Moje vina

Moje vina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496740/bmid_moje-vina-JRR-496740.png 4 469 90

Viníci série

Nicholas Leister byl stvořen, aby mi znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc... Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali. Nebezpečí – to bylo první, co mě napadlo, když jsem se s ním seznámila a zjistila, že před svým tátou miliardářem skrývá dvojí život. Jak jsem se do něj mohla zamilovat? Snadno. Člověk s takovýma očima dokáže obrátit váš svět vzhůru nohama.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Culpa mía , 2017

Knihomolka97
12.10.2022 5 z 5

Čtení mi v pár momentech připomínalo After, Dimily a trochu i Papírovou princeznu. Bylo to jak na horské dráze.
Téma "nevlastních sourozenců", zakázaného ovoce ještě neomrzelo a myslím, že ani neomrzí.
Noah měla své mouchy, ale jinak mi sedla. Kdo by nebyl naštvaný, když se musí bez řečí stěhovat daleko od kamarádů, přítele, svého života..? Já teda rozhodně. Navíc do nové rodiny.. ale líbilo se mi, že nebyla taková křehká květinka, jak na první pohled vypadala a nedala se.
Nicholas..Nick je ten typ hrdiny, který chvilkama drásá nervy, člověk ho proklíná, ale zároveň mu nejde odolat a nakonec mu propadnete úplně. Osobně mě moc bavily části, kdy žárlil..jakože fakt žárlil. A taky ta jeho rytířská, ochranářská, majetnická podstata..ach.
Chemie mezi nimi byla opravdu boží, po dlouhe době jsem i já pociťovala motýlky v břiše. O žhavé scény tedy rozhodně nebyla nouze. Hate-love romance jak vyšitá a celkově romanticka linka, která chytne srdce.
Vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů jsem si užívala a cloumaly mnou emoce jak na běžícím pase.
Velké zpestření příběhu urcitě bylo tajemství z minulosti Noah, které mě překvapilo a co si budeme..pěkně vytočilo. A nechybělo také napětí, při kterém jsem snad ani nedýchala.
Od knihy jsem měla jistá očekávání, ty splnila na jedničku a vřele ji doporučuji.

Vknihách
12.10.2022

Autorka v poďakovaní píše, že ďakuje vydavateľstvu, pretože z Moje vina spravili niečo veľkolepého.
Mercedes asi skromná nebude, ale toto vyhlásenie je z môjho pohľadu úplne pravdivé.
Na tému láska nevlastných súrodencov je mnoho príbehov. Veľa z nich je krásnych, ale tento je jedinečný, originálny, úchvatný. Talent Ron je nepopierateľný, pretože na 440 stranách dostanete nádherný príbeh bez zbytočnej vaty. Striedajúce sa kapitoly sú oknom do hlavy oboch hlavných postáv. Vidíme zrod krásnej lásky a na tomto príbehu sa mi páčilo najmä to, ako postavy teatrálne neprežívali “súrodenecký”vzťah. Aj keď mali obavy, ako okolie prijme ich vzájomnú náklonnosť, netočil sa okolo toho celý príbeh. Ak očakávate klišé zápletky so žiarlivými ex-priateľkami, nedočkáte sa. Tu je všetko iné, lepšie. Hulvátske správanie Nicka a Noah s vystrkucúcimi pazúrikmi, ktorá sa len tak nenechá rozhodiť, privodí viacero adrenalínom nasiaknutých situácií. Adrenalín s prímesou vášne navodí dokonalú atmosféru a pocity postáv budete prežívať spolu s hrdinami. Na veľký zvrat som čakala dlho,takmer až do konca. Síce som vedela čo konkrétne bude tým veľkým zvratom, bola som nesmierne zvedavá, ako si autorka poradí s touto nervydrásajúcou drámou. Musím však sňať z hlavy klobúk, pretože tak ako si s celou knihou poradila bravúrne, záver vôbec nie je sklamaním. Držala si svoj štýl,zvraty a zápletky servírovala postupne a bolo to celkovo veľmi, veľmi dobré čítanie. Keď vás náhodou nezaujala nenápadná obálka, verte, že o to viac vás uchváti obsah. Nie nadarmo knihu 5 rokov starú sa rozhodli v Naše nakldatelství preložiť

Ivka1010
11.10.2022

Kniha ktorá mi už anotáciou pripomenula Dimily sériu ,ktorú ja osobne milujem .
A táto kniha si ma tiež získala .

