Vrah je v každém z nás

Vrah je v každém z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501825/bmid_vrah-je-v-kazdem-z-nas-Cbv-501825.jpg 4 379 379

Vrah je v každém z nás série

Policejní práce bez cenzury v rozhovoru s elitním kriminalistou Legendární detektiv pražské mordparty Jan Štoček stojí za vyřešením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy. V otevřeném rozhovoru ho vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu Opravdové zločiny. Nahlédněte do zákulisí vyšetřování vražd, které Štoček popisuje velmi osobitým stylem – v některých pasážích se vám bude tajit dech, v jiných se možná neubráníte smíchu.... celý text

Lucciella_L
07.03.2023

Velký rozhovor s kriminalistou, který detailně popisuje postup práce jeho samotného. Dává tak dobře nahlédnout pod pokličku mordparty, detaily, které se v médiích nedočteme. Vzhledem i k nadhledu a vtipnosti se u toho člověk i pobaví.

dyger
04.03.2023 5 z 5

Chce-li někdo nakouknout pod pokličku mravenčí práce mordparty, je tato kniha ideální.

Christeene
22.02.2023 3 z 5

Projev pana Stocka je takovy, rekneme, lidovy, coz me osobne lehce iritovalo. Co me ovsem iritovalo neskutecne, tak byl pocet gramatickych chyb-vazne Gbely?!

VeronikaZe
15.02.2023 4 z 5

U prvního kapitoly jsem si říkala, co to sakra je?
Proč, když se má jednat o případ, se tam Lucka ptá na nějaké jiné otázky, které s tím nesouvisí, vlastně o případu tam bylo napsané jen pár stránek (možná ani to ne).
To jsem si říkala, že se mi asi líbit nebude, když bude Lucka takto hodně přerušovat vyprávění, ale poté, když už to v dalších kapitolách bylo převážně jen vyprávění pana Štočka a sem tam nějaká otázečka na doplnění, to bylo skvělé čtení.
Opravdu zajímavé vyprávění a moc se mi to líbilo :)

Monni
14.02.2023 4 z 5

Super kniha. Občas mi vadilo přeskakování mezi případy a následné nedokončení (např. Orlické vraždy), ale jinak to bylo opravdu super a pana Štočka obdivuji, stejně jako ostatní, kteří na to mají žaludek a mozek. Některé případy jsem znala už z podcastů (zloději životů, které vypráví přímo pan Štoček).

Maki21
04.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha, jak se dalo očekávat. Nádherně vykreslené a dopodrobna popsané nejznámější české případy. A fotky na závěr tomu pouze dodali autenticitu.

knihomolkajanca
31.01.2023 3 z 5

Legenda české kriminalistiky detektiv pražské modrparty Jan Štoček v minulosti pracoval řadě kriminálních případů, které otřásaly Českem. V knize Vrah je v každém z nás spojil své síly s Lucií Bechynkovou a otevřeně přibližuje, jak probíhalo vyšetřování a co vedlo k odhalení pachatelů.

Přestože je kniha podávaná jako rozhovor, víc než cokoliv jiného je to volné vyprávění. Na počátku se sice s několika dotazy Lucie Bechynkové potkáte, ale často působí rušivě a téměř jako by v textu byly navíc. Zato Jan Štoček při svém vzpomínání zjevně dostal volnou ruku a můžete se tak těšit na spoustu podrobností. Má obrovské zkušenosti a stejně tak velké množství zajímavých historek z vyšetřování, které dokáže popsat poutavě i vtipně. I když jsem tak při čtení místy kroutila hlavou nad zvolenou formou, velmi brzy jsem do knihy ponořila a mohu vám slíbit, že víc než jeden dva večery vám kniha rozhodně nezabere. Štoček přibližuje případy známé i ty méně profláklé, ale rozhodně umí bavit. Barvitě vysvětluje veškeré podrobnosti a rozmotává okolnosti jednotlivých vražd. Právě to, jak moc je Štoček zajímavou osobností a jeho velká otevřenost knihu neskutečně posouvá nahoru.

