Volný pád

Volný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463926/bmid_volny-pad-sJm-463926.jpg 5 72 21

VŠECHNO, CO MILUJETE, LZE V JEDINÉM OKAMŽIKU ZTRATIT… Nick Conover je výkonný ředitel významné korporace. Místní mladík, který se z chudých poměrů vypracoval až na samotný kariérní vrchol. Nejobdivovanější muž v širokém okolí. Až do chvíle, kdy jeho firma, zaměstnávající většinu obyvatel města, musí začít propouštět. Když neznámý člověk začne ohrožovat jeho rodinu, zjistí Nick, čerstvě ovdovělý otec dvou dětí, že střežená rezidenční čtvrť, ve které žijí, jeho blízké neochrání. Rozhodne se jednat, události se však hrozivě zvrtnou a věci se Nickovi vymknou z rukou. V tu samou dobu zasáhne jeho firmu několik nevysvětlitelných ekonomických problémů. Komu ze svých podřízených může Nick ještě věřit? A může důvěřovat té okouzlující ženě, která se nečekaně objevila v jeho životě? O jeho aktivity se mezitím začne zajímat detektiv z oddělení vražd, Audrey Rhimesová. Neúnavná vyšetřovatelka se silným smyslem pro morálku má navíc k pronásledování Nicka Conovera vlastní, velmi osobní důvod. V situaci, kdy vše, na čem mu záleží, visí nad hranou propasti, v sobě Nick odhalí nečekané schopnosti. Jeho protivníci ještě netuší, jak tvrdě je ochotný bojovat za záchranu své firmy – a kam až je ochotný zajít, aby ochránil svou rodinu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Company Man / No Hiding Place , 2005

Kopretinka784
06.03.2024 5 z 5

Tlusté knihy beru jako výzvu a tak jsem se nebránila, když mi paní knihovnice "přihodila do košíku" tento výtisk. Navíc obálka napovídala: psycho, tak proč ne. Začetla jsem se, ale místy jsem to vzdávala. Moc mě nebavily " pracovní pasáže" s detailními popisy. Ale překonala jsem je. Přece jenom zvědavost - jak toto dopadne, byla silnější. Během čtení těch 500 stran, jsem už zvažovala o hodnocení. 5 hvězdiček? Vůbec. Ale poslední stovka rozhodla. Takový závěr jsem nečekala. Přiznávám i přes některé pasáže, skvěle namíchaný koktejl napětí, nečekaných situací, zápletek a zvratů. Za mě za pět.

Kami33
01.01.2024 5 z 5

Příjemné čtení. I přes vyšší počet stran, děj hezky ubíhal a byl napínavý od začátku do konce.

kalache
07.09.2023 4 z 5

...moje první "černá" detektivka...

Jidu
29.06.2023 5 z 5

Když jsem četla anotaci, tak jsem se trochu bála, že to bude moc o firmě, obchodních věcech, ekonomice apod. Musím říct, že i když to tu samozřejmě je, tak to vůbec není nudné a přehnané. Autor má obrovské znalosti v oblasti účetnictví, práva a marketingu a opravdu to tam bylo vše správně zakomponované. Mně osobně to tam neskutečně sedlo.

Samotný příběh je velmi povedený, neměla jsem tušení, o co a koho se bude jednat, a fakt mě to posadilo na zadek. Zdálo se, že to je tak zamotané, že to nemůže skončit nějakým logickým koncem, ale autor překvapil a není to žádný blázinec.

I když je kniha pořádný macek, téměř 630 stran, tak zde nejsou hluchá místa. To je pro mě příjemné překvapení. Většinou s tím mám problém u knih tohoto rozsahu.

No, nemám víc co dodat. Tohle je jednoduše must have kniha. Je dokonalá a doporučuji ji na 100%. A já si rozhodně pořídím další knihy od autora.

