Vlk samotář

Vlk samotář
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378935/bmid_vlk-samotar-MmB-378935.jpg 4 964 964

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova – ale který stále zůstává jejich otcem. Rázem si oba musí pokládat otázky, na něž neexistují jednoduché odpovědi, ale které zodpovězeny být musí. Jaké motivy vedou jejich rozhodnutí nechat otce zemřít, nebo ho naopak udržovat při životě na přístrojích? Co by chtěl on sám? A jaká tajemství před sebou Edward s Carou skrývají? Nový kontroverzní titul světově úspěšné autorky a hvězdy současného psychologického románu Jodi Picoultové.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

pajaroh
22.07.2016 3 z 5

Jednoduchý příběh i styl, chytlavé téma. Zvláštní kombinace předvídatelného a překvapivého. Pasáže líčící život s vlky jsou zajímavé, ale zbytečně zjednodušené až nelogické. Na druhou stranu jsem knihu přečetla jedním dechem.... rozporuplné dílo :-)

Raysee_97
15.07.2016 4 z 5

Úžasně citlivá knížka, která dojme, nadchne, a donutí vás pozastavit se nad životem jako takovým. Zprvu jsem se bála klišé a toho, že kniha bude až příliš podobná přechozím (hlavně mě vyděsil ten útek k právníkovi). Mohu ale říct že při takovém příběhu nikdy nevíte, jak se kniha bude vyvíjet a části o vlcích jsem si naprosto užívala.

Markét.t
25.06.2016 4 z 5

Skvělá kniha s nevšedním námětem.
Nejvíce mě bavily pasáže ze současnosti. Lukovy vzpomínky na jeho život mezi vlky mi totiž často připadaly na hraně uvěřitelnosti.
Jinak se kniha četla opravdu lehce a zajímalo mne, jak to celé dopadne.

"Protože nenávist je jen odvrácená strana lásky... Když nevíš, jaké to je někoho milovat, jak bys mohla vědět, jaké to je, nenávidět? Jedno bez druhého nemůže existovat."

ritz
24.06.2016 5 z 5

Velmi pěkná kniha, zvláštně napsaná, ale krásně se četla.

sabca
23.06.2016 4 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha jako všechny knihy této spisovatelky. Vždy si najde něco zajímavého o čem psát. Zrovna euntanazie je dost diskutované téma jestli ano nebo ne. Před tímto nelehkým úkolem stojí proti sobě sourozenci, kteří mají na věc rozdílný názor. Kniha stojí za přečtení

martanci2
05.06.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Nejprve jsem si myslela, že jsem se musela splést, když jsem si tuto knihu půjčila, že mě vlastně vlci vůbec nezajímají, ale už po pár stránách mě ten příběh a i vyprávění o chování vlků tak chytl, že jsem ji přečetla "jedním dechem ".

willovw
24.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Chvílemi jsem se usmívala a naopak brečela. Autorka dokázala úžasně vylíčit vlky, Luke byl se mi navzdory všemu zdál dobrým tátou. Určitě doporučuju :)

ještěrka38
24.05.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než napsat, že kniha má zase jiné téma a opět jsem se nemohla odtrhnout. Paní Picoultová je paní spisovatelka. Chybí mi přečíst už jen dvě její knihy a těším se až vyjdou další. Doufám, že to bude brzy.

zulanek
18.05.2016 4 z 5

Fantasticky zpracovaná kniha! Nevěřila bych,že je možné spojit život vlků a téma eutanazie,ale Jodi Picoultová to dokázala mistrně!

Ivana11
08.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný příběh. Jsem plná dojmů z líčení Luka o životě vlků, klobouk dolů před autorkou, kolik informací o hierarchii vlčí smečky prostřednictvím Luka předala. Ukápla mi i nějaká slza při sporu sourozenců o eutanázii. Přečtená kniha je pro mě jedna z knih, která ve mně hodně zanechala. Určitě si ji přečtěte.

konicekbily
03.05.2016 4 z 5

Je to velká paní spisovatelka. Donutila mne, abych si znovu přečetl Mauglího!!!

niknikita
09.04.2016 5 z 5

Ten příběh jde až na dřeň lidskosti a navíc mne, jako skoro každého, dostaly příběhy Luka, který žil s vlčími smečkami. Jodi Picoultová má můj obdiv, jak hluboce tuto tématiku prostudovala v osobě Shauma Ellise, který jí předal svoje zkušenosti.

