Volání anděla

Volání anděla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259180/bmid_volani-andela-Wa5-259180.jpg 4 228 75

V telefonech byl celý jejich život… Na Kennedyho letišti v New Yorku do sebe nechtěně vrazí jeden muž a jedna žena. Oba v té chvíli telefonují. Jonathan a Madeline rychle sbírají své věci a omylem si vymění telefony. Když to zjistí, dělí je od sebe deset tisíc kilometrů: ona je v Paříži, kde prodává květiny, on v San Francisku, kde vlastní restauraci. Oba jsou zvědaví na toho druhého, a tak začnou zkoumat obsah cizího telefonu. Tato malá indiskrétnost jim prozradí, že ač se neznají, jsou jejich životy spojené tajemstvím, které považovali za navždy pohřbené… Romantický thriller nejprodávanějšího francouzského autora, jehož knihy vyšly v 35 zemích v celkovém nákladu více než 13 milionů výtisků a téměř všechny byly zfilmovány.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

L'appel de l'ange , 2011

ladyka
27.12.2018 4 z 5

No, po Budeš tam jsem měla asi velké očekávání. Zaskočil mě detektivní/thrillerový ráz příběhu. Nebyl vysloveně špatný, ale na můj vkus příliš překombinovaný. Naštěstí se četl docela dobře, ale od autora si příště raději přečtu nějakou nethrillerovou knížku.

perpe2a
24.12.2018 4 z 5

Úžasný příběh, napínavé, plné překvapení. Za mě rozhodně velké ano k přečtení.

Luca287
06.11.2018 5 z 5

Úžasný nápad.. skvělý příběh..opět přečteno jedním dechem..

akdar72
20.07.2018 5 z 5

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední. "Nejkrásnější léta života jsou ta, která jsme ještě neprožili"

Danago
12.04.2018 4 z 5

Jonathan a Madeline si omylem vymění telefony. Když to zjistí, ona je v Paříži a on v San Francisku. Oba jsou zvědaví začnou zkoumat obsah cizího telefonu a zjišťují , že i když se neznají, jsou jejich životy spojené tajemstvím, které považovali za navždy pohřbené…
Je to moje třetí knížka od autora, ale to super překvapení na konci z předchozích dvou knížek mě tu chybělo. Přesto je knížka originální, napínavá a velice čtivá. To že je snad trochu překombinovaná to je stylem psaní autora.

evelýny
08.04.2018 3 z 5

,,Nic by se nestalo ... kdyby vstoupila do té kavárny o třicet vteřin dříve nebo o třicet vteřin později, nikdy by se nesetkali. Hloupý osud se rozhodl, že je svede dohromady v rozhodující chvíli. Volání anděla, jak říkávala její babička..."
Jedna neuvěřitelná náhoda rozehraje napínavý příběh dvou osob, které spojovalo nevědomé a tím dobře střežené tajemství. Když si jej ,,člověk nechá pro sebe, je jako hřích, z něhož se nevyzpovídá: roste v nás, kazí se a živí se pouze dalšími tajemstvími".
Madeline, Alice...
Té první dlužil vysvětlení.
Vůči té druhé měl dluh.

Tajemství bylo rozluštěno.
,,Jediná věc, která může nahradit závislost na minulosti, je závislost na budoucnosti".
Doufám že si od tohoto autora v budoucnu ještě něco přečtu, i když v tomto příběhu bylo těch náhod na mně moc. A to mám náhody ráda :-).

P.S: Příjemným bonusem jsou krátké citace v záhlaví každé kapitoly.
A mile překvapená jsem byla i zjištěním, že ,,původní semínko tohoto příběhu" mělo reálný základ :-)))

AnetV
26.03.2018 4 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce

hopen
13.03.2018 4 z 5

Četla jsem sice lepši knihy od Musso, ale i tato kniha byla pěkná..

ArwenAragorn
09.03.2018 5 z 5

Moje první knížka od G. Musso a jsem vyloženě nadšená. Nebudu se rozepisovat, proč se mi knížka tak moc líbila, to za mě dokonale vyjádřili ve svých pozitivních komentářích ostatní čtenáři. Musím ale poděkovat mým oblíbeným uživatelům DK, že mě na autora upozornili. Hned jsem si od něj půjčila ještě Protože tě miluji a doufám, že si knížku vychutnám stejně nebo ještě víc než tuto.

lenka5660
24.02.2018 5 z 5

Tato kniha patří do mých TOP 10.

DarkFireflies
07.02.2018 4 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila.
Ačkoliv to ze začátku vypadalo na klasický milostný příběh, zápletka i směr kterým se kniha ubírala mě potěšili.

