Vnímání srdcem (Za hranicemi všímavosti – objevte svůj skutečný život)

Vnímání srdcem (Za hranicemi všímavosti – objevte svůj skutečný život) https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387994/mid_vnimani-srdcem-za-hranicemi-vsimavo-ydh-387994.jpg 4 6 3

Všímavost se v poslední době stala každodenní součástí běžného života mnoha lidí a roste počet těch dalších, kteří ji do svých životů zapojují. Naplňte své srdce prostřednictvím všímavosti. Stephen McKenzie, učitel všímavosti, nás přivádí zpět k jejím kořenům – propojení srdce s všímavostí se proměňuje v naplněnost srdce. Jasně ukazuje, jak žít naplněný život. Být srdečný znamená být plně propojený – sám se sebou a s ostatními lidmi, a tudíž žít naplno, šťastně, bez stresu a v míru. Tato kniha pojednává o nepřízni osudu, humoru, poznání, laskavosti, lásce a naději mezi ostatními a je doplněna cvičeními.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Anag

Heartfulness: Beyond Mindfulness, Finding Your Real Life

mataaskorice
11.02.2021 3 z 5

Kniha skvělá, nicméně dost složitá. Stojí zejména na filozofických základech, významně staví i na náboženských ideologiích a psychologii. Někdy mi text byl velmi blízký a osobně se mě silně dotkl, jindy pro mě bylo sdělení velmi vzdálené, těžko uchopitelné. Věřím, že by knížka byla i na pět hvězd, ale já osobně ji musím nechat uležet a po čase se k ní zase vrátit. U této knihy se vyplatí pročítat pozvolna a o tvrzeních přemýšlet, má-li mít pro čtenáře nějaký smysl. Možná kdybych byla více sběhlá v meditačním přístupu, ve východní filozofii, případně sečtělejší v klasických filozofických dílech, chytala bych se na první dobrou. Teď jsem nastavená na módus "maminy od plotny", tak mi to zrovna myslitelsky nesepíná :-) Nicméně ano - po přečtení knihy se pokusím tento módus značně přenastavit :-)

anansie
07.01.2020 5 z 5

Kniha je psána jako filozoficko-meditativní rozjímání. Při četbě této knihy se člověk opravdu naladí do roviny laskavosti a začne si uvědomovat své vlastní vnímání. Autor nás chce dovést ke všímavosti toho, abychom se naučili vnímat svůj život srdcem a nikoli egem a nabízí několik stezek, skrze které k takovému vnímání dojít jako laskavost, láska, humor, odvaha aj. a každou z těchto stezek podrobněji rozebírá a zejména nabízí otázky k zamyšlení. Celá kniha je postavena na myšlenkách buddhistického učení všímavosti tady a teď, nalezení zdroje v sobě a doplněna o moudrost starořeckých filozofů. Doporučuji pro zájemce s kontemplativní myslí a pro ty, co již mají nějaké ty spirituální základy, poté bude četba určitě i meditativním zážitkem.

Keiko.L.
08.06.2019 5 z 5

Úžasná motivační kniha. Skvělý rádce do života, zahřeje a pohladí. Moc doporučuji.

Autorovy knížky

2018  73%Vnímání srdcem (Za hranicemi všímavosti – objevte svůj skutečný život)