Mandlevest
13.10.2022 5 z 5

Výborná kniha, kterou si užijete a to nejen z důvodu počtu stran. Je to moje první kniha od tohoto autora a já, bohužel, (vzhledem k tomu, kolik knih bych si chtěla přečíst) pouze u Volného pádu určitě nezůstanu. Moc mě bavilo sledovat jak dějovou linku pletich a menších či větších podrazu v pracovním životě hlavního hrdiny Nicka, tak jeho linku soukromou, která byla také velmi napínavá. Jakkoliv je kniha objemná a příběh se rozvíjí pomaleji a detailněji, ve finále je to slušná jízda a já se nenudila ani chvilku. Autor píše opravdu čtivě,dovede vtáhnout do děje a umožní Vám porozumět i svým hrdinům. Prostě zase něco trochu jiného a originálního než jsem četla v poslední době. A to já dovedu ocenit ve vysokém hodnocení. A ještě ta obálka, prostě senzační.

Leniiis
15.01.2022 5 z 5

Kniha jako taková a její příběh se mi líbil. Trochu mi vadilo řešení firemních záležitostí, který vlastně ani moc neměli co docineni s řešením vraždy a tím byla kniha zbytečně zdlouhavá. Ale jinak za mě super a určitě mrknu na další knihy autora.

Danago
25.12.2021 3 z 5

Celý příběh v sobě skrývá velice zajímavé dilema, kam až je člověk schopen zajít, aby ochránil svoji rodinu, a co se může stát, když se dostane do vyhrocené situace.
Román je velice obsáhlý, dost psychologický přesto zaujme a dobře se čte.
Jenom dějová linka ohledně firmy byla pro mě zbytečně obsáhlá a místy mě nebavila, knihu dost natahovala. Víc mě bavil osobní život Nicka a jeho rodiny.
Bohužel mně dost brzy došlo, jak to všechno asi je a kdo se za vším skrývá a to mě trochu zklamalo. Konec mě naopak potěšil, i když jsem ho taky očekávala.
Za mě 3,5 *

Sidonka3
30.11.2021 4 z 5

„Čínské slovo pro krizi v sobě spojuje dva znaky: nebezpečí a příležitost.“

„Nevidíme věci takové, jaké jsou. Vidíme věci takové, jací jsme my. Vidíme jen to, co vidět chceme.“

Thriller a vztahová detektivka v jednom. Probírají se tu vztahy, ať už firemní, pracovní, rodinné peripetie nebo ty přátelské. A to jak ze strany zkoušeného ředitele největší firmy ve městě, mladého vdovce Nicka C., tak ze strany detektiva z oddělení vražd, Audrey R. Chvilkami jsem si říkala, že by se příběh mohl seškrtat, myslím podrobné pasáže kolem podnikání a vyšetřování, ale nakonec musím dát 4*, protože postavy jsem viděla přímo před očima, záleželo mi na nich a většina z nich je mi sympatická. S odstupem pár dnů musím říct, že mi docela vzali za srdce.
Anotace už hodně prozradila, já zdůrazňuju, že velkou roli zde hraje zaměstnání, a to jak nečistá firemní hra rozehraná za zády někoho jiného, tak jak nelehké je vyrovnat se se ztrátou jakékoli pracovní pozice, propuštění lidé se po ztrátě zaměstnání hroutí a se situací se každý vyrovnává nelehce, po svém a zasahuje to celé okolí nezaměstnaného. Na prvním místě je ovšem vždy rodina a nutnost jí zabezpečit a chránit, jasný základ, bez kterého se člověk prostě neobejde. V románu si člověk připomene nejdůležitější hodnoty. Bez čeho žít lze a bez čeho jen hodně špatně…

Je to celkem chytrá záležitost, ovšem… POZOR, NÁSLEDUJE SPOILER a menší výtka:
….ačkoli Nick, který sám přiznává, že to s lidmi úplně neumí ( ve své vedoucí pozici?) a dokladem toho je i od začátku pochybné spojenectví s těmi nejméně důvěryhodnými lidmi, do kterých by snad žádný soudný člověk nešel (známej vyhozený od policie, duševně nemocná milenka, o které to hrdina ví) .. No dobře, no. Zase jsem, koukám, puntíčkář. Jinak to bylo dobrý, uznávám!

