Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225827/vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.5671

All the Bright Places (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-87543-74-0

Terri257
včera

Do téhle knihy jsem se zamilovala! Je to už delší dobu, co jsem to četla ale vše si pamatuji (a to se nestává moc často). Všem vřele doporučuji. Našla jsem v ní něco, co nedokážu popsat slovy a úplně mě to pohltilo.

Verry_h

Noprosto úžasná knížka. Kamarádka čtení nesnáší, ale když jsem jí půjčila tuhle knihu, nemohla od ní odtrhnout oči a nevnímala, stejně tak já. Všem doporučuji.

tinka99

Jsou knihy, které nás nebaví a nejraději bychom je nečetli (např. povinná četba-samozřejmě netvrdím, že knížky z povinné četby nebaví nikoho)...a pak jsou knihy, u kterých bychom byli radši, kdyby byly delší, mnohem delší...a pro mě jsou Všechny malé zázraky jednou z nich...ten konec moc hezký nebyl, ale kdyby byl, už by to nebylo ono...rozhodně doporučuji všem, kterým se líbily Hvězdy nám nepřály...a i když se vám Hvězdy nelíbily, tohle třeba bude.... :)

not_interested

Kniha se mi velmi líbila, je neobvyklé jak byla pojata. Dva vypravěči kteří se v příběhu střídají podávají informace z obou stran tak, abychom si dokonale představili co cítí a čím žijí.
Závěr knihy mě opravdu rozesmutnil. Bylo mi hned jasné, že to nebude mít šťastný konec, ale toto bylo zajímavé. Bylo mi líto že kniha končí, přečetla jsem ji jedním dechem!

Elizabeth666

No tato kniha je pro mě sama o sobě takový malý zázrak. Nejen kvůli Finchovi, který mi přirostl k mému srdíčku, ale také protože kniha ve mě zanechala kousek pocitu toho že si nevážím toho jak se mám dobře když jsem zdravá.

Doufám že sa tahle kniha dostane k lidem kterým by to možná pomohlo si uvědomit že opravdu nejsou na světě sami.

Co si budeme namlouvat, ano u konce jsem uronila slzičku a řekla si jak velké štěstí mám.

Myslím že Finch nebyl takzvaný magor ale byl to JEDEN MALÝ ZÁZRAK.

oolinkaa

Posledni dobou mam pocit, zev knihovne saham po spatnych knihach, i pres to, ze s to nejdrive hledam tady na databazi.
Nedocetla jsem, ac jaem se na knihu dost tesila..tema se jevilo jako zajimave, ale ve skutecnoati nezazivne, o nicem..text se mi sam o sobe cetl blbe, i myslenkove pochody u me nezabodovy..takze bohužel

Kat9

Zpočátku jsem vůbec nevěděla, jak knihu hodnotit. Ani mě napřed nijak zvlášť nezaujala, ale pak ke konci se to změnilo. Nakonec jsem se rozhodla dát plný počet, protože mám pocit, že ve mně něco zanechala a o to asi jde.

teri1003

Knížka byla čtivá a líbila se mi i svým příběhem, jen jsem nečekala takový konec, který mě dohnal k slzám.

libor290

Jak jen to správne zhodnotit? Jsou knihy, o kterých víme, ze si je rádi přečteme znova, jak jsou super, pak tu jsou knihy, který nam stačí přečíst jen jednou, ne proto, že by se nam snad nelibily, ale pro to jak vlastně byly skvělé. Ale tato kniha není ani jedna z nich.
Musím říct, ze mě příběh upoutal, ale vlastně jen díky Finchovi, který ten příběh děla zajímavý. A uvést, ten zvláštní konec, ktery je s prominutím nudný. Ale veliké plus dává knížce, že je opravdu čtivá.

Denika

Všechny malé zázraky zanechají v člověku tolik smutku a prázdnoty. Finch mi od začátku přirostl k srdci, jako bych ho znala odmala, snad se mi po něm i stýská. Violet už mi byla méně sympatická, ale co na knize oceňuji nejvíc je alespoň částečný pohled do života rodiny po ztrátě dítěte - v mnoha knihách, kde rodina přišla o dítě, se dělá, jakoby se nic nestalo, a nebo se tato událost nepovažuje za podstatnou.
Neskutečně mě vytáčel přístup Finchovy rodiny, od přehlížení divného chování a příznaků nemoci až po faleš na pohřbu, od začátku do konce. Kořeny zla byly v jeho rodině, která mu ani nedokázala pomoci.
Všechna čest autorce, která dokázala citlivě podat téma bipolární poruchy a sebevraždy. Kéž by se kniha dostala do rukou lidem, kteří ji nejvíc potřebují.