Nevlastní súrodenci,ktorý sa nenávidia a zároveň ich j sebe ťahá neskutočná príťažlivosť.
Chémiu,ktorú tu autorka vytvorila som si neskutočne zamilovala,vnímala som všetko ,hnev,lásku,nenávisť.
Obe hlavne postavy majú svojich démonov,tajomstvá,ktoré nepozná nikto,zo všetkého ma najviac zaujímalo tajomstvo,ktoré skrýva Noah,alebo skôr prečo sa určitých veci bojí,keďže autorka nám zo začiatku toho veľa neprezradí.

Nicholas si získal moje ️,aj keď sa občas správal dosť hrubo a sebecky.Pačilo sa mi,že sa tu objavujú kapitoly aj z jeho pohľadu a ja som tak mohla nahliadnuť aj do jeho hlavy.
Dokonca sa mi viac páčili práve tieto kapitoly.

S Noah som mala občas problém,keďže má 17 rokov,správala sa v niektorých situáciách dosť nerozumne,a ja som mala chuť nakričať na ňu aby najskôr rozmýšľala a potom konala.
Inak na mňa pôsobila dosť samostatne a dokázala sa postaviť za svoj názor,nezľakla sa len tak ničoho a neovplyvnili ju ani peniaze.

Trošku by som obmedzila neustále hádky,sme spolu,nie sme spolu,chcem ťa ,nechcem ťa .
Od druhej polovice sa mi to zdalo už priveľa,čakala som,že sa autorka skôr sústredí na postupné zbližovanie ako na neustále hádky .
Ale na druhej strane chémia medzi nimi stála za to .

Čakala som ako sa s touto situáciou vyrovnajú obaja rodičia a veľmi milo ma prekvapili , keďže v iných knihách som sa väčšinou stretla s odcudzením a nepochopením a to z každej strany .

Štýl písania bol skvelý,knihu som zhtla na dve posedenia a aj keď som sa bála otvoreného konca tak sa našťastie neobjavil.
Kniha je pekne ukončená a čaká vás aj epilóg .

TerryDee
08.10.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá, neboť anotace slibovala zajímavý příběh, jenž v sobě skýtá "nevlastní sourozence", hate to love romanci, tajemství a akci.

Ve vyprávění se střídají oba dva protagonisté, a to Noah a Nick. Díky tomu jsme mohli nahlédnout do jejich duší a poznat jací jsou. Především jsme mohli na různé situace nahlížet z obou úhlů.

Noah mi ze začátku moc nesedla. Svým chováním byla na ránu. Nejspíš by nezískala titul nejsympatičtější hlavní hrdinka. Nicméně časem se to zlepšilo. Za to Nicka jsem si zamilovala hned. Je to ten typ badboye, který vám nemilosrdně ukradne srdce. ️

Jak už jsem několikrát zmiňovala, mám ráda hate to love romanci. A tady jsem ji dostala. Líbilo se mi jejich hádání a hašteření, které se postupně měnilo v hříšnou touhu. Tady ta chemie fungovala na výbornou.

Přiznám se, že jsem si myslela, že kniha skončí otevřeně, přece jen nás čekají ještě další dva díly. Ale ono to svým způsobem skončilo uzavřeně. Takže jsem zvědavá, jakým směrem se nám příběh bude posouvat.

Knihu určitě doporučuji. Dostanete velmi čtivý a zajímavý příběh. Ze stránek jednoduše cítíte všechny pocity, které máte při čtení cítit, a to lásku, touhu, nenávist, odpuštění a klid.

renulka16
08.10.2022 4 z 5

"Nicholas Leister byl stvořen, aby mi znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc... Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali."

Klasický příběh, kdy se musí sedmnáctiletá Noah odstěhovat se svojí matkou do jiné země. Všechno a všechny nenávidí.

