Vrchlický erotický

Vrchlický erotický https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68580/bmid_vrchlicky-eroticky-r01-68580.jpg 4 12 4

Knížka Vrchlický erotický je prvním souborným komentovaným vydáním všech erotických veršovaných textů, které tradice připisuje básníku, dramatiku a překladateli Jaroslavu Vrchlickému. Mezi nejrozšířenější díla tohoto druhu patří Rytíř Smil, literárně nejhodnotnější je takřka neznámý Chanson sans honneur, doplňkový význam pak mají Svatební košile, Hovno (Těžítko) a Chudák včela. Chystaná publikace přináší kriticky připravené texty všech těchto děl, které jsou doplněny studií, komentářem, bibliografií a ediční poznámkou. Úvodní studie Milana Šedivého, znalce Vrchlického díla, na základě textologické a versologické analýzy básníkovy tvorby předkládá hypotézy týkající se Vrchlického autorství.... celý text

Poezie
Vydáno: , Paseka

Afilada
23.03.2022 3 z 5

Netušil jsem, že (s)prostonárodní verše, které jsme si předávali ústně na základce jsou původem často od Vrchlického. Kdyby nám to učitelé češtiny tehdy řekli, mohli jsme se k národním klasikům propracovat rychleji a lépe. S odstupem času už tato poezie není pro mne to úplně ořechové, je to vlastně hodně prvoplánové až spíše nudné. Oceňuji grafické provedení knihy, to snese přísnější měřítka.

andrea7191
18.02.2021 3 z 5

To jsem se tak jednou bavila v práci s kolegyní o básničkách ze základky, které si do dneška pamatujeme. Nechápu jak a proč (:-D), ale vybavila se jí básnička, právě z téhle knihy a protože jsem jí neznala, dala mi jí přečíst. Musím říct, že to, co jsem se tam dočetla, jsem nečekala :-D. Na tehdejší dobu velmi odvázané téma s velmi specifickou volbou slov :-D.

bigbabe
02.02.2021 2 z 5

Místy k zasmání, ale místy nechutné a ne kvůli erotice. Hovno není erotické.

JanaStein
03.09.2020 5 z 5

Váhala jsem jestli vložím komentář, protože jsem neměla jasno, jestli to bylo hodně nebo málo erotické. Bylo to slušné a dobré.

Jaroslav Vrchlický (p)
česká, 1853 - 1912