Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 374 128

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

alva1
24.06.2023 4 z 5

Kniha mi připomněla film Skleněné peklo.

šipek
13.06.2023 4 z 5

Ta předchozí trilogie od tohoto autora byla lepší. Příběh byl dobrý, ale na můj vkus moc akční, samá bomba a mrtvola. Takže za mě tato kniha nebyla na plný počet hvězdiček.

oleg
23.05.2023 5 z 5

První setkání s autorem a určitě ne poslední,stálé napětí,msta je hrozná věc...

Liss93
11.05.2023 5 z 5

S autorem už mám předchozí zkušenost s jeho trilogií o Samu Porterovi. A ač se mi tato série líbila, tak tenhle samostatný příběh se mi líbil o něco víc, protože děj plynul a než jsem se nadála, tak byl konec. Příběh byl nepředvídatelný a zajímavý. Určitě si přečtu další i budoucí knihy od autora.

Nunynka
02.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Od začátku do konce mě knížka udržovala v napětí a pořád jsem musela číst. Znovu a znovu nějaký nový zvrat. Za mě to prostě byla bomba. Už při čtení jsem si představovala kdo by jednotlivé postavy hrál ve filmu. A že by to byl super film.

Mikoláška
13.04.2023 4 z 5

Zajímavé a neotřelé prostředí zápletky. Za den děláme spousty rozhodnutí, u kterých si ani neuvědomujeme důsledky, nebo si je ani nechceme v tu chvíli připustit. A jednou nás kousnou rovnou do zadku. Jen maličká škoda, že není trochu dopracováno, jak se Bernie ke všem těm lidem a prostředkům pro svou akci dostal (ale to neubírá na kvalitě). Od autora moje prvotina, takže se chystám na další tituly.

Miriam
19.03.2023 4 z 5

Žádnou podobnou knížku jsem nikdy nečetla, ale nad má očekávání mě moc bavila, i když se většina děje odehrává právě ve formě telefonních rozhovorů. Nechybělo napětí, děj postupně gradoval až do úplného finále a já se rozhodně nenudila.

evilunicorn
09.03.2023 4 z 5

Jasně, kvalit Čtvrté opice to nedosahuje, ale pořád se to čte zatraceně dobře.Je to akční, je to strhující,a děj se odehrává v neobehraných kulisách.P.S. strážník Cole jako by vypadl z oka Bruce Willisovi ze Smrtonosné pasti,všimli jste si? Bavilo!

gordon13
27.02.2023 3 z 5

Já si nemůžu pomoci, ale nedokážu přijít J.D.BARKEROVI na chuť....má na knihy
tak skvělé recenze, já to pořád zkouším s novými tituly a thrillery mám vážně ráda..
...ale tady prostě NIC. Prostě mě ty knihy vůbec nebaví číst a tímto tohoto
autora opravdu vzdávám a přeji mu další spousty nadšených čtenářů.....

Nikusha
20.02.2023 5 z 5

Pan Barker má talent navodit zvláštní atmosféru a dokáže vytvořit geniální zápletku. Už u čtvrté opice mě o tom přesvědčil, a když jsem viděla v knihkupectví tuto knihu, ani chvíli jsem neváhala. A udělala jsem dobře.

Januli
10.02.2023 4 z 5

Za mě určitě čtivé, i když trošku přetažené za vlasy. Není to taková topka jako se Samém Porterem, ale rozhodně knihu doporučím dál a ve své knihovně ji ponechám.

čef
04.02.2023 5 z 5

Rozhlasové drama, plné napětí zvratů, morálních a etických problémů např. můžete omezit svobody, někoho zabít nebo objednat vraždu abyste zabránily jinému zločinu? Také se zamýšlí nad dopadem všech druhů médií na psychiku jednotlivce a nad para militárními bojůvkami v USA. A je toho mnohem více než bych mohl v tomto krátkém komentáři alespoň trochu nadhodit. Leccos je samozřejmě v příběhu řádně přehnáno, avšak čtení je to dobré.