Edith_17

Ač to velmi nerada píšu, tato kniha mne zrovna moc nezaujala. Přišla mi strašně pesimistická, já opravdu nerada čtu o všem, co se týká sebevražd. Knihu jsem začala číst asi v hodně nevhodnou dobu. Ten den jsem neměla moc dobrou náladu a ani se mi nějak zvlášť nedařilo a první stránky této knihy mě ještě více ponořily do pesimistické nálady. Asi za týden jsem se k ní pokoušela vrátit, ale po pár stránkách jsem ji stejně odložila. Jen teď je mi líto, že jsem se později neodhodlala a nevrátila se k ní, možná mne mohla ještě něčím překvapit.

BlackBunny

Kniha se mi líbila moc, ale já prostě nemám ráda špatné konce.
BB

Veronika33

Kniha sa zaoberá komplikovaným jestvovaním teengerov, ktorí to nemajú ľahké či už kvôli smrti blízkej osobe (Violet) alebo kvôli duševnej poruche (Finch). Poukazuje na to ako aj pri veľkej snahe zlepšiť a zmeniť svoje pocity/depresie, sa nie vždy darí (raz sme hore, raz sme dole) a že človek potrebuje mať sa o koho oprieť, niekoho kto ho v ťažkých chvíľach podrží/vypočuje. Pevne som dúfala, že to neskončí ako som si myslela, bohužiaľ. Koniec bol veľmi smutný. Aj keď bol námet veľmi pútavý, niečo mi tam chýbalo, preto hodnotím iba 3 hviezdičkami.

Maanna

Téma duševní nemoci a sebevraždy by se otevírat mělo, protože tabuizování komplikuje postiženým život. Na druhou stranu se tato kniha tak strašně snaží "cosi" sdělit a tolik tlačí na city, až mi byla místy protivná. Tahle páčidla slz nemám moc ráda. Některé části zejména z pohledu Theodora se mi líbily, ale jindy byl příběh dost neuvěřitelný a klišovitý.

surynas

Kniha byla nemalým zázrakem, jinak se to říct nedá...

SarahRoyalAss

Tahle kniha mě rozložila a pomalu zase dala dohromady. A na stránkách jsem zanechala i dost velké skvrny od slz... Každopádně, bylo úžasný vidět svět z pohledu Theodora Finche. Prostě WOW.
Velmi dobře se mi četla i Violet. Nevím, jak bych se v takové situaci zachovala sama. Violet se ukázala jako silná osoba v plném jasu.
Tuhle knihu rozhodně doporučuji. A to bez debat.
♥♥♥

arram

Velmi čtivá kniha, která mě i přes svou dějovou předvídatelnost v závěru hodně silně zasáhla. Krásná kniha, která stojí za přečtení.

Katte192

Prvnich par stranek me malem az odradilo pokracovat cist. Prisly mi zmatene, neprehledne... pak jsem ale "pochopila" jak "to basnik mysli" a knizka me pohltila do toho meziprostoru nerealne reality, kdy zijete pribehem na strankach a citite s hlavnimi postavami. Kniha je magicka. Me si ziskala. Verim ze si ziska i jine. Je to pribeh s hlubokymi osobnimi koreny, pribeh jez nema jen "pobavit" ale hlavne pomoci.

citace z knihy: "V tu chvili si uvedomuji, ze neni dulezite to, co si vezmete, ale to, co zanechate."

A kniha ve me rozhodne neco zanechala. Finch skrze svoji smrt dal novy zivot Violet. Mozna ne lehky, ale novy.

Pevne verim, ze si kazdy jednou uvedomi, ze v lidech zanechavame stopy. Ze jim ublizujeme ale i pomahame. A ze bez "ublizeni" bychom nikdy nemohli rust.

Pak jak sama autorka zminuje ve sve poznamce:

"Pokus si myslite, ze je neco spatne, mluvte o tom, Nejste sami."

Proste kniha jez by si mel precist kazdy a vyslouzila si aspon u me zarazeni mezi knihy s velkym K.

mekkejla

Musela jsem si ji dávkovat, protože v kuse bych ji teď (8.měsíc těhotenství) nevydýchala. I tak se mnou dost zamávala. Je skvělá,ale zvažte v jakou dobu si ji přečíst ;-)

dreamhex

Krásná knížka, která je mi z různých důvodů blízká, ještě ji budu nějakou dobu vstřebávat. Obsahuje části, ke kterým se budu jistě vracet. Děkuji za doporučení.

lenka011

Knihu jsem začala číst náhodně,po komentářích,které jsem tu četla.Je krátce po půlnoci a já jsem na konci.Poslední dobou jsem četla mnoho knih,ale žádná z nich mě nezasáhla tak silně,jako tato kniha.Určitě se k ní znovu vrátím.

