Vladimír aneb Zastavený let

Vladimír aneb Zastavený let https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124630/vladimir-aneb-zastav-124630.jpg 4 13 7

Francouzská herečka a spisovatelka Marina Vlady v této autobiografické knížce vzpomíná na svého zesnulého manžela - populárního písničkáře, básníka a herce Vladimíra Vysockého.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Albatros (ČR)

Vladimir ou le vol arreté , 1987

EL.ZA
12.11.2023 1 z 5

Nedočetla jsem, asi mám teď velkých ruských duší dost. Marina Vlady (členka komunistické strany) přijala v roce 2012 Puškinovu medaili od Putina.
Vysockého písně ale skvělé.

SSTknihy
25.07.2023 5 z 5

Neuvěřitelně silný a autentický životopis člověka, který svými písněmi bojoval proti režimu i lidské hlouposti, ale bez své rodné země a jazyka nedokázal žít. Člověka, který miloval život, ale zároveň nedokázal bojovat s démonem zvaným alkohol, který ho s neochvějnou jistotou zabíjel. Byl milovaný i zatracovaný. Jeho absolutní odevzdanost divadlu i po letech vyvolává mrazení, mnohé jeho písně téměř zlidověly. Umělec a člověk, který se narodil, zazářil jako supernova a odešel, aby se stal legendou.

Ida.j
07.12.2018 5 z 5

Silný životní příběh. Doslova jsem hltala každou větu.

ZiPur
20.03.2018 5 z 5

Rvavá řeka, která je tak silná, že si vymele koryto sama a díky tomu sílu ztratí mnohem dříve než tok v březích.

niknikita
23.02.2016 5 z 5

Moje nesmírně oblíbená autobiografická kniha o velikém člověku, který tady moc schází...opravdu neumím napsat jak moc.
Je naprosto nemožné ji sehnat ale nepřestanu , dokud tento skvost nebudu mít doma.

marekarel
17.09.2015 3 z 5

nejsem zvyklý číst ve druhé osobě, nabylo to špatné, ale trochu tendenční

Janasem
25.01.2013 5 z 5

Úžasná knížka, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi písničky V.V. Jana Semelková

alkoholismus Vladimír Vysockij písničkáři du-forma

Autorovy knížky