Volající

Volající https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490579/bmid_volajici-r5m-490579.png 4 374 128

Každá volba může mít smrtící následky. Od autora bestsellerové série Čtvrtá opice. Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

A Caller's Game , 2021

Danago
29.06.2022 2 z 5

Série Sam Porter byla šokující, strhující, skvěle vymyšlená ...
Volající jsem si koupila, protože jsem autorovi věřila, že kniha bude stejně dobrá.
Bohužel toto se nestalo, nejen že se Volající nemůžou k předchozí sérii ani přirovnat , ale celkově mi kniha nesedla.
Až příliš akční krimi, a tím neskutečně nevěrohodné. Hlavní pachatel je naprostý
superman , který ovládá naprosto všechno a všechny.
Hlavní hrdinka moderátorka Jordan mně byla šíleně nesympatická a nepříjemná.
Ke konci se radši nebudu vyjadřovat.
Mě to celé přišlo jako akční film, jednoduchý příběh se spoustou mrtvol. Navíc mě kniha moc nebavila, asi je to tím , že toto není moje oblíbené téma.
Škoda, u další knihy tohoto autora budu asi hodně uvažovat.
A doslov? Hra na city. To nemám ráda.

Titas9001
28.06.2022 5 z 5

Linka. č 1 Bernie
Linka č. 2 Bernie
Linka č. 3 Bernie
Linka č. 4 Bernie....
Několik málo hodin nám J. D. Barker nahustil do 400 stran strhujícího čtení a nevzpomínám si, že bych kdy něco podobného četla. Trochu takové Skleněné peklo, ale tentokrát pod taktovkou šílence. Ale je to vůbec šílenec? Pozadí příběhu je hodně mrazivé. Autor se v doslovu vyjadřuje v tom smyslu, že nás chce vždy jen pobavit a neprezentuje tím své názory, postoje... To se mu sice podařilo, ale současně to chápu i jako varování. Už mám dávno pocit, že média nás mají jaksi v hrsti a dokáží velmi zdatně útočit na naší psychiku a neštítí se vůbec ničeho. Po Opici, Oběti a Dítěti zase něco jiného a stejně dobré! Jsem ráda, že jsme se všichni v té dnešní době DRŽELI a mohli jsme číst tuto knihu. Doufám, že ne poslední. Doporučuji.....

astra3
26.06.2022 5 z 5

Autor skutečně umí psát. Vtáhne vás do děje a nepustí. Tolik šílenců je kolem nás.

Palus
25.06.2022 5 z 5

Jako moje první seznámení s autorem a jedním
slovem luxusní jízda...

Finn69
20.06.2022 3 z 5

Tak aby bylo jasno, knížky J.D.Barkera jsou super, prostě jednoznačně vyčnívají z té běžné produkce. Četl jsem všechno co u nás zatím vyšlo a platilo to zatím o všech. Přesto ale tentokrát můžu dát jen tak tři, možná tři a půl hvězdy, bohužel...

Ale i tak je to parádní thriller plný akce a žene vás příběhem takovým tempem, že nestačíte lapat po dechu. Kdo jste četli trilogii o Opičím vrahovi, víte, že Barker nejde pro kýbl krve daleko a plastickou trhavinou taky nešetří, ale kromě toho taky umí napsat dobré a věrohodné postavy. Jinak by to nebylo ono, bomby a krev nejsou všechno.
No a to mi právě trochu skřípe ve Volajícím. Až tak, že bych tu knížku spíš nazval "Skřípající".
Jednak vyloženě nesnáším lidi typu hlavní hrdinky Jordan, ta mi lezla celou dobu na nervy. A ještě hůř, nedokázal jsem autorovi uvěřit hlavního padoucha Bernieho. Vždyť ten chlap byl jako vševědoucí a všemohoucí démon, to už je prostě moc. A i kdybych tohle připustil, co ten konec?

