Všechny krásné lži

Všechny krásné lži
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399754/bmid_vsechny-krasne-lzi-zrE-399754.jpg 4 64 64

Místo toho, aby si Harry Ackerson užíval na svých promocích, vrací se domů na pohřeb svého otce Billa. Zmáhá ho smutek, i přesto si ale všímá zvláštních detailů, které se kolem něj dějí. Kdo je záhadná žena, která se objevila na Billově pohřbu? Na povrch postupně vyplouvají další a další střípky událostí a Harry musí bojovat s představou, že byl jeho otec zavražděn. Svou nevlastní matku Alice nikdy neměl čas pořádně poznat… Minulost začíná prosakovat do přítomnosti a postupně se odhaluje děsivá pravda. Peter Swanson jde hluboko do podstaty charakteru svých postav a odhaluje, kým doopravdy jsou. Odkrývá komplexnost lidských citů, lásky, nenávisti a sebezáchovy, které tlačí lidské svědomí na místa, na něž by se za normálních okolností nedostala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Bookmedia

All the beatiful lies , 2018

85098211
17.02.2019 4 z 5

Tato kniha se mi poměrně těžko hodnotí. Já jsem to měla tak, že mne bavila hned od prvních stránek. Příběh se mi zdál dost zajímavý a strhnul mne do svého víru. Ale jen zhruba do poloviny. Potom se tam začnou hromadit mrtvoly a vražd přibývá až nenormálně rychle. Rozuzlení jako takové nebylo podle mého názoru právě reálné a uspokojivé, i když spokojená jsem byla zase až s úplným koncem knihy ;-). Víc ale neprozradím, věřím, že kniha si svoje čtenáře najde, a i když mi úplně nesedla, je dobře napsaná. Za to všechno dávám čtyři hvězdičky a budu se zase těšit na něco dalšího od autora :-).

soupik2012
27.01.2019 4 z 5

Dlouho se nic neděje, ale asi od poloviny knížky je to strhující jízda. Dvě dějové linky, které nenechají ani chvilku vydechnout. Co je nesmírně důležité je fakt, že příběh působí přirozeně a mohl se stát úplně každému z nás. A to je pro mne u thrilleru vždy to nejdůležitější. Vítku mám k audioknižní předloze. Hlas pana Kaliny je příliš mladiství a ke čtení thrillerů se vůbec nehodil.

Peter Swanson
americká, 1968