Miro67
22.11.2021 4 z 5

Pokud je vaše rodina v ohrožení a policie s tím (záměrně) nic nedělá, je zločin vzít vše do vlastních rukou? Může mít výkonný ředitel se silným sociálním cítěním, který cestou vzhůru na svůj post jednak porazil mnoho privilegovaných a jednak zklamal spoustu firemních zaměstnanců, přítele, jemuž může věřit?
Druhá postava thrilleru je vyšetřovatelka Audrey, jediná černá a jediná žena ve sboru detektivů. Chce ve své práci vyniknout, ale ne jít přes mrtvoly.
Nick a Audrey stojí každý na opačné straně. Mohou vyhrát oba nebo jen jeden z nich?

Nikusha
06.10.2021 4 z 5

Dějová linka ohledně firmy mi přišla zbytečná nebo přinejmenším zbytečně obsáhlá. Ale celkově vzato mě kniha bavila a celou dobu udržovala v napětí. Ale asi jsem čekala víc.

ninano
26.09.2021 4 z 5

Hodně objemná kniha s tématem jedince bojujícímu proti mašinérii společnosti. Hrdinovi fandíte, ale knize by určitě prospělo mírné zeštíhlení.

Parwana
29.08.2021 5 z 5

Autor patří mezi mé oblíbenéa ani teď nezklama.l. Četla jsem od něj už Vražedný instinkt a tato kniha mě pohltila úplně stejně, Přečteno v podstatě za den, vřele doporučuji, nejen krysám z korporátu.

intelektuálka
22.08.2021 4 z 5

Tak pro mne je to sociální drama s kriminální zápletkou .... když budete muset bojovat o svou rodinu - jak se zachováte ?

I když se mnou nemusíte souhlasit - pro mne je to Martin Goffa v americké verzi ....
Může jedinec obstát v boji proti korupci a výhrůžkám ?

Nick je opravdu sympatický hrdina - ale komu ze svých přátel může opravdu věřit ?

Policistka Audrey přijde záhadě na kloub - ale to už dál neprozradím.... a doporučím.

Gibis
31.07.2021 5 z 5

Nick Conover je výkonným ředitelem firmy, která před nedávnem propustila pět tisíc zaměstnanců, místních obyvatel, kvůli úsporám. Místní mu začali přezdívat Řezník Nick a v městečku snad neexistuje člověk, který by neměl mezi propuštěnými příbuzného, či přítele, takže Nick mezi oblíbence rozhodně nepatří. A tak se nikdo nediví, když někdo začne obtěžovat jeho a ohrožovat i jeho rodinu. A když se ani policie problémem příliš nezabývá, Nick přijme pomoc svého kamaráda, bývalého policisty, který ho vybaví pistolí na obranu jeho rodiny. A tím pro Nicka začíná jeho "volný pád".
Byla jsem rozpolcená mezi hlavními postavami, protože jsem chtěla fandit oběma, jak Nickovi, tak vyšetřující policistce Audrey, ale úspěch jednoho by znamenal prohru druhého a tak jsem byla hodně zvědavá, jak toto dilema autor vyřeší.
Velmi dobré čtení a já doporučuji!

MirKop
21.06.2021 5 z 5

Excelentní příběh vytříbený do posledního písmene.

Obával jsem se, že při více než 600 stránkách bude kniha občas někde nudit, ale nestalo se ani u jediné stránky. Mísí se tam několik různých příběhů od korporátních machinací Strattonu, přes rodinné nitky až po nečekané vzplanutí nového vztahu, na který se čím dál více vrhají stíny ze všech stran. Hlavní hrdina Nick neví, jakou díru dříve zadělat a do toho vyřešit ten primární problém, vraždu.

A do toho všeho i příběh vyšetřující Audrey, která sama bojuje s celou řadou démonů, bariér a předsudků.

Jsem rád, že ve finále měl příběh vítězů několik a vyzdvihuji, jak to Joseph Finder podal - nedalo se do samotného zavěru a následného epilogu předpokládat, jak to celé dopadne. O to více jsem si knížku užil.