nikola6244

Ačkoliv se na obálce knihy nenachází typické, do očí bijící lákadlo 'jakmile přečtete první stránku, neodtrhnete se až do poslední stránky, posledního slova', jsem zastáncem tobo, že by se to na ní mělo rozhodně objevovat.
Nádherná kniha plná emocí a dojmů, sympatické hlavní postavy, reálné události ze života, smysluplné domněnky, zkrátka něco k zamyšlení. Zasmějete se, nahněváte, zapřemýšlíte, ale i pobrečíte.
Rozhodně doporučuji, opravdu krása..

simi28

Moc hezká a dojemná knížka. Vyprávění je milé, ale na druhou stranu v sobě skrývá depresivní podtón. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a ten vzájemný vztah jsem jim moc přála. Konec mě nešokoval, protože mi to bylo jasné už od začátku knihy. I přesto jsem na ten konec nebyla připravená a hodně jsem to oplakala.
Některé části vás naštvou, rozesmutní, ale jiné i pobaví a rozveselí.
Opravdu doporučuji.

Kika01

Výborná kniha. Téma, které je opravdu výborně napsáno.

michaela1992

Ačkoliv na knihy normálně píšu sáhodlouhé recenze. Tentokrát nebudu.
Pokud nemáte jeden z výtisků doma, tak váš život nemůže být plnohodnotný.
Ačkoliv je cílová skupina YA, já doporučuji naprosto všem!

LuCyMcLy

Celé mě to tak hodně překvapilo, dojalo, rozesmutnilo i vyvolalo na tváři úsměv, že se v žádném případě nedá říct, že je to "další průměrná" knížka. Přiznám se, že jsem nečekala takový děj a takové sledy událostí, co se zde odehrály, ani konec, který znenadání přišel. Violet a Finch, dva na první pohled úplně odlišní dospívající hlavní hrdinové, kteří si jsou navzájem oporou a najdou pochopení v druhém, si prostě oblíbíte a fandíte jim. Ne všechny knihy jsou jen vtipné nebo jen smutné. Některé vás rozbrečí, jiné dojmou, jiné rozveselí a někdy vás i rozzlobí. Nelžu vám, když řeknu, že tahle kniha mě donutila cítit snad všechny emoce, kterých je člověk schopen.

Domča

Od začátku roku to je druhá knížka, jejíž konec jsem prořvala a proklela. Mělo by na ni být varování. Protože kdybych jen věděla, dobrovolně bych ji nečetla. To proto, že mě donutila vybavit si chvíle, co mě zničily a po dočtení jsem měla pár dní problém se vzpamatovat. Ale vlastně... klobouk dolů, protože je to napsaný TAK. A ještě jednou, protože jsem z posledních sil přečetla poznámku autorky.

Jinak postava Finche byla moc zajímavá. Violet si mě tolik nezískala, vlastně si mě nezískala žádná další postava, jen Teo. A na konci příběhu mi to trochu připomínalo knížku Amy a Roger na cestě (jinak ale žádné obavy, až na těch pár detailů to s tím nemá společného zhola nic). Celkově nejsem schopná se rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Četlo se to dobře, jen prostě... asi nejsem stavěná na takový druh knih.

magkotlikova

Úžasně a dokonale smutná young adult kniha, zabývající se tématem sebevraždy, ze školního prostředí.
Celý příběh postupně gradoval, až došel do samého (pro někoho očekávaného, pro někoho překvapivého) konce.
Po přečtení Zázraků jsem byla mimo alespoň týden a neustále jsem nad knihou přemýšlela. Doporučuji všem, ať už YA, tak i dospělým, ale nezapomeňte alespoň balíček kapesníčků!

Princezna22

Připravte si kapesníčky a směle do čtení. Kniha se čte strašně dobře. Jenže já pomalu ani neviděla na čtení,jak jsem u ní plakala...

violet1313

UPOZORNĚNÍ, OBSAHUJE SPOILER

Co k tomuto dílu říct. Dobré slovo je sakra.
Je to prostě jen další YA, který se zaobírá složitým tématem sebevražd, sebepoškozování a smrti lidí, které milujeme, ale stojí za přečtení.

Postavy jsem si oblíbila, především Theodora a tak nějak jsem prostě až do konce doufala, že se na to nevykašle. Že to nevzdá. A asi jsem nepochopila, proč to udělal. Ale jak bych mohla?

Brečela jsem, hodně a knihu jsem si strašně užila. A asi bych jí nacpala do ruky každému, kdo si něím takovým prochází. Aby viděl, že tu jsou možnosti. Nebyl to naprostí skvost, ale bylo to hodně.

Opravdu knížku doporučuji. Ty tři hvězdy jsem dala možná proto, že jsem doufala ve víc. Ale i tohle stačilo na to, abych se ke knize hodlala vrátit.