Přesto to ale vypadá jako kdyby kniha byla šitá horkou jehlou. Místy se opakovaly výrazy, či dokonce celé věty, jinde jsem si říkala, že by se klidně mohlo trochu více škrtat. Poněkud rozčarovaná jsem byla také z obrazové přílohy, která z velké části patří k úplně jiným případům, než se kniha věnuje. Víc než šokující fotky bych ocenila ty, které by doplnily Štočkovy vzpomínky.

Přes všechny tyto nedostatky jsem se ale o české kriminalistice dozvěděla zase o něco více, a to z pera osoby v oboru více než kované. Kdyby knize někdo věnoval více času a možná se rozhovoru chopil někdo jiný než Lucie, mohl z toho být opravdový šperk. A to říkám jako jinak věrný zločinožrout.

Hodnocení: 60%

Za knihu k recenzi moc děkuji Albartros Media.

Ophelie
28.01.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, kolikrát mi padla ústa při čtení některých případů a říkala jsem si, že na takové povolání musí mít člověk žaludek i náturu (jako pan Štoček). Občas mě při čtení rušily chyby v textu, ale celkový dojem z knihy je určitě pozitivní. Jen škoda, že v knize nebyl věnován prostor např. již zmiňovaným Orlickým vraždám a jiným případům - detailnější, propracovanější a koordinovanější uchopení a zpracování by bylo fajn (proto o hvězdičku méně), ale i tak se jedná o super knihu. Fotodokumentace na konci je tedy síla!

marekB78
27.01.2023 4 z 5

Určitě kniha, která stojí za přečtení. Ale...spousta z nás čekala jistě víc. A to samé i já. Pan Štoček má svůj osobitý styl,který v knížce vynikl :) Určitě by mě potěšilo, kdyby v knížce bylo více případů, ale spousta jich je v podcastech, takže už nejde čím překvapit.

Ešína
24.01.2023 2 z 5

Od těto knihy jsem čekala celkem dost ale bohužel mě vůbec nenadchla.

MMacicekk
21.01.2023 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, ale nakonec jsem byla zklamaná. Pět případů jsem znala z podcastu Zloději životů, který byl mimochodem výborný. Je sice pravda, že v knize byly ony případy podrobněji rozvedeny, ale myslím, že o nic zásadního nepřijdete. Pro mě neznámými případy byly případ Kypr a Erotická iniciativa Hartl. Rovněž mi vadila struktura rozhovoru, protože když tuto knihu srovnám s dříve čteným (a vynikajícím) rozhovorem Martina Moravce s Josefem Marešem, rozdíl je markantní. Tyto dvě knihy se nedají vůbec svou kvalitou srovnat. Nakonec jsem ráda, že kniha Lucie Bechynkové byla vyprodaná dříve, než jsem si ji koupila, a já si ji pouze půjčila z knihovny. Hodnotím průměrně z úcty k Janu Štočkovi, který je mistr vyprávění.

Sasha001
16.01.2023 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, musela jsem si ji koupit, protože mám všeobecně témata v rámci historie české potažmo československé kriminalistiky ráda. Bohužel kniha tak úplně nesplnila má (možná přehnaná) očekávání. I to ale nemění nic na tom, že je velmi kvalitně zpracovaná, a proto 80%.

Pitbullka
13.01.2023 3 z 5

Od této knihy jsem měla velká očekávání a bohužel nebyla úplně naplněna. Myslím, že kniha měla být buď zpracovaná jako Štočkovo vyprávění o jednotlivých případech nebo jako rozhovor, ale tohle byl takový mišmaš. Nerozumím tomu, proč byly v obrazových přílohách fotografie týkající se Orlických vražd a Ivana Roubala, ale v knize tyhle případy zpracovány nebyly. Kniha by si zasloužila víc péče a propracovat, tady bylo patrné, že to bylo šito horkou jehlou.

