Vražda na ostrově Camino

Vražda na ostrově Camino https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485627/bmid_vrazda-na-ostrove-camino-vTS-485627.jpg 3 71 71

Camino Island série

< 2. díl

Bruce Cable, majitel knihkupectví na floridském ostrově Camino, se připravuje na návrat úspěšné spisovatelky Mercer Mannové, když hurikán Leo nečekaně změní směr a míří přímo na ostrov. Úřady nařídí evakuaci a většina obyvatel prchne na pevninu, avšak Bruce zůstává. Hurikán je devastující a mezi oběťmi je i Nelson Kerr, Bruceův přítel a autor thrillerů. Povaha jeho zranění ovšem naznačuje, že nezemřel kvůli řádění živlu. Protože policie je zaneprázdněná řešením následků bouře, rozhodne se Bruce pátrat po vrahovi na vlastní pěst – a to v divokém, ale chytrém stylu, který si čtenáři Johna Grishama tolik oblíbili.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Camino Winds , 2020

mikika
11.04.2022 2 z 5

vůbec nechápu, co se to stalo, ale po skvělé první půlce, odehrávající se během hurikánu, a přesto s odlehčeným tónem a tak vůbec, se druhá půlka změní v úplně jinou knihu. do zbylých 150 stránek nahuštěno tolik šílených zápletek a odhalení, že to bylo úplně až směšné. námětů na tři knihy, ale v jedné 260 stránkové je to paskvil. autor měl zůstat u hurikánu nebo u knižního prostředí.

Nuttelka
20.03.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Hergot, to byla propletenina :-) Moc se mi líbilo, že se děj odehrával i v "knižním" prostředí. Sice se vyšetřování táhlo nějakou dobu, než se dopátralo konce a rozuzlení, ale bavilo mi to a Aleš Procházka prostě umí, dává tomu šťávu.

Ivan F
30.07.2021 3 z 5

Vždy, keď sa na trhu objaví nová kniha od Johna Grishama, tak si ju kúpim. Robím tak nielen zo zotrvačnosti, ale aj z očakávania, že konečne to bude typický Grisham spred dvadsiatich rokov. Nebude, obávam sa, už nikdy. Napriek tomu som trpezlivý a čítam od neho všetko. Lenže nie je to ono. Okej, môže hocikto namietať, že každý spisovateľ sa vyvíja a posúva svoje spisovateľské (ne)umenie novým smerom. Lenže keď niekto zostúpi z piedestálu po niekoľkých skutočne dobrých knihách a vkročí do mora priemernosti, následne ťaží zo slávy svojho mena, tak sa nikam neposúva a smeruje do zatratenia. Škoda, znova som sa nedočkal niečoho, pri čom by sa skvelo meno John Grisham. Lesk jeho mena sa stráca z nalešteného bronzového podstavca pod podstavec pokrytý vrstvou patiny. Jeho kniha z ostrova Camino je zas len ďalším tuctovým čítaním.