Pomsta

Pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231797/bmid_volani-sireny-volani-sireny-pomsta-B5g-231797.jpg 4 172 44

Volání sirény série

< 2. díl

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval, a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá? Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti, a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu - skutečnou sirénu.... celý text

Eslem
22.08.2016 2 z 5

* za vzkříšení série Stopy hrůzy s opravdu hodně fantasy vyvrcholením - zamilovaná puberťačka nejenže vraždící sokyni nevyškrábe oči, ale velkoryse jí svého tajemného přitažlivého muže přenechá.

Eponka
03.04.2016 3 z 5

čím dál tím slabší knížky..... Noel prožívá plno smrtí svých blízkých a napadení jediný kdo jí s toho pomáhá pořádně je Derren a ten ve finále skončí s jinou.... ten konec je celkově na nic autorka si dá tolik záležet na Noel která ve finále má mrtvého kluka a toho kterého miluje mít nemůže proto že on miluje Larissu i ji vážně super konec :) .

Karčaa
01.04.2016

Druhý díl mi přišel o hodně slabší než první. Vadilo mi, že se to odehrávalo v přítomnosti.

markulka
12.03.2016 5 z 5

Kniha mne naprosto uchvátila! Když jsem se dozvěděla, že se kniha odehrává v současné době, tak jsem se trochu obávala, ale ke svému překvapení jsem zjistila, že mi to vůbec nevadilo. Přijde mi, že po celou knihu se něco dělo, takže jsem se ani chvíli nenudila. Také jsem měla pocit, že autorka měla knihu velmi promyšlenou. Všechny záhady příběhu do sebe tak hezky zapadaly... No a konec, tak ten mě naprosto uchvátil! :) Bomba kniha!

barboraJ1
20.01.2016 5 z 5

Druhý díl mi přišel o něco slabší, ale jako série výborné!

Terry89
30.10.2015 3 z 5

Celou dobu co jsem to četla jsem strašně nenáviděla Noel. Larissa a Derren byli samozřejmě úžasný a jejich společného momenty ještě víc.

Katie46
19.10.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, myslím, že svým způsobem byla povedená. I když první díl se mi líbil o maličko víc. Místy mi přišla trochu bez duše ale scény mezi Derrenem a Noel to vynahradili a pak scény mezi Larissou a Derrenem byli suprové. A co se týče konce této série, tak jsem spokojená. =) Líbil se mi.

NatŠírků
28.09.2015

Ahoj Míšo, promiň jestli tě tímhle komentářem otravuji,
ale musím dodat že druhý díl sirény se ti vůbec nepodobal.Připadáš mi jak
královna středověku-jednička mě bavila víc,ne princezna džínů.Pomohla by jsi si
třeba kdyby se dvojka odehrávala ve středověku-jinak píšeš ůžasný knížky:)
Naty

Fortuna
21.09.2015 2 z 5

Komentář z minulého dílu
Jedno moje očekávání se přeci jen vyplnilo - že mě Míša opět zklame. Opravdu, jak už jsem psala u předchozích knih, každým jejím dílem jde dolu a dolu. A u Sirény to platí dvojnásobně.

Ano, a po přečtení druhého dílu názor neměním. Pravdou už bude, že druhý díl je o něco silnější, ale první mě asi bavil víc. Nevím... Stálé omílání, příliš nudných scén, dialogy na houby, žádné pořádné napětí, žádné překvapení, nic...

Pozn.: Mimochodem... Nepsalo se náhodou na začátku prvního dílu, že se Derren vypravil do České Republiky? Já jen, že druhý díl se odehrává někde u moře..

Bublushka
17.09.2015 4 z 5

Už druhá Míšina kniha mě přesvědčila, že u ní to je druhý díl, lepší díl... Opět jsem byla nadšena. První díl mě nijak výrazně nenadchl, ale byl čtivý a nalákal mě k čtení tohoto. A rozhodnutí nelituju. Nový pohled očima Noel dál všemu nový ráz a šťávu. Náhle mi hrdinka přišla bližší a i Derren mi náhle přišel skvělý. Pochopila jsem náhle vše co bylo řečeno v minulém dílu. Náhle vše začalo dávat smysl a já náhle začala cítit zmatek a že netuším, co bude. O to víc se mi chtělo číst dál. Je to opravdu čtivé a o tolik čtivější a lepší než předchozí díl. Jakoby Míša chytla novou mízu a tím jak chce příběh dovyprávět i konečně naplno projevila svůj talent. Protože jsem opět konečně pochopila proč mě její jiné knihy zaujaly-ona je prostě dobrá. A tato kniha je dokonalá. Jak jsem se k ní vždy ráda vracela a jak neochotně jsme se od ní odtrhovala protože mi čas při jejím čtení bohužel nepřál. Nemohla jsem se dočkat zjištění, jak to nakonec bude a že to skončilo trochu očekávaně mi ani nevadilo, protože s novými situacemi v druhém díle se to tolik jasné nezdálo. Samozřejmě mě docela zajímá co bude s hrdiny dál, ale vlastně to dopadlo tak, jak mělo a vše bylo řečeno. A to zakončení a poučení které z toho celého plyne je tak krásné. Miluju když knihy mají hlavu a patu a to takhle kniha měla. Dialogy nedrhly a byly často tak skvělé, že jsem se nědky neubránila a kývala a usmívala se jak jsem souhlasila. A nejednou jsem se i pobavila. Je vidět, že Míša Burdová píše dobře a ráda a dává do knih své srdce. Někomu můžou její knihy připadat přeslazené, ale mě přijdou krásné a přitom vlastně tak kruté, jak realita může být. Knihu vřele doporučuju, moc jsem si její čtení užila. A vím, že to určitě není poslední má kniha této autorky.