Tereez8662
12.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila a doufám v pokračování!! Pan Štoček má jistě v zásobě mnoho a mnoho dalších příběhů a případů na další knihu.

Martiiiik
09.01.2023 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, byla čtivá a rychle utekla.. Musím jen souhlasit s několika komentujícími, není to tak úplně rozhovor.. a asi bych klidně autorku vynechala a jen četla vyprávění pana Štočka.. :-) Některé případy jsem znala, jiné ne.. Některé případy jsou opravdu odporné a úplně vyvolávají extrémní negativní emoce.. Ale jistě si z knihy vezmu pár důležitých věcí.. paralyzér místo pepřáku, nepouštět do domu, radši jet v noci taxi.. :-) A moudro na konec: vrazi se ve vězení nemění, pouze se naučí to, co do té doby neuměli..

LucyEcstasy
08.01.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás - Lucie Bechynková

Jméno Lucie Bechynková mnohým z vás něco říká. Je to autorka knih Opravdové zločiny a zakladatelka stejnojmenného podcastu. Obojí se zaměřuje na známé i neznáme zločiny napříč dobou. V této knize zpovídá detektiva pražské mordparty Jana Štočka.

Na knihu jsem se moc těšila, protože se o takové knihy zajímám, ale bohužel přišlo mírné zklamání.

Na začátku knihy je napsáno jakési varování, že po dočtení této knihy, budeme mít problém věřit i obyčejným sousedům. Jenže po prvním “případu” jsem měla chuť knihu odložit. Případ byl představený na jedné stránce a zbytek této kapitoly se motal kolem (za mne) zbytečných informací. Nicméně vydržela jsem a zbytek knihy už byl pouze o případech. Neřekla bych ale, že bych měla z této knihy mít nějaký znepokojivý či mrazivý pocit.

Bylo zajímavé nahlédnout do zákulisí dalších neznámých případů. Pan Štoček působil jako sympaťák a zabíhal i do podrobností ve vyšetřování. Mluvil otevřeně, lidsky a s humorem.

Nastalo jedno ale. Kniha je prezentována jako rozhovor a já si pod rozhovorem nepředstavuji dlouhosáhlé vyprávění bez nějakého doplňujícího komentáře či otázky, což se v mnoha případech dělo. Nicméně díky čtivosti a osobitosti pana Štočka přivřete oči nad nešťastně prezentovaným stylem knihy.

Kniha je obohacena i o velmi zajímavou fotodokumentaci míst činu a obětí. Některé fotky nejsou pro slabší povahy.

Ve finále jsem knihu přečetla za jeden večer. Příběhy jsou zajímavé a rozhodně by mohlo být i nějaké pokračování s dalšími případy. V rámci žánru bych knihu zařadila někam doprostřed, protože jsem již četla zajímavěji zpracované knihy. Ale jsem zločinožrout a srdci neporučíš.

Hodnotím 3/5⭐️

Book_adam_73
04.01.2023 5 z 5

Kniha je psaná formou rozhovoru s elitním kriminalistou Janem Štočkem. Díky tomu se rychle četla, takže jsem ji měl přečtenou asi za dva dny. Jednotlivé případy jsou popisovány drsně, mrazivě a upřímně. Chci upozornit že tohle není rozhodně čtení pro slabší povahy. Někdy se mi i u případu trochu navalovalo.... Ale kniha byla skvělá!!! Jak jsem psal, četla se rychle a dobře, a dostal jsem od ní přesně to, co jsem čekal. Pro milovníky true crime naprosto ideální! 5*/5* Děkuji Albatrosmedia za zaslání knihy na spolupráci

milanříský
03.01.2023 3 z 5

Během poměrně krátké doby se na tuzemském trhu objevily dva knižní rozhovory s legendami zdejší kriminalistiky - Josefem Marešem a Janem Štočkem. Vytěžit letité zkušenosti obou pánů je vítané, pracovali na kupě případů, které se nesmazatelně zapsaly do dějin policie.

