Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225827/vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4.5634

All the Bright Places (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
Počet stran:360
Překlad:Jana Rajnyšová
Autor obálky:David Dvořák
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-87543-74-0

Maanna

Téma duševní nemoci a sebevraždy by se otevírat mělo, protože tabuizování komplikuje postiženým život. Na druhou stranu se tato kniha tak strašně snaží "cosi" sdělit a tolik tlačí na city, až mi byla místy protivná. Tahle páčidla slz nemám moc ráda. Některé části zejména z pohledu Theodora se mi líbily, ale jindy byl příběh dost neuvěřitelný a klišovitý.

surynas

Kniha byla nemalým zázrakem, jinak se to říct nedá...

SarahRoyalAss

Tahle kniha mě rozložila a pomalu zase dala dohromady. A na stránkách jsem zanechala i dost velké skvrny od slz... Každopádně, bylo úžasný vidět svět z pohledu Theodora Finche. Prostě WOW.
Velmi dobře se mi četla i Violet. Nevím, jak bych se v takové situaci zachovala sama. Violet se ukázala jako silná osoba v plném jasu.
Tuhle knihu rozhodně doporučuji. A to bez debat.
♥♥♥

arram

Velmi čtivá kniha, která mě i přes svou dějovou předvídatelnost v závěru hodně silně zasáhla. Krásná kniha, která stojí za přečtení.

Katte192

Prvnich par stranek me malem az odradilo pokracovat cist. Prisly mi zmatene, neprehledne... pak jsem ale "pochopila" jak "to basnik mysli" a knizka me pohltila do toho meziprostoru nerealne reality, kdy zijete pribehem na strankach a citite s hlavnimi postavami. Kniha je magicka. Me si ziskala. Verim ze si ziska i jine. Je to pribeh s hlubokymi osobnimi koreny, pribeh jez nema jen "pobavit" ale hlavne pomoci.

citace z knihy: "V tu chvili si uvedomuji, ze neni dulezite to, co si vezmete, ale to, co zanechate."

A kniha ve me rozhodne neco zanechala. Finch skrze svoji smrt dal novy zivot Violet. Mozna ne lehky, ale novy.

Pevne verim, ze si kazdy jednou uvedomi, ze v lidech zanechavame stopy. Ze jim ublizujeme ale i pomahame. A ze bez "ublizeni" bychom nikdy nemohli rust.

Pak jak sama autorka zminuje ve sve poznamce:

"Pokus si myslite, ze je neco spatne, mluvte o tom, Nejste sami."

Proste kniha jez by si mel precist kazdy a vyslouzila si aspon u me zarazeni mezi knihy s velkym K.

mekkejla

Musela jsem si ji dávkovat, protože v kuse bych ji teď (8.měsíc těhotenství) nevydýchala. I tak se mnou dost zamávala. Je skvělá,ale zvažte v jakou dobu si ji přečíst ;-)

dreamhex

Krásná knížka, která je mi z různých důvodů blízká, ještě ji budu nějakou dobu vstřebávat. Obsahuje části, ke kterým se budu jistě vracet. Děkuji za doporučení.

lenka011

Knihu jsem začala číst náhodně,po komentářích,které jsem tu četla.Je krátce po půlnoci a já jsem na konci.Poslední dobou jsem četla mnoho knih,ale žádná z nich mě nezasáhla tak silně,jako tato kniha.Určitě se k ní znovu vrátím.

nikola6244

Ačkoliv se na obálce knihy nenachází typické, do očí bijící lákadlo 'jakmile přečtete první stránku, neodtrhnete se až do poslední stránky, posledního slova', jsem zastáncem tobo, že by se to na ní mělo rozhodně objevovat.
Nádherná kniha plná emocí a dojmů, sympatické hlavní postavy, reálné události ze života, smysluplné domněnky, zkrátka něco k zamyšlení. Zasmějete se, nahněváte, zapřemýšlíte, ale i pobrečíte.
Rozhodně doporučuji, opravdu krása..

simi28

Moc hezká a dojemná knížka. Vyprávění je milé, ale na druhou stranu v sobě skrývá depresivní podtón. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a ten vzájemný vztah jsem jim moc přála. Konec mě nešokoval, protože mi to bylo jasné už od začátku knihy. I přesto jsem na ten konec nebyla připravená a hodně jsem to oplakala.
Některé části vás naštvou, rozesmutní, ale jiné i pobaví a rozveselí.
Opravdu doporučuji.

