Vlku zaslíbená

Vlku zaslíbená https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515997/vlku-zaslibenavor0GP-14Y-.jpg 4 354 354

Divý les série

Reda je první Druhorozená dcera po několika staletích, takže její život má jediný účel: má posloužit jako oběť Vlkovi z Lesa – v naději, že ten světu navrátí bohy, které uvěznil. Redě se téměř uleví, když odchází. Sužuje ji nebezpečná síla, kterou neumí ovládat. Drží se jediné jistoty – že v Divém lese už nebude ohrožovat své blízké. Že už se to nebude opakovat. Ukáže se však, že legendy lhaly. Vlk je muž, ne zrůda. Její magie je drahocenná schopnost, ne prokletí. A jestli se ji nenaučí ovládat, prastará božstva proměněná v monstra Divý les pohltí… a spolu s ním i celý její svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , King Cool

For the Wolf , 2021

Andynka
02.01.2023 5 z 5

Diky knižní zavislaci. Za možnost, dostat se k takovým knihám, po kterých bych asi sama nesáhla. Nebo by zůstali dloooouho na seznamu : co si musím pořídit.
Kniha, kde je zakomponovaná Kráska a Zvíře. A tak trochu i Červená Karkulka.
To je tak zajímavě pojatý příběh. Že mě úplně naštvalo, že není možnost navázat rovnou druhým dílem. Protože kniha se rozjela až téměř u konce... a vy jste najednou nuceni knihu odložit a čekat.
No nic... jdu si najít potěšení v jiné knize a doufat, že další díl tu bude v cuku letu. :-)

Malinali
02.01.2023 5 z 5

Moc hezký retelling. Čtivé, napínavé. Líbily se mi i popisy autorky jak ožívá v těle člověka magie, když ji začne používat apod. Doufám, že u nás přeloží všechny další díly, protože jinak by to byla velká škoda.

1259
01.01.2023 5 z 5

Po dlouhý, dlouhý době je tu zase trošku jiný a přeci i originální příběh. Snad bude i pokračování, protože já sem z něj naprosto nadšená.

TerryDee
30.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Jedná se o retelling na Červenou Karkulku, Krásku a zvíře, a tak trochu i na Sněhurku.

Redarys/Reda se narodila jako druhorozená, a tím pádem je jejím osudem stát se obětí pro Vlka a Divý les. Jediný, kdo se tomu snaží zabránit se Redina sestra Nei, která by pro ni udělala vše, aby ji zachránila. Nicméně Reda nechce bojovat s osudem a je smířena se svou obětí.

Jakmile se Reda ocitne v Divém lese, tak zjišťuje, že nic není takové, jak se tradovalo. Zde se seznamuje s Vlkem. Dozvídá se, že Vlk není žádná příšera, ale obyčejný muž jménem Eammon. Ten je spojený s lesem a magií, tak jako Reda. Proto se musí naučit spolupracovat a využívat magii společně. Jejich sbližování se pomalejšího tempa. Ale i tak jsem si to užívala. Protože ti dva jsou spolu úžasní a jejich společné chvíle jsem si neskutečně užívala.

Divý les mě zcela očaroval. Opravdu zajímavá entita. Představte si tajemný a nevyzpytatelný les, jenž by vás dokázal pohltit a sežvýkat. Zkrátka les, který má svou hlavu.

Na pozadí Redina vyrábění se odehrává i Nein příběh. Nei se snaží přijít na to, jak svou sestru zachránit. Za tímto cílem se spojí s kněžkami z řádu, což bude mít své následky pro obě sestry.

Konec byl hodně překvapivý a totálně nabouchaný akcí. Takže jsem zvědavá na pokračování.

Knihu bych doporučila fanouškům fantasy, těm, co mají rádi kouzelné a temné lesy či znají tvorbu Naomi Novik (Ve stínu hvozdu).

ZuzanaZ83
30.12.2022 2 z 5

Tohle mi úplně nesedlo. Myšlenka zajímavá, ale většinu knihy jsem se vlastně trápila, děj je tak ve třetině knihy. Kdyby měla 250 stránek, přišlo by mi to zajímavější a méně zbytečně rozvleklé.

Kristulda
28.12.2022 3 z 5

Tak já budu jedná z mála komu se to až tak nelíbilo. Nevím něco tomu chybělo, líbily se mi hlavní postavy, ale chemie mezi nimi snad ani žádná nebyla, to bylo takové nijaké. Často jsem přeskakovala, protože to bylo pořád to stejné dokola. Postava Nei, tak ta byla nijaká. A mohlo to být tak dobrý, ale za mě ne. Fantasy beru jako takové zpestření a vždy se těším, ale toto bylo zklamání.

baslerka1
15.12.2022 5 z 5

Velmi mě překvapilo svěží pojetí fantasy. Upírů, víl a čarodějek je všude plno, ale příběhy podobné tomuto se hledají hůř.
Pohádkové pozadí je někde mezi Karkulkou a Kráskou a zvířetem. Téma příběhu je "Co jsme schopni obětovat pro lidi, které milujeme."
Postavy jsou propracované, každá má svou minulost, se kterou dle nejlepšího vědomí a svědomí nakládají. Líbí se mi, že je zde jasně definované Zlo.
Celá knížka se mi četla velmi dobře, děj krásně utíkal a těším se na pokračování.