No ale přes tohle všechno jsem to ale celé slupnul za jeden den, to tempo je fakt pekelné. A dokonce vám i doporučím, abyste to zkusili.

snimcibdim
15.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Tenhle chlap napínavou zápletku napsat zkrátka umí - i když Volající samozřejmě nemá až takový rozměr jako předchozí rafinovaná trilogie, ale nešť, druhého Sama Portera jsem ani nečekala. A i když se to ani tentokrát neobejde bez kopy mrtvol, J.D. dokazuje, že thriller může fungovat i bez úchyláckého mučení, které dnes v tomto typu literatury bohužel začíná být standardní výbava.
Obešla bych se jen bez té cukrové vaty s Gracií: "Probůh, Jonathane D., kde jsi vyrostl?" Té ženské je třicet a ne šestnáct. A není to muslimka, ale moderní američanka. Takhle uhozeně by dnes její vztahy těžko někdo řešil.
Druhá výtka je k Billymu, jehož zapojení do případu bylo sice logické ("Bez něj by to skoro nešlo..."), ale na hranici klišé. Naštěstí mu autor uměl vymyslet rozumnou motivaci.
Potěšil mě doslov - tak nějak obyčejně upřímný. Což potěší u knížky, kterou člověk přímo vidí vyjímat se na stole nějakého hollywoodského filmového producenta.
Barker mě zkrátka ba: "piš dál chlape!"

Pine
15.06.2022 5 z 5

Tak jo, Opice, Oběť a Dítě byly lepší. Jenže pokud si budu hrát na "kdyby neexistovaly" a přestanu srovnávat, je Volající prostě pecka. Nebo spíš bomba? Na ten velký počet stran jsem nezaznamenala žádné hluché místo, naopak - furt pěkně v napětí. Příjemně se mi četlo i ve tři ráno, kdy moje nespavost klade na výběr beletrie vysoké nároky. Cole mi byl velmi sympatickou postavou a J. D. Barker je chytrý chlapík, jeho knihy mě baví!

"Když píšu příběh, když vám ho předávám, je mým jediným cílem pobavit vás. Odvést vás na chvilku od všeho, co se děje na světě. Pomoct vám na okamžik zapomenout na vaše vlastní co kdyby."
... díky, přesně tohle se ti podařilo.

knihomolkaL
13.06.2022 5 z 5

Pro knihu mám jen samé superlativy: Báječné, úžasné, skvělé!!!
Byla to fakt napínavá jízda, kterou jsem si nesmírně užila. Žádná hluchá místa, děj odsýpá kapitolu za kapitolou. J. D. Barker mě dostal už svou sérií se Samem Porterem a opět mě nadchnul. Milovníkům napětí doporučuji.

AndreaOn
13.06.2022 4 z 5

nebylo to úplně ono, jak bych čekala po sérii Čtvrtá opice atd...možná jsem ji ale četla v blbou dobu :)

Hella
10.06.2022 2 z 5

Řekněme, že Barker opravdu umí psát poutavě, to ano. Ale ježkovy oči, TAKOVÝ STRAŠNÝ BLBOSTI, až jsem si na to musela zapnout caps lock. To jako fakt fakt? Ne, za mě bohužel ne.

namornice
09.06.2022 5 z 5

Pane jo tohle byla fakt jízda! Chytrá zápletka, absolutně vražedné tempo, charaktery, které Barker vytvořil jsou skvěle vystavěné a uvěřitelné. New Yorský policajt Cole je vyloženě sympaťák zato Jordan mi teda trochu lezla na nervy, ale k příběhu naprosto adekvátně.
Nonstop akce, impozantní psaní a  skvělá dějová linka.Napětí se zvyšuje s každou stránkou až zjistíte, že zadržujete dech a skoro si okusujete nehty než vám nakonec spadne čelist nad ohromujícím koncem.
Další skvělá kniha od J.D.Barkera a už se nemůžu dočkat další.

lucakuca
05.06.2022 5 z 5

No to byla jízda! Bum bum a jedno vydatný bac!
Zvraty a zákruty a "zahrajeme si takovou hru Jordan, " možná připomínali filmovou klasiku, no a co... Takových knih je...
Už se těším, až si smrtonosku pustím a naopak mi připomene knihu. :-)

