Vladimír Birgus - Fotografie 1981-2004

Vladimír Birgus - Fotografie 1981-2004 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159185/bmid_vladimir-birgus-fotografie-1981-2004-159185.jpg 5 4 4

Fotogafie Vladimíra Birguse, které vypovídají o existenci dvou souběžných "světů".

Taťka Hraboš
06.04.2024 5 z 5

Fotografie Vladimíra Birguse v uvedeném výběru jsou - eufemisticky vyjádřeno - zvláštní; zaujmou především svou okázalou barevností, ale také častým porušováním základních pravidel fotografické kompozice - lidé přeseknutí v půli (ať už horizontálně nebo vertikálně), čouhající končetiny, chybějící hlavní motivy a tak dále. Někdy jsem z nich měl pocit, jako by autor jen od boku střílel náhodné záběry. Nicméně platí, že čím lepší fotograf, tím spíše si může dovolit základní pravidla fotografie porušovat - a Birgus je výborný fotograf. Fascinující jsou na jeho snímcích lidé - působí jako autisté zahledění do svého vnitřního světa a nevnímající dokonce ani samotného fotografa (je umění někoho zblízka vyfotit tak, aby si toho nevšiml a nereagoval). A pak ty všudypřítomné stíny - jako duchové, které místy na snímcích plnohodnotně nahrazují osoby, které je vrhají (včetně autora). Určitě je to publikace, která si zaslouží pozornost - jen škoda, že těch snímků je tak málo.

Jessica007
24.07.2022 5 z 5

Barevné fotografie Vladimíra Birguse z let 1981 - 2004. Na fotografiích jsou lidé v různých částech světa, důraz je kladen na situaci a v neposlední řadě na barvu. Zajímavé kompozice. U každé fotografie je uvedeno místo a rok pořízení.