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než dát pět hvězd, autorčino vyprávění jako vždy skvělé. Zajímavý popis,jak to funguje mezi vlky.

Janeee
12.03.2016 5 z 5

Naprosto skvělá knížka!

kam-pak
08.03.2016 5 z 5

Jak jinak, než u Jodi Picoult dát pět hvězdiček? Nemůžu srovnávat knížky, které jsem od autorky četla s touto vlčí jinak, než tak, že jde opět o nesmírně čtivou záležitost. Tentokrát jsem se nezžila s hrdiny, ale chápala jsem je: Luka, který rozuměl smečce v přírodě víc než rodině, Caru, puberťačku, co si jde za svým i když pálí všechny ostatní mosty.
Mám moc ráda mnohonásobnou "ich" formu. Doporučuji.

Davina
20.02.2016 4 z 5

Nejvýše postavený vlk ve smečce není ten, kdo používá brutální sílu. Je to ten, kdo by ji mohl použít, ale rozhodne se to neudělat.

Knížka byla naprosto úžasná. Miluji ty části o vlcích, to byl pro mě nepopsatelný zážitek. Spisovatelka se mi každou knihou zarývá hlouběji a hlouběji do mého srdce! Je pravda, že musím jednu hvězdičku odebrat, jelikož mě moc nezaujala Cara (vlastně mi docela dost lezla na nervy)... Rozhodně by mi nevadilo, kdyby se vynechala ta rodina a bylo by to čistě zaměřené na jeho život s vlky. Ale i přes Caru a to všechno jsem si knihu zamilovala a rozhodně si o vlcích z pera J. Picoultové přečtu znovu!

Simmminek
16.02.2016 3 z 5

Knihu jsem si vybrala poté, co jsem přečetla jedním hltem "Čas odejít". Bohužel oproti zmíněné knize mě tato až tak moc nezaujala. Příběh se táhl a já chvilkami měla strach, že knihu snad ani nedočtu. Nakonec jsem ráda, že jsem u knihy vydržela, protože konec dle mého stál za to, tak jak je to u autorky zvykem :-)

MMacicekk
15.02.2016 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a bohužel moc mě nenadchla. Lukovo chování a vžívání se do pocitů vlků bylo opravdu přehnané, já tomu prostě neuvěřila. Kolikrát se mi chtělo i smát, když jsem si představila Luka, jak žere s vlky syrové maso, tvář má celou od krve, totéž, jak věděl, co si vlci "myslí" (?!). Mě to prostě nepřesvědčilo. Vlky mám ráda, ale budu ten typ biologa, jak se zmiňuje Luke v knize, který chce zvířata jen pozorovat v jejich přirozeném prostředí a ne se s nimi snažit sžít. Taky mi celkem vadilo, že v knize se neobjevuje jediná normální postava, snad až na Joea... Určitě ale na tuto autorku hned nezanevřu a zkusím i jinou její knihu.

NoCha
30.01.2016 4 z 5

Opět se mi potvrdilo, že Jodi Picoult je čtivá, poutavá a zajímavá. Její knihy nepostrádají napětí, emoce, ani příběh.
Když jsem tento příběh začínala číst, říkala jsem si, to není možné, tomu se nedá věřit.. a nakonec mě autorka dokázala přesvědčit o opaku. Umění. Mohu jen doporučit.

Šlapátko
13.01.2016 4 z 5

Kniha, kterou přečtete jedním dechem od začátku až do konce. Naději, že vše dopadne dobře jsem si podržela až do poslední chvíle i pár slz ukáplo. Mohu jen doporučit!