Když přehlídnu takové ty klasické klišé jako současný orgasmus při prvním sexu, tak se mi do rukou dostal skvělý oddechový příběh, který mě ale navíc překvapil i svou trošku temnější části a tou byla minulost Noah a její matky, která se pak prolnula do současnosti a drama bylo na světě.

Ocenila jsem vyprávění z pohledu jak Noah, tak Nicka, protože jsem tak lépe mohla poznat oba aktéry.

Nicka jsem si hned oblíbila. Já prostě tyhle grázlíky v knihách miluji! Nejlepší na tom všem pak je, jak se z nich stanou vždycky takoví beránci, člověk by je ani nepoznal.

Noah - hrozně mě vytáčelo to jméno. Pro mě je to prostě jméno pro kluka. Jinak celkově byla klasicky tvrdohlavá, zároveň se uměla hezky bránit.

Jednu chvíli jsem si říkala, že mi to hrozně připomíná knihu Milovaný nevlastní bratr. Svým způsobem vlastně jo, ale jen z menší části.

Zakázána láska, HATE-LOVE. To jsou linky, které mám prostě ráda a asi z nich nikdy nevyrostu.

Mělo by se jednat o trilogii, avšak tento díl byl hezky ukončený, takže jsem spokojená, že nemusím na verdikt čekat do dalšího dílu.

valika0302
07.10.2022 4 z 5

Patrila som medzi šťastlivcov, ktorým bolo dopriate prečítať si prvú knihu trilógie Culpables a tak prichádzam s recenziou, aby ste sa mohli rozhodnúť, či sa do knihy pustite aj vy.

Knihu s námetom zaľúbenia sa do nevlastného brata a hate to love linkou som ešte nikdy nečítala, ale musím povedať, že to bolo skvelé. Autorkin štýl písania je skvelý, ľahko sa dá do príbehu začítať a úplne Vás pohltí.

V prvom rade by som určite rada podotkla, že kniha patrí k Young Adult, preto treba počítať s tým, že správanie hlavných hrdinov je niekedy unáhlené, možno detinské. No to k tomu veku patrí.

Stretávame sa tu s hlavným hrdinom Nickom, ktorý študuje na univerzite právo. Po tom, ako sa jeho otec zosobáši s Raffaelou, mamou hlavnej hrdinky Noah (netradičné dievčenské meno, prv som si myslela, že kniha začína pohľadom hlavného hrdinu) sa z nich stane rodina, a Noah sa s mamou presťahujú k nimdo domu v Californii.

Prv sa obaja nedokážu vystáť, zároveň sú k sebe priťahovaní, že si nedokážu odolať. Neobíde sa to, ale bez predstierania nenávisti jeden voči druhému, a to doma, no i v kruhu vzájomných kamarátov. Taktiež sa mi páčilo, ako starostlivý a ochraniteľský bol Nick voči Noah. Proste láska. V knihe sa objaví aj Nicková sestrička Maddie, ktorá bola rozkošná, už len podľa Nickovho správania k nej si o ňom urobíte obraz, že je proste BOŽÍÍÍ.

Nick mi bol sympatickejší, Noah sa častejšie správala tak, že som mala pocit, že ňou plieskajú hormóny o stošesť. Určite túto knižku odporúčam všetkým babám, ktoré sú na strednej a majú rady romantiku. Som si istá, že toto je cieľová skupina pre túto knihu, ale určite si myslím, že sa bude páčiť aj starším (áno, už aj ja patrím do skupiny starších haha).

Mám pocit, že kniha je podobná štýlu série DIMILY (ja som ju nečítala, ale čítala som anotácie), preto ak je Vaša obľúbená, tak určite nevynechajte ani Moja Vina. Je to síce trilógia, ale nebojte sa, prezradím, že prvá kniha má uzavretý koniec.

Hodnotenie: 4/5⭐

EvikU.
07.10.2022 5 z 5

Kniha začíná momentem stěhování Noah k nové rodině z důvodu matčinýho sňatku. Noah tak v posledním ročníku střední školy opouští všechny své přátele, spolužáky, přítele… Není divu, že z toho není nadšená.

