Vrah je v každém z nás

Vrah je v každém z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501825/bmid_vrah-je-v-kazdem-z-nas-Cbv-501825.jpg 4 379 379

Vrah je v každém z nás série

Policejní práce bez cenzury v rozhovoru s elitním kriminalistou Legendární detektiv pražské mordparty Jan Štoček stojí za vyřešením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy. V otevřeném rozhovoru ho vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu Opravdové zločiny. Nahlédněte do zákulisí vyšetřování vražd, které Štoček popisuje velmi osobitým stylem – v některých pasážích se vám bude tajit dech, v jiných se možná neubráníte smíchu.... celý text

NikyTaky
23.12.2023 1 z 5

Co k tomu říci, tisíckrát řečené, napsané a vyposlechnuté skutečné krimi případy, nic nového. Zpracování je naprosto identické jako v knihách pana Martina Moravce, čili vedený rozhovor. Pro mě nebyla kniha ničím přinosným ani novým. Věřím však, že své fanoušky si najde.

jaroiva
21.12.2023 3 z 5

Ony ty skutečné příběhy jsou děsivé tím, že jsou skutečné, ale jinak to není tak čtivé jako ty vymyšlené. Sice se to nedá srovnávat, ale stejně mi to nedá a automaticky srovnávám. Asi mám raději beletrizované příběhy podle skutečných událostí.

andy_nejedla
14.12.2023 5 z 5

Za mě parádní. Moc se mi líbilo zpracování a těším se, až si přečtu druhý díl.

m2056
06.12.2023

Kniha mě nezaujala jsou to případy co rozebírá spisovatelka s kriminalistou, čekal jsem povídky příběhy i když je to podle skutečnosti tak mě to nechytlo proto to nehodnotím.

simona g.
05.12.2023 4 z 5

Zajímavá knížka, psaná jinak, ale podle skutečných příběhů, takže má své kouzlo. Jen se mi někdy četla kapku krkolomně, za to jedna hvězdička dolů. Každopádně nelituji, že se mi dostala do ruky.

archivářka115
02.11.2023 5 z 5

Já mám pana Štočka moc ráda. Stále jsem čekala, kdy vyjde tato knížka o příbězích, které budou pravdivé a nikdo je nepřizpůsobí k obrazu svému. Asi dva případy mě připadaly trochu zmatené, ale to mě nevadí. Pana Štočka mám stejně ráda a nesmírně ho obdivuju. Byla jsem zvědavá na příběh vraha Roubala a Orlických vražd. Několikrát jsem je četla, ale nikdy jsem nevěděla, jestli je to pravda. Třeba vyjdou ve druhé knížce.

adabraz
30.10.2023 5 z 5

Velmi zajímavá a morbidní kniha. Doporučuji všem milovníkům krimi. Velmi zajímavě vyprávěné opravdové případy.

Marketa1994
30.10.2023 5 z 5

Pana Štočka miluju!
Skvěle se čte a i poslouchá. Jeho svérázný projev je prostě chytlavý.

knihomolka27
22.10.2023 5 z 5

Tuto celkem tématem kontroverzní knihu hodnotím určitě kladně. Je napsaná velmi lidsky a ne jen senzachtivě jak bývá zvykem. Dočtete se tu nejen o případech a jejich řešeních jako takových, ale ocenuju i hodně praktických informací o práci policie a kriminalistů, která je kolikrát jiná než jak jsme zvyklí jí vnímat z televizních obrazovek. Zatím jedna z nejlépe zpracovaných a nejčtivějších knih na toto téma.

Mišutamyš
16.10.2023 4 z 5

Pan Štoček umí krásně a zajímavě vyprávět a Lucčiny otázky mě tak spíše rušily ve čtení, doplňující otázky by tak měly být pokládány raději až na konci kapitoly. Další věc, která mi trochu vadila byla ta, že všechny příběhy z knihy, jsem již znala z podcastů. Škoda, že fotografie na konci knihy nesouvisjí nijak s vyprávěnými příběhy. Jinak se ale knížka čte pekně a druhý díl si také ráda přečtu.
U pana Štočka je strašně moc znát, že svojí práci skutečně rozuměl, dělal ji rád a že na výsledku mu skutečně záleželo.

cleopatra11
06.10.2023

Výborná kniha, krimi podle skutečné události já prostě žeru.