TooManyStories
12.08.2015 4 z 5

Úžasná kniha, ale prostě jsem nebyla zvyklá na Noel, takže mi to trochu vadilo, když to bylo z jejího 'pohledu', ale jinak naprosto super. Taková oddechovka... Stejně nejlepší jsou scény mezi Derrenem a Larissou xD

Neli02
05.08.2015 5 z 5

Ze začátku mě překvapilo tolik nových postav že jsem byla dost zmatená, ale hned potom co jsem dočetla první třetinu jsem nemohla přestat, tolik zvratů a úmrtí...a hlavně ke konci to s Annou mi vyrazilo dech, né že by se to nedalo domyslet ale autorka vysvětlovala všechno tak do detailů že jsem pak úplně přestala přemýšlet a domýšlet si děj že mě překvapil každý maličký zvrat :O

Neli02
05.08.2015 5 z 5

Sabii14
04.08.2015 5 z 5

Ze začátku jsem byla zklamaná že v příběhu byla nová postava Noel. Potom se tam však objevil Derren i Larissa. Příběh byl velmi zajímavý a konec překvapivý. Čtení jsem si užila a s koncem jsem byla velmi spokojená :-)

pajka0071
28.07.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle, příběh byl zajímavý, ale první díl byl asi lepší. Jsem zvědavá, co nového autorka přinese :)

petra1773
15.07.2015 4 z 5

Knížky od Burdový vždycky přečtu jedním dechem. Jsou pro mě hrozně čtivé, takže se zakousnu a nedám pokoj, dokud nedočtu poslední stránku. Stejně tomu tak bylo i u prvního dílu téhle minisérie i přesto, že ji tolik čtenářek nechválilo :) Naopak mě trochu zklamalo právě pokračování. Sice jsem ho opět dočetla velmi rychle, ale již od začátku jsem nadávala na to, že je příběh posazený do současnosti a týká se vesměs úplně nové postavy. Druhá půlka knihy, poté, co se konečně objevila Larissa, už byla mnohem lepší, ale stejně jsem od druhého dílu očekávala asi něco trošku jiného :)

Nemesis Moriko
23.06.2015 1 z 5

První díl byl dost hrozný a vlastně ani nevím, proč jsem se do dvojky pouštěla. Nejspíš, protože nesnáším nedočtené série.
Tak či tak, čtení pro mne bylo utrpením a dokonce jsem dočetla jen z povinnosti. Noel byla naivní děcko, reálie nepropracované, příběh ad absurdum. Po tom, jak příšerně nereálné bylo prostředí prvního dílu, jsem čekala nějaké zlepšení, když už je to v současnosti. Toho jsem se moc nedočkala.. k druhému dílu jsem přistupovala s trochu větším očekáváním než k prvnímu a o to větší bylo moje zklamání. Hodně, opravdu hodně zvažuju, zda-li se mám pustit do nějaké další její série.. a zatím to moc nadějně nevidím.

elfinkaa97
23.04.2015 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila,přečetla jsem ji jedním dechem! Tenhle díl se trochu liší od ostatních dílů i jeho předchůdce,ale myslím,že to vůbec není špatné, ale naopak to knize dodalo originální šmrnc!

netopýrek
07.04.2015 5 z 5

Kniha se četla velice dobře. Příběh byl hezký, nechyběli tam zvraty, ale ani romantická zápletka, a popravdě to vyvrcholilo jinak než jsem čekala, což mě příjemně překvapilo. Tato kniha určitě stojí za přečtení :))

JanaDor
04.03.2015 3 z 5

Druhý díl ze série Volání sirény byl určitě akčnější než ten první. Ale pro mě toho dění bylo až moc. Siréna kosila lidi jako divá a v městečku byli všichni celkem klidní. Asi jim nevadila spousta mrtvých na jednom místě v krátkém období, ani jim to nebylo divné. Hlavní hrdinka se také s tímto problémkem bravurně vyrovnala. Pro mě to bylo přehnané a nereálné. To je mínus, které mi na knize vadí. Jinak se to četlo dobře. Zápletka byla zajímavě vymyšlena, ale provedení se mi nelíbilo. Bohužel potenciál pro mě nebyl naplněn. Škoda.
Kniha není úplně špatná. To určitě ne. Jen bych pár věcí udělala jinak. Popis a chování Noel, spousta mrtvých a klid kolem.....
Vadilo mi i jméno pejska Noel. Já vím, že je to blbost. A opravdu vám ho neprozradím, ale šel mi neuvěřitelně na nervy. Sdělte mi, jestli byste svému psovi dali takové jméno. Brrrr, já ne.
Autorka knihu také ilustrovala. Její kresby se mi líbily. Je opravdu nadaná. Jen co se týče psaní, musí na sobě pracovat.
Takže příběh plny vášně, smrti, pomsty a lásky je dobrý. To znamená za tři. Nenadchne, ani neurazí.