TheMelorry
13.12.2022 4 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila a zaujala svým originálním tématem a provedením. Na první pohled retelling na Červenou Karkulku/Krásku a zvíře skrývá mnohem víc a opravdu je to temné fantasy.
Zhruba v polovině knihy mi přišel příběh trošku zbytečně natahovaný, ale zcela to vynahradil zajímavý začátek a ještě mnohonásobně zajímavější a akčnější závěr. Tolik nečekaných zvratů jsem opravdu nečekala, ale užila jsem si je.

ivousekk
11.12.2022 4 z 5

Kdyz potrebuji zmenu od beznych zanru, co ctu, sahnu po fantasy. A povedlo se. Pribeh byl fajn. Lehce pripomnel Karkulku a oneco vice Krasku a zvire. Co mi vadilo, bylo neustale vrceni, blyskani a ceneni zubu a hlavne jejich neustale zatinani. Se divim, ze postavy stihaly i dalsi veci.

Kaduri
10.12.2022 4 z 5

Veľmi pekný príbeh.
Ľahko mi to pripomenulo tvorbu mojich obľúbených Katherine Arden a Naomi Novik, špeciálne knižku "Ve stínu Hvozdu".
Pochmúrna atmosféra zakliateho lesa, hrôzostrašné zvesti o pánovi lesa Vlkovi, Reda odhodlaná obetovať sa... ale nakoniec nič nie je tak, ako sa zdá...
Akurát kapitoly odohrávajúce sa vo Valleydii mi prišli zrýchlené a mala som trošku problém zorientovať sa, kam sme sa v deji posunuli.
Každopádne parádne čítanie a teším sa na ďalšiu knižku od tejto autorky. Dúfam, že o Nei:).

petrulka
05.12.2022 5 z 5

Nejkrásnější příjemná překvapení jsou ta, která nečekáte. A takovým překvapením pro mne byla tato kniha. Velmi zajímavé hlavní téma, Divý les je opravdu nevyzpytatelný a plný záhad. Postavy nepřepálené, romantická linka bez přehnaného vzdychání a často až otravných milostných scén. Naopak pozornost je věnována magii, posléze intrikám, úkladům, zradě.
Zatímco zpočátku jsem knihu pojala spíš jako takovou lehce výplňovou záležitost, četla jsem se stále zvyšující se závislostí a dočítala někdy nad ránem. Teď budu nedočkavě vyhlížet pokračování, jelikož v příběhu Prvorozené tuším velký potenciál.

PetraKysova
03.12.2022 5 z 5

Áno prosím, takéto knihy mám rada. Je to červená karkulka reznutá kraskou a zvieraťom. A ono to čuduj sa svete funguje. Romantická linka tak akurát naservírovaná. Hlavný hrdinovia sa vyvíjajú. Vedľajší hrdinovia sú skvelý takže im aj držíte palce. V podstate sme od začiatku hodený do deja, žiadne zdĺhavé opisy. Proste takto to je a hotovo. Bum už si v lese s vlkom. Postava vlka bola bravúrna. Tak dlho bol sám ja som ho aj chápala.
Mne osobne trošku vadili pasáže s Neiou a úprimne aj som ich trošku preletela lebo ma to nezaujímalo. Bolo to trošku predvídateľné. A hrozne smutné. Ako ju chceli silou mocou zachrániť za cenu všetkého. Tá knažka bola od začiatku jasná. Samozrejme som zvedavá čo sa s ňou vlastne stalo ale úprimne? Až tak veľmi vlastne ani nie, postava Nei bola od začiatku taka nemastná neslaná a proste som s ňou nemohla sympatizovať.
Každopádne dej príjemné odsípal a ja som ho hlata ďalej a ďalej. ( Ten les som trošku od začiatku podozrievala že je to jeden veľký temný dohadzovač). Čo sa mi veľmi páčilo bolo ako boli opísané brutálne veci v knihe, vnútornosti, lebky a všetko. Za mňa super.

orangerose
29.11.2022 5 z 5

temná fantasy , hlavní postavy Redu a vlka jsem si oblíbila , divý les je magicky zvláštní a někdy strašidelný , knížka byla akční , na konci epilog - sakra já chci už 2 díl, co stalo sestrou Nei od Redy , jak bude dál pokračovat - nervy to budou než vyjde další díl :D

Kami97
27.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po fantasy a bylo to opět skvělý. Kniha mě chytla od prvních stránek a do konce si udržovala skvělé tempo. Příběh vlků a jejich známých mě hodně bavil. Ani bych vlastně nepotřebovala pokračování, stačilo by mi uzavření takové, jaké bylo.