Olous1
23.01.2023 5 z 5

Ano, mě se to moc líbilo. Krásné počteníčko, mělo to děj, perfektní zápletka. Jordan mě chvilkami pěkně lezla na nervy. Samozřejmě neskutečně čtivé, autor nezklamal.95%.

Patapuf
13.01.2023 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka.... strhující až do konce.... jinak dám vám dobrou radu.... nezačínejte tuhle knížku číst, jestli máte potom nějaký plány.... nenapouštějte si vanu, protože se nechcete cachtat ve studený..... neohřívejte si jídlo, protože studený se to nebude dát žrát a hlavně.... nezačínejte to číst večer jako já.... protože já jsem šel spát v pět ráno a celej den dělal zombíka.... ale stálo to za to...

Denisa232623
08.01.2023 5 z 5

Knize už asi nikdo neodpáře to, že je děj hodně přitažený za vlasy, ale musím říct, že tohle byla skvělá kniha!! Pár prvních stránek se vleklo, ale postupně se můj pohled na knihu měnil a já ji naopak nedala z ruky. Neskutečně dobře promyšlený děj tak abyste byli v neustálém napětí co přijde a museli číst dál. Všechny hlavní postavy mají něco do sebe a všichni mě bavili.
Doufám, že pan Barker z téhle vysoko nasazené laťky nikdy neseskočí.

jahoda444
02.01.2023 5 z 5

Vtrhne a nepustí! :) Víc snad ani říct nejde.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Z této knihy jsem byla extrémně nadšená! Odsýpalo to úplně perfektně, četla jsem i cestou z autobusové zastávky domů, jak jsem se nemohla odtrhnout. :D Jordie byla dobře drzá, hrozně dobře se její pasáže četly. Dále máme druhého hlavního hrdinu policistu, který se snaží situaci, která najednou vznikne, vyřešit. Jordie do jejího rozhlasového pořadu totiž zavolá Bernie, který chce hrát hru. Se spoustou obětí.

Metla
21.12.2022 4 z 5

Obecní pidiknihovna vypůjčila několik novějších titulů, které neunikly mé pozornosti a následně hlubinám mého batohu. Ne, nenosím kabelku. Dokonce ani žádnou nemám. A nikdy jsem neměla - nač taky, vždyť se do toho nevejde pořádná kniha + veškerý letitý bordel a samozřejmě natřískaná šrajtofle :-). Tohle by hlavní hrdinka "Volajícího" asi nechápala, jelikož je to úspěšná moderní žena, populární moderátorka, oslovující z rádia masy lidí. Sebevědomá, s pravidly si hlavu moc neláme, jezdí bourákem, chodí na jehlových podpatcích, obléká se značkově a jistě má i nepřebernou zásobu kabelek světových jmen. A také jednoho posluchače, který se od ostatních liší: je všemocný, vševědoucí, všehoschopný a Jordan mu zjevně přišlápla kuří oko, proto ji zapojil do svých úchylných hrátek. Hrátek s množstvím výbuchů, obětí a postupným odhalováním, kdo, co, proč a jak.
Tohle je zkrátka akční jízda ve stylu "Smrtonosné pasti" křížené s "Telefonní budkou", svižně plynoucí, hladce čtivá, s morálním přesahem... ale mozek doporučuji před otevřením románu přepnout do stand by režimu. Nebo úplně vypnout, jelikož schopnosti arcipadoucha jsou jednoduše nadpřirozené. Naštěstí přesně takové knihy momentálně potřebuji, napínavé a oddechové, tudíž jsem ochotná nad blbostmi přivřít oči (ačkoliv zcela ignorovat je nelze).
70-75%

Špekyn
01.12.2022 3 z 5

Pěkný thriller. Napínavý, čtivý. Ale přijde mi až moc přitažený za vlasy. Zpracování formou vyprávění dvěma vypravěči je skvěle uchopené. A konec mě trochu zklamal, čekala jsem něco víc, nějaké větší vyvrcholení.

mirunda
20.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době velmi napínavá kniha.bi když byl konec již lehce přitažený, tak jsem knihu četla jedním dechem.

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker