Vládca vlkov

Vládca vlkov https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55052/bmid_vladca-vlkov-kiW-55052.jpg 4 518 95

Takmer desať rokov bojoval vo vojnách, ktoré rozvrátili ríšu Avarov na rovinách medzi Dunajom a Tisou. Jazdil s družinami slovanských kniežat, bol žoldnierom Karola Veľkého, slúžil vo vojsku bulharského chána Kruma. Čierny Rogan. Chýrečný lukostrelec, nemilosrdný avarobijca. Každý vojvodca si prial mať ho po svojom boku. On však teraz na vlastnú päsť putuje do temných, duchmi a démonmi obývaných lesov za Hronom. Je na stope Krvavých psov, najukrutnejších avarských hrdlorezov. Vďaka stretnutiu s vedmou Mirenou a vládcom vlkov Černobohom však čoskoro zistí, že jeho osudom nie je iba pomsta za dávno mŕtvych blízkych. Aby zistil, aké sily driemu v jeho vnútri a aké poslanie zdedil po svojich neznámych predkoch, bude sa musieť vydať až do ríše Moreny, bohyne smrti. Epos, v ktorom na pozadí skutočných historických udalostí ožíva svet slovanských hrdinov, kniežat a čarodejníkov, ale aj mágie, vrtošivých bohov a krvilačných besov. „Černokňažník“, ktorým sa Červenák presadil na poli domácej fantasy a za ktorého získal Cenu Akadémie sci-fi, fantasy a hororu v kategórii „Najlepšia česká a slovenská kniha roku“, konečne vychádza v slovenčine, navyše v novej, upravenej podobe. Autor o knihe: Čo vôbec dodať? Všetci ho poznáte. V češtine už je dávno vypredaný. Teraz k vám však prichádza v „pôvodnom znení“ a o niečo luxusnejšej vnútornej i exteriérovej úprave (mala by hrať s Bohatierom). Text bude upravený podľa „súčasných štandardov“. No a samozrejme kniha dostane novú obálku Miša Ivana.... celý text

3nitka
21.08.2017 5 z 5

Konečne som zohnala všetky diely o Roganovi a týmto ďakujem synovi svojej kamarátky, že mi ich oproti podpisu (pravdaže vlastnou krvou ) požičal. Vládcu vlkov som neodložila ani raz. Napínavé, vtipné, akčné. Moja prvá Červenákova kniha v slovenčine, super.

Elkiss
09.08.2017 5 z 5

Musím říct, že do knihy jsem se dlouho dokopávala. A kdybych věděla, že mě příběh tak pohltí, neváhala bych už ani den. Hned po přečtení 1. dílu jsem se vrhla na další a z tátovy nemalé knihovny ihned stáhla i další díly. Zamotaný příběh plný lásky, nenávisti, přátelství a hlavně akce s víc než špetkou kouzel. Pěkné, čtivé fantazy s rychlým spádem.

smazenaryba
05.04.2017 5 z 5

Priamočiary, na nič sa nehrajúci fantasy biják. Slovanské prostredie, historické kulisy a použitý jazyk tomu dávajú jedinečný šmrnc. Vedľa všetkých tých recyklácií Pána prsteňov a severských Thorov a nieviem akých Odinov je slovanská mytológia neobyčajne svieža a cool. Podľa mňa je len otázkou času, kedy našu mytológiu objaví nejaký západný autor a zarobí na tom balík. A ktoho vie, možno sa potom za hranicami presadí aj Červenák. Úprimne mu to prajem. A povedzte mi. Ktorý hrdina pretiahol bohyňu smrti s podobou trinásťročného dievčatka ? Rogan. Veru iba Čierny Rogan.

Geramon
28.03.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četl jako první od Juraje.
A opravdu jsem jí přečetl pekelně rychle. Nedá se od ní odtrhnout to je fakt.
Téma Avarové slované atd. se mě líbí. Mám rád knihy od Štorcha.
Jen mě překvapuje, že pan Štorch nezmiňuje ve svých knihách jasná fakta (magie, zombie, černokněžníci) neboť po přečtení mě přijde, že takto to fakt bylo :o)))
Vcelku drsné prostředí, které mě hodně připomnělo atmosféru Zaklínače a to je také dobře.
I mluva postav mě přišla taková přirozená, když nadávají když se jím něco nedaří.
Přece je jasné , že řeknu kurva atd, když letím na koštěti s pokladem a kreténskej kámen mě otočí o 180 stupňů takže poklad letí někam do hajz... :o))))
Jen občas mě přišlo že některá slova jsou již za hranou a nehodí se do knihy.
Trochu mě vadilo že se hodně často měnil scénář. Skákalo to hodně často od jedné postavy na další postavu pak na další postavu. Na můj vkus moc často.Ale třeba to je jen můj problém.
A co mě fakt vadííí :o))) proč proboha tolik spisovatelů nechá najít hrdinu poklad, aby následně musel rychle utéct bez něj, protože se to tam zřítí ?? Fakt nechápu co by bylo špatného na tom, že by si poklad odvezli. Ale s tím asi nic nenadělám:o)))

Ale to nemění nic na faktu, že Juraj Červenák umí psát fakt dobře a zařazuji ho po bok mých oblíbených spisovatelů Mirka Žambocha, Vladimíra Šlechty a řady dalších.

Miseno
17.03.2017 5 z 5

Vládca vlkov – Juraj červenák
Začal by som tým, že Vládca vlkov je moja prvá kniha od Juraja Červenáka a rozhodne ma nesklamala. Knihu som prečítal doslova jedným dychom, čo sa mi nestalo už veľmi dlho, a dokonca som sa kvôli nej dostal do mierneho časového sklzu s pracovnými povinnosťami, ale neľutujem.
Na obálke knihy je uvedené, že sa jedná o fantasy príbeh, posadený do času a priestoru reálnych historických udalostí. A viete čo? Ja mám po prečítaní knihy dojem, že na slovanskom pohanskom území skutočne žili démoni a mágovi, a že v karpatských lesoch vládli pevnou rukou mocné božstvá. Na mňa ako na Zvolenčana priaznivo pôsobil aj fakt, že sa príbeh odohrával na území Pohronia. V knihe sa spomínajú lokality ako Sitno a Pustohrad. Doslova som cítil, ako Rogan prechádza pred stáročiami údolím pod Pustým hradom.
Pre mňa pôsobilo rušivo len jediné, a to ako vedľa seba rástli dreviny, ktoré sa v časoch, kedy sa dej odohrával, vedľa seba vyskytovať nemohli. Okrem toho v okolí spodného Hrona nikto nemohol prikladať do ohňa smrekové vetvičky. Toto však nechcem brať ako vážnu vadu, ale skôr ako chybičku krásy, ktorá na mňa s moju „diagnózu“ lesník, pôsobila rušivo a iní čitatelia si ju pravdepodobne vôbec nevšimli.
Celkovo hodnotím knihu 5 hviezdičkami, pretože splnila to čo splniť mala na 100 %.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední:-)
Četla se skvěle. Líbí se mi, že autor dokázal napsat slušně nejen mužské hrdiny a že Rogan opravdu stojí za to :) , ale i ženské hrdinky Vosu a Krasu. O tom, jak šikovně zapracoval do příběhu slovanskou mytologii, už psalo hodně lidí ve spoustě pochvalných recenzí, takže jen dodám, že se mi to taky moc líbilo. A scéna s mlhovcem Libuší byla skvostná :)

Ranuncul
29.10.2016 5 z 5

Perfektní knížka,výborně napsaná,tak jako skoro většina Červenákových knih.
Přečteno za jeden den.

Dant76
05.09.2016 5 z 5

Pěkná fantasy kniha inspirovaná dávnými dobami Slovanů a Avarů o které toho zase tak moc nevíme . . .

astroweb
05.09.2016 3 z 5

První kniha od autora a vlastně první česká fantasy. No, nebylo to tak špatné, čtivější pro mě, nežli Kotleta.

Reat
11.07.2016 5 z 5

Nádhera. Úžasně čtivá fantasy z pera Mistra Červenáka, který se neprodleně zařadil až na úplný vrchol oblíbenosti mých autorů. Jsem v jeho případě odkojený případy Steina a Barbariče, ale ten talent se nezapře.....dle mého se od něj nedá nalézt slabší dílo v žádném ze stylů, kterému se věnuje, ať už je to fantasy a nebo historická detektivka.

Denaille
19.05.2016 5 z 5

Divím se, že mi doteď unikaly tyhle skvosty české fantastiky. Slupla jsem ji jako malinu a po dlouhé době mám pocit, že jsem četla něco inteligentnějšího (i když to místy trochu skřípalo).

BigDeal
09.05.2016 3 z 5

Zo začiatku som bol príjemne prekvapený - je to slovenské, pútavé a ide o krvavú fantasy so všetkým, čo k tomu patrí. Ako som však čítal ďalej, začínal som mať pocit, že ide len o krvavú fantasy so všetkým, čo k tomu patrí... no ničím navyše. Postavy i dej sú navrhnuté podľa starého receptu a nebyť zopár osviežujúcich prvkov (Goryvlad, ježibaba), celú druhú polovicu by som sa nudil. Napriek tomu sú pocity skôr pozitívne a dúfam v menej predvídateľné pokračovanie.

JohnnieStewe
22.04.2016 5 z 5

Kniha ma zaujala zaujímavým obalom, ale vždy som ju v kníhkupectve odložil s miernou skepsou späť do poličky - veď čo z našich končín môže konkurovať Hrám o tróny, Pánovi prsteňov... Po viacerých odporúčaniach od známych, ktorých literárny vkus je "kompatibilný" s mojim, som sa predsa len odhodlal k prečítaniu a musím povedať že neľutujem - dokonca sa v duchu karhám za otáľanie. Príbeh ma neskutočne bavil a zhltol som ho za pár hodín. Dej sa zbytočne nenaťahoval a "domáce prostredie" mi už po pár stranách začalo imponovať...slovanské mená, slovanská mytológia...Druhá tretina môjho literárneho roka bude určite aj v znamení Červenáka.

HAL
15.03.2016 4 z 5

Origin Červenákova superhero bijce z československých luhů a hájů ve "slovanském fantasy středověku".
A jako všechny superhrdinské originy - ukazuje o postavě Rogana právě to nejdůležitější a nejzajímavější, přerod z (relativně) normální lidské postavy v (zde doslova) poloboha.

Paradoxně i díky tomu nebije podobnost se Sapkowského Zaklínačem tak do očí - sice je inspirace jím i v úvodu přiznaná, ale přitom jde o postavu svým vývojem a pojetím dost svébytnou, v pokračování už jako "macho kouzlící řezník nad věcí" tak originálně nepůsobí. Plus, samozřejmě, už v nich nešuká se Smrtí.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Moje první věc od J. Červenáka, kterou jsem četl a která mě vlastně inspirovala k vlastnímu psaní fantasy povídek. Syrová, krvavá a ponurá fantasy ze slovanských luhů a hájů. Je to vlastně jedna velká akční jízda.

Samira
15.11.2015 4 z 5

Výborná a výjimečně čtivá. Knihu mi doporučil brácha a trochu jsem se bála, že si v ní nic nenajdu. Ačkoli rozhodně není vhodná pro čtenáře, kteří nesnesou násilí, celkově nejde o knihu vhodnou jen pro muže. Přece jen tou nejvýraznější postavou je žena. Autor bravurně zvládl pracovat i s větším množstvím postav, aniž by to působilo rušivě, či děj ztrácel dynamiku. Na další díl jsem opravdu zvědavá.

Svářeč
23.09.2015 4 z 5

Tak jsem se konečně dokopal k tomu pořídit si nové vydání příběhů mých nejoblíbenějších literárních hrdinů. Už je to hodně dlouho, co jsem Vládce vlků četl a upřímně jsem se bál, že se na něm dost podepsal čas. Plané obavy, holt stará láska nerezaví :) Samozřejmě těžko říci, nakolik za to může fakt, že autor text docela výrazně přepracoval, aby více odpovídal jeho současnému stylu. 90 % jen kvůli tomu, že začátek byl přecijen trochu pomalejší a než se na scéně objevil Goryvlad, nebylo to úplně ono. A navíc si chci nechat rezervu pro pokračování, o němž si pamatuji, že bylo ještě dokonalejší.

Taji
25.07.2015 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že Ďuro tak výborně píše. Kniha přečtená jedním dechem. Zasadit fantasy příběh do slovanské mytologie, tak to byl naprosto výborný nápad.

Fuksinka
31.05.2015 4 z 5

Napínavé, zábavné, skvěle napsané. Možná až moc jednoduché. Ale vzhledem k tomu, že porovnávám s Bohatýrem, který přišel až po Černokněžníkovi, je vše odpuštěno. Oceňuji i doslov, osvěžit si dějepis není na škodu. Hurá na další díl.

Rawar
16.05.2015 5 z 5

Očekávání bylo naplněno do poslední kapky. Abych se vyhnul srovnávání s díly, kterými se autor nepochybně inspiroval, zhodnotím knihu tak, jako kdybych nic podobného v životě nečetl.

Téměř na první straně je Vám jasné, že budeme obklopeni přírodou, lesy, meči a magií. Postupně, k mému obrovskému nadšení, zjišťujeme že se příběh odehrává v jakési (možná ano, možná ne) fiktivní minulosti, kdy naši předkové neklekali pod křížem, ale modlívali se ke starým pohanským božstvům. Právě zasazení do slovanské historie, celou ságu obzvláštňuje.

Samotný příběh o nezplacené křivdě, legendami opředeném obětišti temných bohů a pohádkovém pokladu, se nese ve svižném duchu, kde je skvěle znatelný humor, napětí, divoká akce, ale i okamžiky k zamyšlení. Porovnávání se skutečnou historií si čtenář naplno vychutná až v pozdějších dílech autora. Ale i zde se krásně bádá v historii vlastního lidu, ačkoliv je nám to servírováno jako bytelné a kvalitní fantasy.

Nemám co bych vytýkal. Opět se vrhám na druhý díl