Lea48
24.11.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Moc krásná pohádka. Zvláštní svět. Někdy opravdu nechápu, jakou mají autoři fantazii.

LenkaPet
22.11.2022 5 z 5

Kniha je moc hezká, krásný příběh, pohádkový i když s pokračováním. Láska v pohádkách je silná a obětavá.

ivetapl
07.11.2022 4 z 5

Prvorozená je pro trůn předurčená.
Druhorozená Vlku zaslíbená.
A Vlci patří Divému lesu.
Kdo mě zná tak ví, že fantasy normálně nečtu. Ale tohle bylo úplně skvělý. Kniha je psaná ve třetí osobě, což nemám úplně ráda, ale tady mi to sedlo. Byla to taková Červená karkulka a Kráska a zvíře.
Každopádně...potřebuji další díl a vědět, s kým je Nei.
Eammon a Redarys (miluju to jméno) jsou skvělý hned od začátku. Oba tvrdohlavý, ale spolu skvělý.
Líbí se mi, že zde jsou kapitoly i ze strany Redy sestry, Nei. A vidíme tak i její stranu dění. Možná bych uvítala i kapitolu z pohledu Eammona.
Divý les mě doslova učaroval. To, jak funguje, co potřebuje, co si bere, stínová hniloba, magie tam... skvělý.
,,Udělám cokoli, co bude třeba,"zašeptal. ,,Cokoli bude nutné pro to, abych tě ochránil."
,,Miluju tě." Rty jí zacukaly, jako by se chystaly k úsměvu, ale neusmály se. ,,Jsem Vlku zaslíbená."
On jí přejel prstem po spodním rtů. ,,A já náleží tobě."
Nejsem odborník na svet fantasy, ale za sebe tohle doporučuji. Skvělý příběh protkaný touhou a romantikou. Temným pozadím... za sebe opravdu doporučuji a věřím, že si tuhle knihu taky zamilujete.

DreamerX9
04.11.2022 4 z 5

Byl to hodně pohádkový mix a sem tam se to vleklo ale mně osobně retelling sedl!
Magie, krutost lesa, kuráž hlavní hrdinky, skvěle propojeny a vymyšlený děj a i styl jakým byla kniha psaná vtáhnul a nepustil. Tohle je skvěle propracovaná fantasy jak má být. Netušila jsem že jde o sérii mně konec stačí jak dopadl ale pokud budou další dily ráda budu pokračovat. :))

Nale
02.11.2022 3 z 5

Prvorozená je pro trůn předurčená.
Druhorozená Vlku zaslíbená.
A Vlci patří Divému lesu.

Příběh na motiv Karkulky a Krásky a zvířete. Na knihu jsem se opravdu těšila. Obálka je nádherná, líbil se mi zvrácený les, stejně tak temná atmosféra, která mě uchvátila. Z části mi to dávalo nádech prvního dílu Dvorů od Maasové.
Do poloviny mě to bavilo - styl psaní byl jemný, krásný a postavu ztrhaného Vlka jsem si oblíbila, stejně tak jeho palác i zajímavou magii krve. Romantická linka byla také skvělá, nenucená, zvolna se rozvíjela. Líbilo se mi, že zde je ten odtažitý Vlk a Reda se nebála udělat první krok.
Pak to ale začalo být na stejnou notu. Pořád dokola se opakovalo a připomínalo to samé, stejně i dialogy. Začalo to být nudné, zdlouhavé a Valleydijská mezihra mě spíš rušila. Doslova se všechno točilo v kruhu a někde kolem strany 300 jsem se zasekla a stránky mi ubíhaly tak pomalu, až jsem myslela, že knížku snad nikdy nedočtu. Zbytek jsem jen přejížděla očima, abych to už měla konečně za sebou. Závěr mě ale překvapivě nadchnul a alespoň z části obnovil nadšení, se kterým jsem se do knížky pouštěla.

Dočteno se zatnutými zuby, ale své čtenáře si to jistě najde.:)

Zuzka_Zuu
02.11.2022 5 z 5

Parádní kniha, rozhodně se nemůžu dočkat pokračování, protože konec nabízí krásnou návaznost na další díl(y). Každopádně líbila se mi slow burn romantika mezi Redou a Vlkem a těšila jsem se na její vygradování. Dále velkým plusem bylo téma lesa, jak jsou s ním spojení a jak za něj bojují, úplně jsem při čtení cítila tu vůni lesa, nádhera. Lásky hlavních postav ke knihám byla jen třešničkou na dortu už tak povedeného příběhu, kdo by nechtěl, aby jeho partner voněl jako káva a knihovna a ještě miloval čtení skoro stejně jako vy?