Za mě 100% doporučení.

L.Helena
20.06.2021 4 z 5

Rozsáhlý román, hodně dobře napsaný, lišácky vypointovaný. Bavily mě všechny oblasti, kde se děj odehrával – firma, rodina, problémy s dospívajícím synem, vyšetřování případu… Vzájemně se to prolínalo, občas sice trochu rozvleklé popisy, ale celkově moc dobré čtení. Celou dobu jsem si říkala, jak tohle dopadne, protože mně byl sympatický jak Nick, tak i Audrey, závěr možná trochu sluníčkový, ale jsem spokojená.

Elapheg
20.06.2021 5 z 5

Kniha Volný pád je zdařilý thriller. Nick Conover je neblaze proslulý ředitel společnosti, který musel nechat propustit řadu zaměstnanců, čímž mnohým rodinám způsobil ekonomické potíže, za které je okolím dost nenáviděn. Nickovi je dokonce vyhrožováno a dojde i k vloupání do jeho domu. Policie ale nevyšetří, kdo to byl. Nick je nucen začít se starat o bezpečí své i své rodiny dost sám. Bohužel i tak dojde k tregédii, která zcela změní jeho život. Ve firmě má rovněž potíže, začíná zjišťovat, že jeho nadřízený ho obchází s Nickovým vlastním zaměstnancem a snaží se Nicka vyšachovat ze hry. Nick je ovšem ředitelem, který nehodlá nechat firmu padnout na kolena a zde je rovněž přinucen, začít jednat na vlastní pěst, aby zjistil, co se s firmou za jeho zády chystá. Pokud hledáte knihu, kde si budete nervozitou okousávat nehty a která vás má rozemlít, není to tento případ. Kniha je obsáhlá, popisuje, jak soukromý život, tak firemní podnikání a to je někdy trochu nezáživné. Charaktery postav jsou rovněž podrobně vykresleny. Vše má ale svůj smysl a své místo a vše zapadne jako poslední kolečko do soukolí až s posledními stránkami, kde je hlavní odhalení, dost překvapivý obrat. Kniha dokáže udržet v napětí, jsou zde dějové zvraty, není nijak brutální a přesto má co nabídnout. Pokud nemáte rádi brutality, je tato kniha pro vás jako stvořená. Za ten konec dávám plný počet hvězd a doporučuji. :-)

optimista55
11.06.2021

Vynikajúca moderná detektívka o tom ako sa môže všetko zmeniť v okamihu. Jednoducho keď sa všetko rúca bez toho aby sa človek pričinil.

ArwenAragorn
06.06.2021 4 z 5

80%
Postava na zemi se překulila na záda, v otevřených ústech se blýskly stříbrné zubní výplně. Oči teď zíraly vzhůru do temného nebe, krev se pomalu vsakovala do půdy. Vysoké kovové zvonění v Nickových uších pomalu ustupovalo a celý výjev začalo prostupovat zvláštní, děsivé ticho. Zdálo se mu, že slyší vzdálené ševelení listů. Kdesi daleko se rozštěkal pes a pak zase ztichl.

Znamenitý thriller, velice čtivý, plný napětí, s překvapivým dramatickým rozuzlením. Tam se dozvíme, co se stalo s firmou, u které je Nick výkonným ředitelem a která se ocitla v krizi a také, jak se vyvinul soukromý život Nicka, ovdovělého rodiče dvou dětí skrývajícího jednu tragickou událost. Nick si mě hned získal svým poctivým přístupem a starostí o rodinu.
Bohužel hodnocení nedokáži napsat tak dobře jako jeden z mých oblíbených uživatelů zde trudoš.
Nečekala jsem, že knížka bude tak výborná, protože předešlá čtená od autora Vyjednavač mě tolik nezaujala. Volný pád rozhodně doporučuji k přečtení.

rileyawheeler
28.04.2021

Život může někdy dát lidem, v této knize je mnoho lekcí.