochu jsem měla strach, že mi budou chybět hraničáři, ale kupodivu se tak nestalo. Kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Volavky zkrátka nezklamaly, stejně jako Erak a Thorn.

Jůšo
25.07.2016

John Flanagan opět nezklamal! :)

Jane007
22.05.2016

Opět vynikající knížka. Z počátku jsem ji četla s nedůvěrou (mohl za to slovníček pojmů na začátku), ale postupem času jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden den. Co dodat. Pokaždé, když se má duše ponoří do Flanaganova světa, je pořád těžší a těžší se z něj vrátit. Nejradši bych tam zůstala a pomohla Halovi:-)

Douglas
01.02.2016

zase z jiné strany příběhy, tentokráte od moře. čtivé, dobrodružné, konec prvního dílu nepředvídatelný, už samozřejmě mám rozečtený díl druhý :)

hankapimi
01.02.2016

No prostě skvělý oddychový napínavý Flanangan ! Užívala jsem si všech pět dílů Bratrstva, jejich legrácky, dobromyslné popichování i vtipné dilogy :
"Jsou to vojáci", odpověděl. "Vidím jejich štíty a kopí. A na zbroji se jim leskne slunce. U kníru mojí tetičky blahé paměti, to je prostě úžasné!"
"Tvoje tetička blahé paměti měla knír?" podivil se Hal a Ingvar přikývl.
"Díky tomu jsme ji rozeznávali od strýce," odpověděl Ingvar. "Chodil hladce oholen."
Flanaganovy knihy mají pro mládež úžasný výchovný potenciál : vyjít jeden s druhým, uznat svoji chybu, omluvit se, nepovyšovat se nad druhé, pomáhat si ku prospěchu všech a nikdy neustupovat žádným nepravostem !
Rozhodně bych Flanaganovy knihy zařadila na školách do povinné četby na první místo !!!

Roselunda 1928
05.01.2016

Když jsem se do toho začetla, říkala jsem si: "To není možné! To je opravdu John Flanagan?" Je to totiž hodně jiné než Hraničářův učeň. Takové... lehčí, jednodušší a předvídatelnější. Už bylo vidět, že John už s psaním má větší zkušenosti. Ale postavy jsem si oblíbila a moc se těším na další díl.

technolog
12.12.2015

Chvilku jsem si musel zvykat na nove postavy. Pak se dej rozebehl a musim rici, ez konec byl tak jak jsem u tohoto autora zvykly uzasny. Uz se tesim na pokracovani.

Anonymní
24.08.2015

Knížka se četla moc pěkně, trošku to kopíruje hraničářova učně, ale jinak to bylo dobrý. :D Mohu vřele jen doporučit !! :D Dávám všech pět hvězdiček.

Luciana007
05.08.2015

John Flanagan nahradil částečně svými úžasnými knížkami J. R. R. Tolkiena. Mám v úmyslu si koupit celou sérii Bratrstva. Moje sestra mi bohužel zabrala Hraničáře, ale nevadí... :) Budu ti Johne nadále držet palečky, a těším se co tvé spisovatelské pero vymyslí za další díl nebo sérii :)

Knížkařka
25.04.2015

Jako obvykle Flanagan nezklamal...

avel
24.04.2015

Opět mi přijde, že jsem někde přehlédla informaci, že série je pro mladistvé. Pouze jsem až po přečtení našla informaci, že Hraničářova učně začal Flanagan psát pro svého dvanáctiletého syna. Z pohledu literatury pro mladistvé je to fajn čtení. Z pohledu literatury pro dospělé je to čtivé, ale zoufale jednoduché, vše vysvětlené, předvídatelné...
Proč to není označeno jako literatura pro mladistvé?

zuzuky56
03.01.2015

Kniha je prostě a jednoduše úžasná! Něco pro mě. Hned jsem si Hala a jeho posádku zamilovala. Kniha přečtená ani ne za čtyřiadvacet hodin. Jsem taky veliký fanoušek Hraničářova učně, a proto se mi ta kniha moc líbí. Dostala jsem ji na Vánoce, protože jsem si ji přála. Můžu doporučit. :)

Hanulak01
18.12.2014

Úžasná knížka přečtená jedním dechem

Alex.Barunka
07.12.2014

Dlouho jsem otálela, jestli se sérií začít nebo ne. Nakonec jsem sáhla po prvním díle a byla jsem opravdu překvapená. Kniha byla od začátku do konce skvělá. Nápad s bratrstvem byl opravdu dobrý, i když myšlenka nejhoršího bratrstva, které nikdo nechce je jakési klišé.
Každopádně jsem se bála, že série bude oproti Hraničářově učni slabá, ale dosahuje jeho kvalit. Uvidíme kam nás zavede pokračování :)

RAGDOLLMASA
30.10.2014

Kniha byla výborná ze začátku jsem se trochu zadrhával ale nakonec přečteno za den