Vrah je v každém z nás slibuje rozhovor, více než povídání dvou lidí, jako brilantně předvedl Martin Moravec s Marešem, se tady spíš vypráví. S čímž mám vlastně největší problém, hodnotit knihu podle toho, za co se vydává, tak jí rovnou sejmu. Jenže Štoček má co říct, velmi otevřeně sype historky z výslechů, případů a policejního života, že za chvíli na tu nevhodně zvolenou formu, která tu a tam probleskne, vlastně zapomenete.

Trochu doufám, že takhle aktuální vlna true crime nezpůsobí chrlení polovičatých knih, tady by stačilo s textem lépe pracovat a a dát mu lepší strukturu - odpověď na otázku táhnoucí se přes několik stran fakt není dobrý rozhovor. Na druhou stranu, kniha je lepší než oba dva díly Opravdových zločinů dohromady.

KnihománieN
02.01.2023 5 z 5

Do non-fiction literatury se sem tam pustím, jelikož se mezi ní najdou opravdu hodnotné kousky. Je jedno jestli se jedná o knihu o psychologii, zdravotních problémech nebo zabývající se jiným tématem. Vždy se dozvím něco nového.
K této novince mě vedlo především to, že jsem fanoušek úžasného podcastu Opravdové zločiny, tedy zločinožrout. A právě jedna z autorek zmíněného pořadu vyzpovídala jednoho z našich předních kriminalistů - Jana Štočka. Ten se proslavil především díky vyřešený Orlických vražd. Do knihy jsem se pouštěla s očekáváním, že najdu odpovědi na to jak taková práce kriminalisty může fungovat, jak může vypadat jeho běžný den...
A na všechny tyto otázky jsem získal odpovědi a to ještě s humorem. Jan Štoček působí velmi sympaticky a s osobitým stylem, kterým se nám nebojí nic říct na rovinu. V některých kapitolách vypráví sám o případech, se kterými se setkal, jinde do nich vstupuje právě Lucie Bechynková, která klade otázky, které by případně čtenáře mohly zajímat. Oba dva autoři nám dají odpovědi nejenom na základní otázky, ale také přidají vlastní zkušenosti. Snadno nastanou v podstatě humorné situace osvěžujícího rázu, když se od drastických a děsivých vražd, které jsou popisovány bez příkras a opravdu nahrubo, čehož si vážím, přesuneme k něčemu odlehčenějšímu. Kniha je v tomhle perfektně vyvážená a oceňuji také obrázkovou přílohu, která ale opět není, stejně jako tato kniha, pro slabší povahy. Moc vám tuto knihu doporučuji, ale nečtěte ji, pokud v nejbližších 24 hodinách budete doma sami či se chystáte v nejbližší době jíst...čtení vás zasáhne, a ne vždy dobrým způsobem.

Jestliže máte chuť na něco děsivého, ale zároveň také vzdělávacího a nejste slabé povahy, tak titul Vrah je v každém z nás, je přímo pro vás.
5/5⭐

eM.017
02.01.2023 5 z 5

tak - nedá se říct, že je to kniha-rozhovor. Respektive na začátku má Lucie snahu více pokládat otázky, ale jak se pan Štoček rozjede, je to spíš jeho vyprávění. A to mě teda neskutečně bavilo. Pochopitelně, některé případy známe, ale on to mnohem víc rozebere. Ten poslední případ mě tak dostal, že jsem chtěla číst další knihu :) Připadala jsem si, jak když čtu detektivku a fakt hádám kdo to byl, a co a proč ... Děkuji a doufám, že pan Štoček ještě něco odvypráví. Za mě subjektivně mnohem lepší čtení než u knihy pan Mareše.