Kika01

Výborná kniha. Téma, které je opravdu výborně napsáno.

michaela1992

Ačkoliv na knihy normálně píšu sáhodlouhé recenze. Tentokrát nebudu.
Pokud nemáte jeden z výtisků doma, tak váš život nemůže být plnohodnotný.
Ačkoliv je cílová skupina YA, já doporučuji naprosto všem!

LuCyMcLy

Celé mě to tak hodně překvapilo, dojalo, rozesmutnilo i vyvolalo na tváři úsměv, že se v žádném případě nedá říct, že je to "další průměrná" knížka. Přiznám se, že jsem nečekala takový děj a takové sledy událostí, co se zde odehrály, ani konec, který znenadání přišel. Violet a Finch, dva na první pohled úplně odlišní dospívající hlavní hrdinové, kteří si jsou navzájem oporou a najdou pochopení v druhém, si prostě oblíbíte a fandíte jim. Ne všechny knihy jsou jen vtipné nebo jen smutné. Některé vás rozbrečí, jiné dojmou, jiné rozveselí a někdy vás i rozzlobí. Nelžu vám, když řeknu, že tahle kniha mě donutila cítit snad všechny emoce, kterých je člověk schopen.

Domča

Od začátku roku to je druhá knížka, jejíž konec jsem prořvala a proklela. Mělo by na ni být varování. Protože kdybych jen věděla, dobrovolně bych ji nečetla. To proto, že mě donutila vybavit si chvíle, co mě zničily a po dočtení jsem měla pár dní problém se vzpamatovat. Ale vlastně... klobouk dolů, protože je to napsaný TAK. A ještě jednou, protože jsem z posledních sil přečetla poznámku autorky.

Jinak postava Finche byla moc zajímavá. Violet si mě tolik nezískala, vlastně si mě nezískala žádná další postava, jen Teo. A na konci příběhu mi to trochu připomínalo knížku Amy a Roger na cestě (jinak ale žádné obavy, až na těch pár detailů to s tím nemá společného zhola nic). Celkově nejsem schopná se rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Četlo se to dobře, jen prostě... asi nejsem stavěná na takový druh knih.

magkotlikova

Úžasně a dokonale smutná young adult kniha, zabývající se tématem sebevraždy, ze školního prostředí.
Celý příběh postupně gradoval, až došel do samého (pro někoho očekávaného, pro někoho překvapivého) konce.
Po přečtení Zázraků jsem byla mimo alespoň týden a neustále jsem nad knihou přemýšlela. Doporučuji všem, ať už YA, tak i dospělým, ale nezapomeňte alespoň balíček kapesníčků!

Princezna22

Připravte si kapesníčky a směle do čtení. Kniha se čte strašně dobře. Jenže já pomalu ani neviděla na čtení,jak jsem u ní plakala...

violet1313

UPOZORNĚNÍ, OBSAHUJE SPOILER

Co k tomuto dílu říct. Dobré slovo je sakra.
Je to prostě jen další YA, který se zaobírá složitým tématem sebevražd, sebepoškozování a smrti lidí, které milujeme, ale stojí za přečtení.

Postavy jsem si oblíbila, především Theodora a tak nějak jsem prostě až do konce doufala, že se na to nevykašle. Že to nevzdá. A asi jsem nepochopila, proč to udělal. Ale jak bych mohla?

Brečela jsem, hodně a knihu jsem si strašně užila. A asi bych jí nacpala do ruky každému, kdo si něím takovým prochází. Aby viděl, že tu jsou možnosti. Nebyl to naprostí skvost, ale bylo to hodně.

Opravdu knížku doporučuji. Ty tři hvězdy jsem dala možná proto, že jsem doufala ve víc. Ale i tohle stačilo na to, abych se ke knize hodlala vrátit.

TerraNova

Knížku jsem sice nedočetla, proto jsem jí ani nedala hvězdičky, ale dočetla jsem ji do půlky a kdybych si neřekla, že nedočtené knihy nebudu hvězdičkovat, protože by to vůči nim nebylo fér, téhle bych dala !!minimálně!! tři hvězdičky. Knížka je zvláštní. Vím, že když řeknu, že mě nudila, ale bavila, vzájemně se to vylučuje. :D Ale byla jsem hodně zvědavá na konec. Sice jsem to dočetla kus za polovinu, ale tak nějak vím, jak to skončí a tušila jsem to od začátku. Kniha je ale i přes to jedna z mála, která mě zaujala a zajímala spíš z hlediska konceptu, než obálkově. I když jsem jí nedočetla, byla pěkná - aspoň po to, co jsem četla, byla fajn.