Dezolát...
28.09.2023 5 z 5

Pana Štočka já prostě "žeru" !
Byl to pravdu kriminalista s velkým "Ká" !
Narozdíl od jiných bývalých a možná i současných policistů neměl nikdy potřebu se okázale tlačit "nahoru" a zviditelňovat....
I když pan Štoček má panu Marešovi za zlé, že jeho předlohu v seriálu Případy 1. oddělení hraje a nutno říci, že skvěle pan Polívka, tak si myslím, že ho vystihl trefně...skromný a vynikající operativec - takový český Columbo...
Kniha a především případy, na kterých se pan Štoček podílel nebo sám vyřešil je naprosto skvělá, a proto nekompromisně pět hvězd !
A už se těším na druhý díl !

bronulka
16.09.2023 5 z 5

Velice kladně hodnotím psaní Lucie Bechynkové. Z vyprávění pana Štočka až mrazí.

iv.ča
30.08.2023 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Hrůza, co jsou někteří z nás schopni udělat.

denisaholeckova
28.08.2023 4 z 5

Otázky Bechynkové v tomto případě opravdu zbytečné a Štočkovy zajímavé monology byly akorát zbytečně přerušovány. Také je škoda, že fotky na konci knihy nesouvisely se zmiňovanými případy... jinak samozřejmě téma velmi chytlavé a přečteno jedním dechem.

Lucie561
23.08.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha pana Štočka a Lucky Bechynkové. Všechny detaily, postupy jsou zde rečené u každého z připadů. Doporučuji všema deseti.

sakro
12.08.2023 5 z 5

Skvělá knihy, i když si myslím, že pokud by pan Štoček vydal knihu sám, bez zásahů Lucie Bechynkové, mohla být ještě lepší. Každopádně tuto knihu doporučuji. Doporučuji ji všem a obzvláště těm, kteří hltají v současné době tolik oblíbené televizní detektivní seriály. V těch, až na světlé výjimky, dva, maximálně tři detektivové vyřeší jakýkoliv zločin tak do dvou dnů. Vyřízení žádosti o odposlech, o sledování telefonu, o domovní prohlídku, o vazbu, o výsledek balistické zkoušky, o srovnání daktyloskopie či DNA je otázkou jednoho telefonu a v nejhorším případě několika hodin. Ti všichni si snad po přečtení knihy Vrah je v každém z nás uvědomí, že kriminalistická realita je opravdu někde docela jinde a že kriminalista často nebojuje jen proti zločinu a zločincům, ale často i proti složitějšímu nepříteli. A tím je právní a justiční byrokracie, která rozprostírá pro řadového občana státu nepochopitelná a nesmyslná ochranná křídla i nad těmi nejtěžšími zločinci.

Majdalenka
10.08.2023 5 z 5

Část knihy rozhovor a pak příběhy. Rozhovor za mě trochu slabší, ale příběhy se mi moc líbily.

knidopel
27.07.2023 4 z 5

Musím říct, že vyprávění pana Štočka bylo velmi zajímavé a čtivé. Ráda jsem nahlédla pod pokličku skvělému kriminalistovi a pochopila, co vše stojí za tímto povoláním. Díky otázkám mi chvíli trvalo pochopit, jak je tato kniha koncipována . Za mě byly některé otázky trochu zbytečné a asi bych více ocenila celistvé vyprávění jednotlivých případů, případně pár doplňujících otázek vždy na konci kapitoly. Matoucí byly také fotky na konci, které úplně nesouvisely s případy, kterým se věnovala kniha. Celkově jsem však přečetla knihu jedním dechem.

lenny0753
26.07.2023 3 z 5

Proč ten název? Čtenář by na prvním místě čekal nejméně psychologické rozbory vrahů, na tom druhém klasický rozhovor. Toho se dočkáme jen zpočátku, postupně se otázky kamsi vytrácejí, až nakonec získáme dojem, že tazatel odešel a respondet zůstal sám. Mně osobně to vůbec nevadilo, naopak.. otázky byly pokládané tak trochu ve stylu žáka ZŠ. Pan Štoček ale vykládá velmi poutavě, takže zmizení paní Bechynkové ani neřešíte. Také jsem nepochopila fotopřílohu - proč tam jsou fotky, které nijak nesouvisí s uvedenými případy?