Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46869/bmid_vrazdy-v-ulici-morgue-a-jine-povidk-tkF-46869.jpg 4 547 547

Kniha obsahuje 5 detektivních povídek amerického spisovatele – Vraždy v ulici Morgue, Záhada Marie Rogetové, Odcizený dopis, Vrah jsi ty! a Zlatý brouk. Ve třech povídkách vystupuje Augustin Dupin, známý svým analytickým myšlením. Ve čtvrté je detektivem anonymní vypravěč s břichomluveckými schopnostmi. V poslední povídce vystupuje William Legrand, který nalezne pirátský poklad. Parádní koláže Václav Sivko. Edice Máj, svazek 49.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Murders in the Rue Morgue and Other Stories

Rade
24.02.2015 5 z 5

Oblíbená již z dětství. Povídka Zlatý brouk čtená mnohokrát. A povídka Vraždy v ulici Morgue hodně, hodně drastická. A závěr povídky Vrah jsi ty - taky pěkně hrůzyplná představa...

TallulahDragon
16.02.2015 3 z 5

Tohle mi moc nesedlo. Poe píše nádherné hororové povídky, ale jeho detektivní kousky mě bohužel moc nezaujaly. Snad je to tím, že jsem zvyklá na "dnešní" detektivky a vraždy v Poeově podání už prostě nevykouzlí ono u kriminálních příběhů očekávané napětí.

AnneEyre
15.11.2013 3 z 5

Slibovala jsem si o hodně více. Tak nějak ukáže případ, vysvětlí okolnosti. A zbylé dvě třetiny povídky jsou věnované hrdinovi, který vysvětluje, jak to všechno vypátral úplně sám, bez maminky...

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Věčná klasika, Poe je dobrý vypravěč

1972Sixo
23.09.2013 5 z 5

Milujem klasiku hororu, Poea, Lowecrafta, Stockera a Howarda

Eneo
14.05.2013

Vraždy v ulici Morgue mě děsily už jako sedmileté děvče. Tehdy jsem je viděla ve filmovém zpracování a ještě pár let jsem se bála spát u babičky, která bydlela na zámku s věčně otevřenými okny v noci. Teprve dnes jsem si přečetla knižní předlohu a musím přiznat, že ono mrazení v zádech se vrací docela spolehlivě.

Misan1993
08.05.2013 3 z 5

Nebylo to zlé, to ne. Od mistra hororu jsem čekal trocu víc, sice to byla detektivka s velice dobře vyvíjející se zápletkou, ale to rozuzlení a orangutan mi přišlo prostě jednoduchý :/

maple34
04.04.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem, a to jsem na ni narazil čirou náhodou...velké doporučení pro všechny čtenáře detektivního žánru

annihilation
19.02.2013 5 z 5

Upřímně - všechny povídky jsem zhltla se zatajeným dechem a obdivovala se E. A. Poeovi, který mi dokázal, že jeho talent sahá od dekadentnějších hororů a smutných básní ještě mnohem dál. Dedukce, které používal v příbězích byly okouzlující, analýzy které rozlouskly pointu příběhu dech beroucí a konce ohromující. Nepřeháním, tuto sbírku si jednoduše nemohu vynachválit. Osobně se mi nejvíce líbila povídka Zlatý brouk (na kterou jsem sice narazila už dříve v jiné knize, ale velmi ráda jsem si jí připomněla), protože mě opět vrátila do dětství, kdy jsem zbožňovala pátraní po pokladech pomocí šifer. Zbylé čtyři byly taktéž velmi zajímavé - občas se divím, co se dokáže zrodit v něčí hlavě.

Nevimm
22.06.2012 3 z 5

Čekal jsem mnohem víc.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Knížku jsem četla na slunné francouzské pláži, a přesto jsem dokonale cítila atmosféru povídek. Poe je totiž dokonalý vypravěč.

Adrianah
23.09.2011 4 z 5

Povídka s překvapivým rozuzlením.