Víťaz je sám

Víťaz je sám
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410835/bmid_vitaz-je-sam-rW1-410835.jpg 4 540 540

Riskuj všetko v mene príležitosti a vyhýbaj sa všetkému, čo ti ponúka pohodlný život. Víťaz je sám je podľa Paula Coelha obrazom sveta, v akom žije. Dynamicky sa rozvíjajúci dej sa odohráva počas Filmového festivalu v Cannes. Do zápletky vstupujú producenti, slávni herci, hviezdy filmového neba, štylisti a sériový vrah, ktorý počas festivalu spácha päť vrážd. Kniha odhaľuje zákulisie filmovej slávnosti v Cannes, je obrazom smotánky, elity, ktorá v súčasnosti určuje trend v posudzovaní spoločenských hodnôt. Paulo Coelho odhaľuje čitateľovi pravdivé detaily zo života týchto postáv – jeho román sa stáva svedectvom o kríze hodnôt sveta zameraného na vonkajší efekt. Ak veríš vo víťazstvo, víťazstvo bude veriť v teba.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

O Vencedor Está Só , 2008

Vat
18.09.2011 3 z 5

Myšlenka dobrá, jako vždy, pokud se jedná o knihy Paula Coelha. Ale to zpracování!! Mezi Vítězem a Veronikou je propastný rozdíl v podání myšlenky. Co se délky týče, tak na 170 stránkách Veroniky je vyjádřena nepoměrně lépa a poutavěji, než v této knize,u které, jako jsem ji četl déle a déle, jsem měl pocit, že ji napsal úplně někdo jiný. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že Igor, ačkoliv to má být vlastně pozitovní hrdina, který jediný prozřel a došel k názoru, že pokus o znovuzískání jeho rozmazlené, životem v přepychu zkažené exmanželky je blbost, ji vlastně do tohoto přimknutí se k materialismu a vztahu s Arabem musel svým chováním dohnat. Vyústění děje v to, že Igor je vlastně vítěz mi připadlo, jako velice sporné a od autora knihy, jejíž název jsem již zmínil, bych rzohodně očekával mnohem více.

Ing.Heinz
29.07.2011 2 z 5

Mnohokrát mě v průběhu knihy napadlo, jestli sám autor nepropadl tomu, co nejvíce kritizuje - marnivosti. V pasáži, kdy by si "Celebrita ráda v klidu sedla a přečetla dobrý román" mně šlo na mysl opravdu jen to, za jak dobrou knihu vlastně Paulo považuje tu svou. Ta totiž obsahuje takové množství velkých i rádoby velkých myšlenek, že knihu úplně degradují do něčeho neskutečněho malého a prvoplánového... Na té druhé straně musím připustit, že se tu našla řada pěkných citátů, které jsem si poznamenal. Každopádně je mi více než jasné, že po Coelhovi v knihovně hned tak znovu nesáhnu...

ŽabákDokvákal
28.02.2011 5 z 5

Kritika snobství a povrchního světa peněz. Příběh se mi líbil a myslím, že konec nemohl být lepší.

st.me
27.02.2011 3 z 5

Po tom co jsem četla Alchymistu jsem čekala, že i tahle knížka v sobě bude mít jakési poslání. To jsem v ní nenašla nebo jsem ho nepochopila. Konec se mi nelíbil a nebylo to tím, že to neskončilo šťastným koncem.

janxa
26.02.2011

Kniha inšpirovana seriovymi vrahmi a showbiznisom. Koniec už bol nudný, ale ako celok to bola zaujimava kniha. Keby Coelho nebol jeden z mojich oblubenych autorov, od ktorych viem, čo možem očakávať, tak sa ku knihe najpravdepodobnejšie nedostanem. Je tu otázka, či je to skutočne Coelhovo dielo. Pravda, že v každom z nás sa skrývajú aspon 2 osobnosti, charakteri.

klarineb
27.01.2011

netradiční téma, zajímavá je vsuvka do mysli hlavní postavy - láska za cenu smrti - neotřelé

Vera.sarance
30.11.-0001 5 z 5

Pro mne trochu neobvyklé, protože čtu normálně něco jiného, ale skvělé. Konec mi naopak sedl.

Irea
30.11.-0001 4 z 5

Hodně dobrý pohled na svět showbyznysu, to jo, ale konec mi nesedl, a nejde mi o happy endy..