Vstupenka do ráje

Vstupenka do ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95161/vstupenka-do-raje-95161.jpg 4 326 50

Sympatická Laura, hlavní hrdinka nového románu, má na krku takřka čtyřicítku, manžela, dvě dcery, práci, která ji vysiluje, ale docela baví, a rodinu, která ji baví a občas taky pěkně vysiluje. Laura by mohla být spokojená a šťastná. A taky je. Skoro. Až na ten stereotyp. Všechno je pořád dokola, do práce, z práce, uvařit, vyprat, vyžehlit, zkontrolovat úkoly... Navíc „víkendové“ manželství s Tomášem, řidičem kamionu, za ty roky také trošku zevšednělo, horká vášnivá zamilovanost kamsi vyprchala a ve vztahu, vlastně docela stabilním a pěkném, Lauře něco chybí. A pak se objeví o deset let mladší Marek a rázem je všechno jinak. Život i sex je tak krásný, když si ho člověk umí správně užít!... celý text

mariva
08.10.2012 5 z 5

Od Lanczové jsem četla snad skkoro všechno. Potěšilo mě, že tohle už není o -náctiletých hrdinkách, ale o dospělé ženě. I když hrdinka může být nesympatická a chvílemi si každá čtenářka říká "...jak může být tak blbá!", takový je prostě život! U mě zase zabodovala!

hannah2000
14.08.2012 3 z 5

Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním. První kniha o starších hrdinkách se mi totiž velmi líbila, druhá trochu míň, tak jsem čekala, kam zařadím tuto. Začátek úžasně vtipný - hlášky malé Sofie, např.v zubní ordinaci, mě opravdu pobavily. Pak se ale děj najednou zlomil a já si celou dobu říkala "Holka ty jsi ale b..bá. Kdy ti to dojde?" Musím ale říct, že kniha je úžasně poutavě napsaná a děj se kromě hlavní zápletky, u které byl konec jasný od začátku, vyvíjel zcela překvapivě.
Hodnocení 70% jsem dala hlavně proto, že zápletka knihy je trochu pesimistická. Život není procházka růžovým sadem, ale takhle naservírované, hlavně s velkým přispěním hrdinky, to na mě zkrátka působí pesimisticky. Dějově se podobá druhé knize Milenky a hříšnici, akorát s tím rozdílem, že tady si vše zavinila hlavní hrdinka sama.
Knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi příběhy ze života.

Romčuška
30.03.2012

říkáte že je to depresivní ale to je ŽIVOT MILÉ DÁMY vše nemůže končit happyendem a najdou se i nesympatické hrdinky....

lukyli154
02.02.2012

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Ale je fakt, že život není jednoduchý a kolirát si to člověk pěkně zavaří. Docea dost deprese, ale to je holt život.

bookcase
01.02.2012 4 z 5

Dospělácké "lanczovky" můžu. Opět psáno ze života, hrdinka je trubka a dobře jí tak. Každopádně autorka skvěle vylíčila život jedné ženy a její rodiny, následný rozpad díky tomu, že hrdinka hodila kvůli skvělému sexu všechno ostatní za hlavu.

brabofka
01.02.2012 4 z 5

Kniha mi nepřišla až tak depresivní, jako jednání hrdinky nesympatické nebo spíš neztotožnitelné. PRostě jsem skoro celou knížku čekala co z jejího konání vyleze a jak moc si zavaří. Nesouhlasila jsem s ní, ale správně tam na několika místech autorka napsala, že i když si člověk tisíckrát říká že by ho to nikdy nenapadlo, pak prostě přijde situace a je to. Klasická Lanczová, příběh ze života s ponaučením jak čtenářů tak i hrdinky. Kniha sice neskončila moc dobře, ale viděla bych to na pokračování...? co paní Lanczová? A ostatní? Neříkejte že by vás nezajímalo jak si tak dokážou žít 3 v jedné domácnosti?

Evička
08.01.2012 5 z 5

Mně se líbila, četla se sama, je to další příběh ze života, i když trošku depresivní, ale život není vždy jen peříčko. Moc hezká, chtělo by to víc knížek od L. Lanczové pro nás - cetileté.

Dannyma
04.01.2012 5 z 5

Pro mě zatím asi nejčtivější ze "starších hrdinek" od Lenky. Čte se úplně sama a je fakt výborná.

mysterygirl
22.12.2011

Souhlasím s Térou- všechny její knihy mám přečtené a tahle je nejslabší...
Žádný humor..spíš je to depresivní..člověk má akorát vztek, když to čte..a konec taky nic moc..

Téra
14.12.2011 2 z 5

Ačkoliv mám Lenčiny knížky ráda a to i ty se „staršími“ hrdinkami, tak tahle mě totálně zklamala. Hlavní hrdinka mi přišla značně nesympatická a proto jsem se nějak nemohla začíst, což v mém případě automaticky snižuje hodnocení. Buď shltnu knihu na jeden zátah, nebo u ní trpím. A u téhle jsem trpěla. Každopádně mě to od Lenky nemůže odradit a už se těším na další.