Méně je někdy více a to platilo i tady, protože těch náhod tam nakonec přeci jen bylo příliš. Kniha mě ale i přesto bavila a četla se překvapivě lehce a to také díky tomu, že autorův styl psaní je úžasný!

fruitbueno
01.02.2018 3 z 5

Námět dobrý, ale na můj vkus už byla zápletka až příliš překombinovaná. Nesedla mi také hlavní hrdinka Madeline, aniž bych dokázala vysvětlit proč.

laura
23.12.2017 5 z 5

Ano, "Volání anděla" nepřekoná knihy "Protože tě miluji" a "Budeš tam?"... A dokonce si myslím, že i "Noc v Central Parku" si stojí o stupínek výš, přesto... Byla to úžasná kniha, plná emocí, zvratů, nečekaných překvapení... Nebo očekávaných? Přečetla jsem skoro za den, i to samo o sobě vypovídá cosi o této knize...

Šánka
16.12.2017 4 z 5

Trošku jiný Musso, ale i takový se mi líbí a dobře čte.
Zpočátku to vypadá jako příjemný romantický příběh, u výměny sms mezi hlavními hrdiny jsem se i zasmála ( a to se mně u tohoto autora ještě nestalo, spíš u jeho knih brečím :-)), později se děj rozvine do takového akčnějšího napětí a hlavně Musso píše tak poutavě, že jsem se opět výborně bavila.
Protože tě miluji a Budeš tam ? tato kniha u mne nepřekonala, ale je to vyvedený, čtivý kousek, kombinace romantiky a thrilleru, no proč ne !?

Jana09
10.12.2017 5 z 5

Musso opět nezklamal :-)
Co vše se může stát, když si s někým nedopatřením vyměníte telefony?
Jak moc jsou propojeny některé osudy?
Co když je všechno jinak, než si myslíte?

"Tajemství, které si člověk nechá pro sebe, je jako hřích, z něhož se nevyzpovídá: roste v nás, kazí se a živí se pouze dalšími tajemstvími." Juan Manuel DE PRADA

intelektuálka
26.11.2017 4 z 5

Existují lidé, jímž osud předurčí, aby se setkali.

Na tomto podkladě autor rozehrává hru nejprve romantickou, tajuplnou a posléze kriminální, akční a nebezpečnou. Knihu jsem si vybrala ke zpříjemnění jednoho odpoledne v domnění, že si romantikou s andělem zažiji předvánoční zklidnění.

Ale nelituji, i přes tolik zápletek mě kniha zaujala. A líbila se mi motta k jednotlivým kapitolám.

minde
01.11.2017 3 z 5

Začátek dobrý, začalo to slibně. Hned jsem se do knihy začetla, ale od půlky už mě to tak nebavilo, musela jsem se do čtení nutit.

Honey0105
05.10.2017 4 z 5

Nejedná se sice o takové pecky jako "Budeš tam?" nebo "Protože tě miluji", ale stejně je kniha velmi čtivá. Až do třetí části jsem se opravdu nemohla odtrhnout, protože jsem celou dobu čekala, co se z toho vyklube.
Moc hezky napsané, velmi zajímavý nápad, ale konci něco málo chybělo. Přesto se velmi těším na další knihy, které si budu moci od autora přečíst.
P.S.: První kniha od G.Mussa, u které jsem neplakala!

Katja
02.10.2017 4 z 5

Romantiku onoho romantického thrilleru (jak psáno na obálce), aby člověk mezi Madeline a Jonathanem pohledal, což mě osobně tolik nevadí, alespoň zbylo více místa na detektivku. Škoda jen strohé poslední třetiny - protože když už jsem se prokousala tou roztahanou první (plnou zbytecnych detailů), přišla druhá, která mě zápletkou sice víc jak bavila (tak jsem i přivřela oko nad tím enormním množství náhod), ale zasloužila bych si jako čtenář lepší než tento nemastný/neslaný konec, který navíc formou připomíná spíš YA literaturu ("vejít se do 200 stránek a na úplný konec vrznout nějaký happy end"). A kam se jako poděl Danny?
Btw: story s vyměněným telefonem se autorovi vážně stala. Možná i proto dávám 4 hvězdy.

Barbara182
11.09.2017 3 z 5

Podle anotace jsem čekala nějaké zapeklité lovestory, jak už to tak Guillaume Musso mívá, ale zhruba od poloviny se z toho vyklubala "normální" detektivka :-) Je to celkem čtivé i napínavé, jen mi tam některé kudrlinky zápletek přišly až moc překombinované.