Seznamuje se s nevlastním bratrem Nickem, který je sice děsný debil, ale zároveň je to ten nejpřitažlivější kluk, kterého kdy viděla. Postavy Noah a Nicka jsem si od začátku užívala. Líbilo se mi jejich pošťuchování i hádky. Kde postupně vylézala i oboustranná přitažlivost, i když se tomu oba dva bránili z rozumu, protože jsou nevlastní sourozenci.

Děj knihy ale není jen o sladkých řečičkách a to mám moc ráda. V knize je celkem dost adrenalinu a to různé situace, kdy je to hodně nebezpečné. Nick totiž není jen spořádaný syn bohatého otce…

Co na knize miluju, je Nickův vztah ke své nevlastní malé sestře Madelin, které je 5 let. Líbí se mi i jaký vztah si udělal k nové manželce táty, mámy Noah.

Příběh vygraduje ve velkou akci, při které čtěte a nemůžete přestat. Knihu jsem si zamilovala. Těším se na další díly, které by snad měly vyjít. Nakladatelství Red je jistota na kvalitní, čtivé, romantické knihy. Doporučuji.

Lucyk01
07.10.2022 5 z 5

Na knihu jsem se hrozně těšila. Ze začátku jsem neměla žádné očekávání a nevěděla jsem přesně do čeho jdu. A to se vyplatilo, protože kniha mě totálně dostala.

Nejdříve jsem moc nemusela hlavní postavu Noah. (A ano, pokaždé jsem si myslela, že je to kluk, když jsem viděla napsané její jméno) Každopádně někdy mi přišla na svůj věk hrozně dětinská a nevyzralá, ale v jiných scénách zase naopak. Takže jsem byla z toho zmatená. Není to úplně nejsympatičtější postava, kterou jsem v knize měla. Někdy jsem měla chuť ji dát facku, ale postupem času mi přirostla k srdci, jak začínala s příběhem vyrůstat.

A máme tu Nicka, který se od začátku stal mým crushem. Víc a víc jsem si ho oblíbila. Je to takový ten typ kluka, drsňáka, který se pohybuje v temných končinách života.

Velké plus knihy je, že je psaná pohledem Noah i Nicka. A to já prostě můžu. Milovala jsem pohled Nicka a nemohla jsme se dočkat až budu číst jeho pohled na věc. Bylo to super, že ty pohledy byly střídavé. Ale někdy jeden pohled skončil a další pohled hned navazovat v příběhu, jindy to byla stejná scéna, ale pohledem toho druhého, jak to vidí. Což bylo zajímavé.

Kniha byla velice čtivá a děj vás hned vtáhnul do sebe a krásně posouval vpřed. Jednou jste byli nahoře, jednou dole. Bylo to jako na horské dráze. A já jsem si každou minutu užívala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem skoro nespala, ale to nešlo jinak.

I když byl příběh v některých částech předvídatelný, jindy tomu bylo naopak.

Ze začátku mě hrozně vytáčela matka Noah a zdálo se, že je tak trochu naivní a hraje si na něco, co není, po tom, co se rychle vdala.

Dále mě vytáčela Anna (kamarádka s výhodami Nicka). A pak Dan (přítel Noah). To je kapitola sama o sobě. Ale je mi hrozně divné, že spolu chodili 9 měsíců a vůbec spolu nic neměli. Jako může to tak být, ale v současné době je to docela nereálné situace. Ale to je jen můj pohled na věci.

Já jsme plná emocí, že bych se tady mohla rozepsat ještě více ale kdo by to pak četl, že?

Nicméně jsem ohromená. I když Noha mi zpočátku nesedla, teď je to jinak. A knihu hodnotím nejvyšším počtem hvězd, protože si to zaslouží. S koncem jsem spokojená a už se těším na další díly, které snad u nás vyjdou a samozřejmě se kouknu i na filmovou adaptaci, která by měla vyjít v roce 2023.