AndreaD
08.09.2014

Veľmi vydarená knižka, opäť Flanagan nesklamal. Rovnako ako jeho Hr. učeň, aj táto "zatiaľ" trilógia je určená pre mládež, ale tak ako učňa sme prelúskali všetci v rodine, tak aj po tejto knižke som paradoxne siahla ešte skôr ako syn, takže si myslím, že osloví aj staršiu generáciu, ktorá je hladná po dobrodružstve. Príbeh škandinávskych chlapcov, tínedžerov bojujúcich o svoje miesto "na zemi"...o pozíciu medzi súkmeňovcami. Opäť víťazí odhodlanie, vernosť, priateľstvo, schopnosť pomôcť slabšiemu v núdzi a správne sa rozhodnúť v každej zapeklitej situácii. Mladý, nenápadný a skromný Hal má všetky vlastnosti správneho vodcu, napriek tomu, že je považovaný skôr za outsidera a o túto pozíciu nikdy neusiloval a teda ani sám netušil čo sa v ňom skrýva. Až osudný omyl zavedie Hala a jeho družstvo Volaviek na miesta, kde budú musieť siahnuť na dno svojich síl a dobrodružstvo už na seba nenechá dlho čakať.

kuskuskol
09.04.2014

Knihu jsem ještě nečetla ale mám ji doma a chystám se že ji přečtu. jinak jsem četla celou sérii Hraničářova učně a vřele ji doporučuji :)

dqenisa
07.04.2014

Je to velmi hezký příběh. A hlavně je v něm ukázána jedna velká pravda a to, že by jsme lidi neměli nikdy odsuzovat před tím něž je poznáme. V tom příběhu je ukázaná moc přátelství, odvahy, důvtipu. Moc se těším na druhý díl, jsem zvědavá jak tohle dobrodružství bude pokračovat.

mesiaš9
07.02.2014

jinak fajne ten konec ale trochu blby

mesiaš9
07.02.2014

estelina jak si mohla číst všechny když 12 ještě není v čr

estelina2300
02.01.2014

Mám moc ráda knihy od Flanagana už jsem přečetla všechny hraničářovi učně a toto je oproti tomu trochu nezvyk. Nezklamalo mě, že je hlavní hrdina pořád chytrý.

IvcaK98
02.01.2014

Až nápadně podobné HU, ale rozhodně to není na škodu. I když dávám přednost luku, pláštěnce a dubovému listu, další série se J. Flanaganovi opravdu povedla a ukrátila mi dobu čekání na 12. díl hraničáře :)

Darkry
25.12.2013

Příběhem a postavami sice odlišná, ale jinak velmi podobná kniha Hraničářově učni. Komu se líbil ten, bude spokojen i se sérií Bratrstvo. Autor se prostě od série k sérii nemění :).

Mergirus
16.12.2013

Velmi čtivá. Člověk začne a nemůže přestat, dokud nedojde na konec. Těším se na pokračování.

Vevericka.eva
09.12.2013

Parádní začátek nové série. Určitě doporučuji, pokud se Vám líbil Hraničářův učeň, nebudete zklamaní.

ThePetinka
09.12.2013

Ke knize jsem z počátku přistupovala s nedůvěrou - koneckonců, nějaký čas jsem byla zvyklá na hlavního hrdinu s lukem, pláštěnkou a hraničářským dobovým listem. Jistě, Skandijci byli odjakživa neuvěřitelní sympaťáci, ale já jsem se prostě nedokázala ubránit myšlenkám typu: "Co asi dělá Will?" A moc mi nepomáhal ani fakt, že hlavní hrdina se jmenuje Hal. Komu dalšímu to ještě připomíná jméno Willova učitele, Halta?
Když jsem po nějakých 100 stranách překonala počáteční odpor, kniha mě dostala. Ostatně jako vždy. Je to stále ten stejný Flanagan. A ten, jak se domnívám, se od vydání prví knihy velice výrazně zlepšil. Ve skutečnosti mi ani nepřijde, že knihy jsou tak úplně pro děti. Protože ať už mají jakoukoliv náplň, jsou přímo bravurně a velmi poutavě napsané.
Hlavní hrdina, Hal, mi přišel jako veliký sympaťák. Místy jsem měla pocit, že je až podezřele dobrý, ale vždy mě to přešlo, protože on a jeho bratrstvo ne vždy vyhráli, často byli poslední a ukázalo se, že to prostě nejsou ti podivní lidé typu Roran (Sága dračích jezdů), kteří bez výcviku, bez přípravy a bez učení umějí všechno a přemohou soupeře o několik tříd lepšího. Tihle kluci byli takový obyčejní, ze života.
Jediné co mě na knize naštvalo, byl, u Flanagana docela klasický, otevřený konec. Dvě kapitoly před koncem bylo všechno hezky urovnané a najednou BUM a všechno je otevřené, nic není jasné a já jsem nucená hledat, kdy vyjde další díl. Sakra!

John Flanagan

John Flanagan