Vteřinová noc

Vteřinová noc https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37964/vterinova-noc-37964.jpg 5 4 4

Román Marty Urbanové Vteřinová noc je hlavně pro ty čtenáře, kteří milují příběhy o lásce, touze a odpovědnosti, laskavé příběhy, v nichž nemá místo zloba ani nenávist. Autorka vyrůstala na Vysočině, z čehož pramení i do děje přirozeně zapadající kresba přírody. Příběh Olgy začíná jednoho, pro ni významného dne. V tom dni na něco čeká a současně se retrospektivně vrací ke svému mládí, rodičům, a k rozcestí, které ji vedlo tou cestou, kterou by si rozumem nevybrala. Vybrala si ji instinktem a šla po ní bez zaváhání za touhou a láskou.... celý text

Radimka
20.06.2023 5 z 5

Knížečka o obyčejném lidském životě, touze po normálním lidském teple a objetí, napsaná krásným poetickým jazykem. Příjemné narazit na kvalitně napsanou literaturu.

Barbastelle
07.04.2013 4 z 5

Po knížce jsem jen náhodou sáhla do regálu v knihovně a byla to až překvapivě dobře napsaná oddechovka. Začátek byl zajímavější než ten zbytek, celé to bylo příjemně nepřeslazené.
Možná jsou 4 hvězdičky moc, ale za to překvapení je s radostí dám.

1alena1
09.08.2011 5 z 5

Nádherná kniha napsaná úžasnou a zvláštní češtinou, kniha mě velice zaujala a vřele doporučuji.