MaláKnihomolka
07.10.2022 4 z 5

ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴘʀ̌ɪᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴘᴏ ᴅᴏᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪʜʏ ᴊsᴇᴍ ʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ɴᴀ ғɪʟᴍᴏᴠᴇ́ ᴢᴘʀᴀᴄᴏᴠᴀ́ɴɪ́. ʜᴇʀᴄɪ ᴠʏᴘᴀᴅᴀᴊɪ́ ᴍɪʟᴇ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ sᴇ ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ.
ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴊsᴇᴍ ᴍʏsʟᴇʟᴀ, ᴢ̌ᴇ sɪ s ɴᴏᴀʜ (ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ sɪ ᴢᴠʏᴋɴᴏᴜᴛ ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴛᴀᴋ ᴊᴍᴇɴᴜᴊᴇ ʜᴏʟᴋᴀ, ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ᴋʟᴜᴄ̌ɪᴄ̌ɪ́ ᴊᴍᴇ́ɴᴏ ) ɴᴇʙᴜᴅᴜ ʀᴏᴢᴜᴍᴇ̌ᴛ, ɴᴀ ᴊᴇᴅɴᴜ sᴛʀᴀɴᴜ ᴊsᴇᴍ ᴊɪ ᴄʜᴀ́ᴘᴀʟᴀ, ɴᴏᴠʏ́ ᴍᴀɴᴢ̌ᴇʟ ᴊᴇᴊɪ́ ᴍᴀᴛᴋʏ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ʜᴏ sɪ ᴠᴢᴀʟᴀ ᴘʀᴀᴋᴛɪᴄᴋʏ ʜɴᴇᴅ… ᴛᴏ ʙʏ ʙʏʟ ɴᴀᴅšᴇɴʏ́ ᴀsɪ ᴍᴀ́ʟᴏᴋᴅᴏ. ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ sᴇ ᴍᴏʜʟᴀ ᴄʜᴏᴠᴀᴛ ʟᴇ́ᴘᴇ. ɴᴀᴋᴏɴᴇᴄ ᴀʟᴇ ʙʏʟᴀ ᴠᴄᴇʟᴋᴜ ғᴀᴊɴ. ᴏᴠšᴇᴍ ɴɪᴄʜᴏʟᴀs? ᴛᴏ ʙʏʟ ᴘʀ̌ᴇsɴᴇ̌ ᴛᴇɴ ᴛʏᴘ ʙᴀᴅ ʙᴏʏᴇ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊᴀ́ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ. ᴏɴ ᴀ ʀʏᴀɴ ᴢ ᴋɴɪʜʏ ᴘᴏʟɪʙ ᴍᴇ̌ ᴛɪ ᴅᴠᴀ ᴊsᴏᴜ ᴀsɪ ᴍᴏᴊᴇ ʟᴇᴛᴏšɴɪ́ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ʟᴀ́sᴋʏ, ʜᴇʜ. ᴀ ɴᴀ ᴋᴏʜᴏ ɴᴇsᴍɪ́ᴍ ᴢᴀᴘᴏᴍᴇɴᴏᴜᴛ ʙʏʟ ɴɪᴄʜᴏʟᴀsᴏᴠᴏ ᴘᴇs, ᴛᴏʜᴏ ᴛᴀᴋʏ ᴍɪʟᴜᴊᴜ.
ᴄᴏ ᴍᴇ̌ ɴᴀ ᴛᴇ́ʜʟᴇ ᴋɴɪᴢᴇ ᴀsɪ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍʀᴢɪ́ ᴊᴇ ᴛᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴊᴇᴅɴᴏ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ᴋʟɪšᴇ́ ᴠᴇᴅʟᴇ ᴅʀᴜʜᴇ́ʜᴏ. ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴀ ᴍɪ ᴛᴜ ᴀʟᴇsᴘᴏɴ̌ šᴘᴇᴛᴋᴀ ᴏʀɪɢɪɴᴀʟɪᴛʏ, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴛᴀᴋʜʟᴇ ᴛᴏ ʙʏʟ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ ᴊᴇɴ ᴍɪx ᴠšᴇᴍᴏᴢ̌ɴʏ́ᴄʜ ᴋʟɪšᴇ́ (ᴊᴇᴅɴᴀ sᴄᴇ́ɴᴋᴀ ᴠᴀ́ᴍ ɴᴀᴘʀ̌ɪ́ᴋʟᴀᴅ ʙᴜᴅᴇ ᴘʀ̌ɪᴘᴏᴍɪ́ɴᴀᴛ ᴀғᴛᴇʀ).
ɴᴏᴀʜ s ɴɪᴄᴋᴇᴍ, ᴛᴏ ʙʏʟᴀ ᴛᴀᴋᴏᴠᴀ́ ᴋʀᴀ́sɴᴀ́ ᴋᴏᴍʙɪɴᴀᴄᴇ. ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴛᴏʜᴏ ɴᴀšᴇʜᴏ ʙᴀᴅ ʙᴏʏᴇ ʙᴜᴅᴇᴛᴇ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ᴢ̌ʀᴀ́ᴛ. ɴᴇʙᴏ ᴠ sɪᴛᴜᴀᴄɪ s ᴊᴇᴅɴᴏᴜ ᴏsᴏʙᴏᴜ. ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ɪ ᴛᴀᴅʏ ᴊᴇ ᴀʟᴇ - ʙʏʟᴏ ᴛᴏ ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴏᴛᴀᴛ sᴇ ᴠ ᴋʀᴜʜᴜ. ᴄʜᴠɪ́ʟɪ ᴛᴇ̌ ᴄʜᴄɪ, ᴘᴀᴋ sᴇ ᴋᴠᴜ̊ʟɪ ɴᴇ̌ᴄ̌ᴇᴍᴜ ᴘᴏʜᴀ́ᴅᴀ́ᴍᴇ, ᴠʏʜʏ́ʙᴀ́ᴍᴇ sᴇ ᴊᴇᴅᴇɴ ᴅʀᴜʜᴇ́ᴍᴜ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴘᴀᴋ ᴢᴀsᴇ ᴢᴀᴠʟᴀ́ᴅɴᴇ ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴀ ᴏᴘᴇ̌ᴛ ᴛᴇ̌ ᴄʜᴄɪ. ᴀ ᴛᴀᴋ ᴅᴏᴋᴏʟᴇᴄ̌ᴋᴀ.
ᴏᴠšᴇᴍ ᴠɪ́ᴛᴇ ᴄᴏ? ᴍᴀ́ ᴛᴏ ᴍᴏᴜᴄʜʏ, ɴᴇʙᴜᴅᴇᴍᴇ sɪ ʟʜᴀ́ᴛ, ᴀʟᴇ ɪ ᴛᴀᴋ sɪ ᴍᴇ̌ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴢɪ́sᴋᴀʟ. ᴄ̌ᴛᴇ sᴇ ᴛᴏ sᴀᴍᴏ, ᴊsᴏᴜ ᴛᴜ ʀɪsᴋᴀɴᴛɴɪ́ ᴢᴀ́ᴠᴏᴅʏ ᴀᴜᴛ, sᴘᴏᴜsᴛᴀ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́, ᴘᴀʀᴛʏ ᴘʟɴᴇ́ ᴀʟᴋᴏʜᴏʟᴜ ᴀ ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ.

