Vražedné emoce

Vražedné emoce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346968/bmid_vrazedne-emoce-7lO-346968.jpg 3 52 17

Ryan DeMarco série

1. díl

Malé univerzitní město v Pensylvánii se jednoho říjnového rána probouzí s děsivou zprávou, že žena a tři děti místního hrdiny Thomase Hustona, milovaného profesora a oblíbeného spisovatele, byli zavražděni v jejich domě. Huston sám zmizel, a tak se okamžitě stane hlavním podezřelým. Seržant Ryan DeMarco je muž, který má mnoho tajemství a zápasí se svými démony, a byl Hustonovým přítelem. Nevěří, že muž, kterého tolik obdivoval, by mohl být schopen takového trestného činu. DeMarco se ponoří do Hustonových poznámek, které měly sloužit k přípravě jeho nového románu, a doufá, že zde najde něco, co by vraždy objasnilo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Two Days Gone , 2017

Uzivateljohy
26.02.2022 3 z 5

Thriller bych určitě zařadila jako psychologický. Kniha se vlekla a nebylo tak moc akce, i přes to se mi líbila napínavá atmosféra. Celé odhalení bylo zmatené a i dost neuvěřitelné.

teeyinka
22.01.2022 3 z 5

Docela fajn detektivka, i když úplný závěr mi přišel už trochu zdlouhavý. Překlad mě místy zaskočil a měla jsem problém představit si, jak se vlastně hlavní závěrečná scéna udála (nevím, jestli je to mou blbostí, nedostatečnou fantazií nebo ztracením se v překladu). Zajímavým nápadem bylo ale přidání otázek čtenářům a rozhovor se spisovatelem na konci knihy.

Kenan
28.07.2021 1 z 5

Nezáživné, zdlouhavé, nuda. Bohužel.

bigben
01.12.2020 3 z 5

Neuchopitelný příběh pro mě....

Magrata15
06.10.2020 3 z 5

Zase trošku jiná detektivka, malinko rozvleklejší, ale zajímavě napsaná.
Vyřešení případu dost zmatené. Nejsem si docela jistá, jestli jsem úplně dobře pochopila, proč a jak se ty vraždy na začátku vlastně staly.

Veju007
13.05.2020 2 z 5

Tak tohle bylo bohužel hodně nezáživné. Děj byl zdlouhavý, tempo celé knihy je až příliš pomalé. A když se dozvíte, jak se všechno stalo, jste tak znudění, že je vám to úplně fuk.

Janík511
26.04.2020 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře, jen byla hodně rozvláčná. Hodnotím proto ***.

kachnat
18.02.2020 4 z 5

Přečteno za 2 dny. Psychologický thriller spojený s detektivní zápletkou. Zajímavý styl psaní - mě se líbil. Skoro až do konce jsme nevěděla, zda za vyvražděním rodiny stojí otec nebo někdo jiný. Že to je on se mi věřit nechtělo, je přece takový klaďas. Trochu přitažený za vlasy mi připadal konec, ale i tak se mi příběh líbil.

Hvězdinka
18.01.2020 2 z 5

Pro mě nezáživné, nuda na takřka 500 stránkách. Děj se vlekl, takřka žádná gradace děje.

Soofi
29.12.2019 3 z 5

Nevadila mi hlubší psychologie postav ani exkurz do spisovatelského světa. Vlastně to byly věci, které v běžné detektivce většinou nenajdete a které nenásilně ozvláštnily příběh.
Odpustila bych i nijak zvlášť vypointovanou zápletku, absenci napětí a prapodivné špičkování s nadřízeným, který si ujížděl na přeslazených capučínech. Tyto dialogy byly místy buď špatně přeložené nebo velmi zvláštně napsané. V kombinaci s přetaženou stopáží jsem se bohužel nemohla dočkat konce, což je opravdu škoda.

Český překlad titulu Vražedné emoce je přinejmenším rozpačitý.

monci6485
18.09.2019 3 z 5

Není to špatný příběh, ale to zpracování mi nesedlo. Zdlouhavé a nudné.

PetraBery
01.09.2019 4 z 5

Hodně dobře napsaný psychologický román s detektivní linkou, kde spolu s hlavním hrdinou seržantem Ryanem DeMarcem zjišťujeme, zda za brutálním masakrem rodiny Hustonových stojí opravdu otec, profesor a spisovatel Thomas a nebo bylo všechno jinak. V knize je dobře vidět vývoj všech postav, nesledujeme jen vyšetřování, ale i soukromí, myšlenky postav a vypořádávání se s minulostí.

jasmína
13.08.2019 2 z 5

Kniha mě bohužel moc nechytla, třeba jindy, ale vzdala jsem to až po skoro 200 stranách.....

rodak
24.05.2019 5 z 5

Zvláštní styl vyprávění.Ačkoliv se třičtvrtě knihy nic zvláštního neděje, pořád ji nemůžu odložit.No a vyústění děje jen potvrdí že tady jsem čas nepromarnil.Přidávám autora do oblíbených a těším se na další jeho kusy

evasamankova
27.04.2019 5 z 5

Poměrně netradiční thriller s velkým záběrem na psychologický rozměr
i progres postav. Výtečně a působivě vykreslená atmosféra plná zmaru, chmur a smutku. Autor čaruje se slůvky, jeho próza je snad až poezií...
Morální přesah, v druhé polovině knihy ironické a humorem oplývající dialogy.
Netypický thriller, který rozhodně stojí za přečtení.

Bobina74
12.04.2019 3 z 5

Té psychologické linky tam na mě bylo až příliš, hlavně v první půlce knihy, ale druhá část už obsahuje všechny specifika skvělé detektivky či thrilleru. Rozhodně se knize nedá upřít čtivost. Já ji měla za dva dny přečtenou.

a.k
26.03.2019 3 z 5

Nejde o klasickou detektivku, spíše psychologický román, který díky detektivní zápletce dostává dějový rámec. Tempo románu je pomalé a to především díky obšírnosti užitého jazyka. Knihu bych doporučila čtenářům, kteří mají rádi knihy se specifickou atmosférou, obtíženou utrpením, zármutkem a zoufalstvím hlavních aktérů. Kde úděl románových hrdinů je najít smysl a cestu životem a vypořádat se s bolestnou minulostí. Vlastní detektivní zápletka budiž jen bonusem, i když zásadním.

Autorovy knížky

Randall Silvis