Globuska

Římsa školní zvonice, ON a ONA... Víc nepotřebujete. Všechny malé zázraky pro mě byly velkou neznámou. Ačkoliv jsou YA knihy (mimo fantasy) pojímány podobně, tohle je trochu zázrak i pro mě. Opravdovost a síla příběhu, jemná gradace, která ústí ve velké finále. Ten příběh má všechno, co potřebujete, abyste JIM fandili, chápali je a snažili se jim dodat tolik optimismu, kolik to jen jde. Prostě perfektní!

AndyK

Písmena v knize jsou na některých místech rozmazaná, od slz... Tenhle příběh jsem rozhodně nečetla naposledy. Postavy byly tak skutečné, že jsem měla pocit, že je opravdu znám. Mluvila jsem k Finchovi, jak kdyby mě mohl slyšet. Tolik jsem mu chtěla pomoct. A to, co postupně vznikalo mezi ním a Violet... nádhera!

michaela669

Nejspíš bych knihu zařadila do mých nejoblíbenějších. Už od začátku jsem si zamilovala Finche, i když ohledně Violet jsem byla lehce nejistá. Sice jsem už od začátku tušila, co se Finchovi stane (abych nespoilerovala budoucím čtenářům), ale i přesto mě kniha uchvátila. Dokonalost. Už se těším na další od této spisovatelky.

Pistácie

Kniha, která mě dojala a dostala, opravdu a jednoznačně. Zpočátku jsem si myslela, že jde o klasické dílo pro teenagery. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem si uvědomovala, že to má hloubku. Že je v tom něco víc. Ukryté poselství, zpráva a vlastně i poučení. Poučení hlavně pro nas všechny, abychom nezavirali oči před ostatními, ale všímali si jich. A řešili s nimi cokoliv, jakékoliv trapeni i sebemenší problém. Ale i pro ty z nás, kdo v sobě řešíme cokoliv, abychom se nebáli svěřit druhému. Opravdu to skrývá hluboké zamyšlení pro nás všechny. Nebojme se otevřít druhým lidem. Opravdu silný emoční příběh. Díky za něj.

Beatnice

Nejdriv se mi zdal Finch prapodivny, ale prichazim mu na chut porad vic a vic. Je vazne okouzlujici. Neuveritelne, jak se dve nemocne duse dokazou navzajem uzdravit. Spoiler: Zaver mi trochu pripominal P. S. Miluji te.

Donna_Lucca

Užasná kniha! Vice nemám co bych dosala:)

eliska2669

Divný, rádobyduchaplný, nic mi to nedalo ani neřeklo.

Kočičáci

Už dávno nejsem cílovka pro YA literaturu, ale čtu ji. Některé knihy mě dostanou do kolen, některé mě osloví méně.
Tato kniha se mi líbila moc, ale nerozsekala mě úplně. Ale to nevadí, protože její poselství je silné a závažné. Je o tom, jak moc důležité je mluvit o pocitech, problémech ale i úplně obyčejných věcech. Mluvit s rodinou, přáteli, nezavírat oči, nedělat, že se nic neděje. Jak významné je mít přítele, kterému se můžu svěřit. Nebát se vyhledat pomoc.
A o tomto tématu nepotřebují číst jen mladí, ale i dospělí.
Věřím, že na Theodora Finche a Violet Markeyovou nezapomenu.

JustWomen

Ach jo, pokud holka najde nějakého fakt super chlapa, který je inteligentní, vtipný, sexy a má fantazii, tak je bud nemocný nebo gay. Čtivé, dechberoucí, dojemné, doporučuji.

Napůlanděl

Velmi pěkná kniha...emocionálně silná. Citáty, které jsou v knize použity se mi náramně líbili. Byl to lehký odpočinkový příběh se závažnějším dějem...Vřele doporučuji. Krásně popisovaná místa pro mě byli zážitek a krásně mi přiblížily krásy Indiany.

Phelan

Kniha, která by měla byt povinná pro život. Nezáleží, jestli jste ve věku hrdinů nebo starší. Nemusíte mít ani diagnózu, aby Vás víc oslovila. Kéž bych ji četla před mnoha lety.
Mám obrovskou chuť podniknout "krásy Indiany"
Každý z nás má v sobě kousek Finche.

"Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte."

OndřejMergl

Kniha skvěle ukazuje, že ačkoliv člověk může navenek působit ležérně a žít naplno, vevnitř ho může pocit odcizení užírat natolik, až se odhodlá k sebevraždě. Chování jednotlivých postav mi nesedělo, hlavní hrdinka vyloženě nesympatická, ale tón příběhu i konec přesně, jak má být!