lena.o.knihach
07.10.2022 4 z 5

Sedmnáctiletá Noah se musí rozloučit s domovem, školou, přáteli i přítelem, protože se s matkou stěhuje do jiného státu za jejím novým nevlastním otcem Williamem Leisterem. Ten je velmi úspěšný a bohatý právník a podle toho také jejich skvostný dům s bazénem vypadá.

Nick Leister je jednadvacetiletý vysokoškolák a to poslední, o co by stál, je nevlastní sestra. Jenže na sebe v jednom kuse narážejí a je stále těžší odolat.

Začetla jsem se ihned a moc mě to čtení bavilo. Noah se chovala přesně na svůj věk. Občas jsem kroutila hlavou nad tím, že jako nezletilá měla docela hodně volný režim. Nicka jsem si oblíbila od první chvíle.

Hodně mi to připomínalo sérii DIMILY, která má stejnou romantickou linku - nevlastní sourozenci. A také jsem si občas vzpomněla na After, protože je Moje vina napsaná stejně jednoduchým a velmi čtivým stylem. Je také obsáhlejší (má 440 stran) a mezi hlavními postavami se střídají chvíle budou spolu, nebudou spolu atd.

Moje vina je první díl série Viníci a je plná klišé, ale víte co? Mně se to líbilo. Můžete se těšit na nebezpečné závody aut, večírky, tajemství (nejenom) z minulosti, jiskření mezi Noah a Nickem a příští rok i na premiéru filmu!