ArwenAragorn
05.06.2022 4 z 5

80%

Líbilo se mi to. Thriller je čtivý, má spád, napětí, výbornou zápletku a motiv. Jenom těch bomb tam na mě bylo už moc - bum, bum, bum, bum, bum. Výtku bych měla i k tomu, že Charlotte mluvila daleko vyspěleji, než na svých 11 let. Nejsympatičtější osobou tam byl detektiv Cole. Naopak Jordan byla otřesná svým chováním (kariéra vždy na prvním místě) a hlavně tím, co v minulosti způsobila.
Doporučuji k přečtení, ale nesmíte se pozastavovat nad tím, že je to hodně nereálné.

vera4669
02.06.2022 4 z 5

Kniha mě hodně bavila, čtení šlo samo, taková akční krimi, co mi ovšem moc nesedlo byl konec, asi moc happy end pro mě,.. a zápletka zase tolik originální nebyla, asi jsem stále čekala na nějaký wau efekt, překvapení a ten se nedostavil, tak jedna hvězda dolů, ale určitě stojí za přečtení :)

Erlif
02.06.2022 4 z 5

Já byla spokojená... Měl to být thriller a to také byl. Dost lidí si tu stěžuje, že se hlavní hrdinka chovala jako ..... ale tak né vždy musí být hlavní hrdinky oběti nebo sympatické osoby....
Baker má prostě psanou formu dokonalou, čte se to jedním dechem. Jeho série Čtvrtá opice je nezapomenutelná, ale tohle je samostatná kniha a tak jsem k ní také přistupovala a neměla žádná přemrštěná očekávání a tak jsem byla spokojená. A o hvězdičku méně dávám za ten konec :)

Veju007
26.05.2022 3 z 5

Od Barkera známe brutální a boží Čtvrtou opici. Dokázal se jí Volající vyrovnat?
Upřímně? Spíš ne…Volající je zajímavé a akční krimi, které místy hodně připomíná první Smrtonosnou past a “Simon říká” z třetího pokračování, takhle moc je to za mě příběhově podobné.
Není to špatné, je tam pár zajímavých twistů, ale není to tak uhrančivé, jak bychom od Barkera čekali.

Karoley
25.05.2022 5 z 5

Každá volba může mít smrtící následky.

Zakřiknutý Bernie se dovolá do ranní show Jordan Briggsové a chce si zahrát hru.. Tím okamžikem začíná šílená jízda plná akce a nečekaných zvratů, která graduje až do úplného konce! Parádní čtení, dávám 5 všemi 10!

P.S. Během čtení jsem si několikrát vzpomněla na film "Telefonní budka"... nejspíš proto, že hlavní hrdina měl taky na drátě magora, který si chtěl hrát :)

LenDa70
24.05.2022 5 z 5

Děj frčí jako o závod, ani se nechce věřit, že se vše odehrává pouze během jednoho dne. Napínavé od začátku až do konce. Někdy vzdálené od reality, teda doufám, že toho není nikdo schopen v tomto rozsahu spáchat v reálu. Velmi originální slovo autora v závěru knihy.

DericCaster
23.05.2022 5 z 5

Při čtení této knížky, mi na mysli bezděky vytanul policista John McClann v dnes již skoro filmu pro pamětníky Smrtonosná past. Knížka se četla vemi dobře a i když vlastně víte jak to celé skončí, stejně při čtení zapomínáte na čas....

Ajuszka
23.05.2022 5 z 5

Předem musím říct, že série s detektivek Samém Porterem byla o mnoho lepší.
Ale..! To neznamená, že tahle kniha je k zahození. To vůbec ne.
Setkáváme se zde, pro mě s velice nesympatickou rádiovou moderátorkou Jordan, která svou arogancí a prořízlou pusou v minulosti způsobila nehodu, při níž zahynuli lidé..A jak už to tak bývá, touha po pomstě je silná.. Minulost jménem Bernie ji dohnala a já vám doporučuji tuhle knihu k přečtení. Napínavé je to až do samého konce.

rozhlas kriminální thrillery moderátoři

Jonathan Dylan Barker