Moje vina

Moje vina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496740/bmid_moje-vina-JRR-496740.png 4 470 90

Viníci série

Nicholas Leister byl stvořen, aby mi znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc... Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali. Nebezpečí – to bylo první, co mě napadlo, když jsem se s ním seznámila a zjistila, že před svým tátou miliardářem skrývá dvojí život. Jak jsem se do něj mohla zamilovat? Snadno. Člověk s takovýma očima dokáže obrátit váš svět vzhůru nohama.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Culpa mía , 2017

Michelleee
05.12.2023 5 z 5

Na doporučení jsem viděla film, který se mi neskutečně líbil. Hned jsem se tedy vrhla na přečtení knihy a jsem stále nadšená. Do příběhu jsem se zamilovala a těším se na pokračování. Film se docela držel knihy, ale finále bylo tedy úplně jiné. Řekla bych, že ve filmu napínavější.

Salvatoreanne
05.12.2023 5 z 5

Hezká pohádka ... Fakt jo jestli má někdo na něco takového zrovna náladu potěší to . Někdy jsem si říkala že to mohli jako rozvinout ... Co se týče podrobnosti ohledně dětství Noah .... Bylo řečeno vše já vím ale nějak moc rychle najednou a bylo ... Nick ach ten Nick kocour jeden

B.Garden
27.11.2023 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, a pak si četla knihu. Myslela sem, že mě to nenadchne, ale příběh je hezky napsaný a děj mě vtahl tak, že sem knihu nemohla odložit. Konečně sem se dozvěděla kdo je malá holčička z filmu. Plno veci bylo jinak než ve filmu a dost veci se tam ani neobjevilo jak už to u zfilmovanych knížek bývá. Knihu jsem si užila.
Trosku se obávám zda druhy díl bude krásně čtivý jako první díl.

Ms.Floyd
07.11.2023

Nedočetla jsem, dostala jsem cca na 20. stránku a knihu jsem odložila. Hlavní hrdince je 17 let a hrdinovi kolem 20. Za mě by to mělo být v YA, kdyby tam asi nebylo tolik sexu, drog a alkoholu (usuzuji podle komentářů níž). Každopádně po těch pár stránkách mě oba nevyzrálí hrdinové tak otrávili, že dál jsem nečetla a číst nehodlám.

LussyP
20.10.2023 2 z 5

- Nezasloužíš si, aby tě někdo miloval. -

Já prvně přiznám, že nejsem čtenářkou romantické literatury, ale přeci jen už mě pár děl opravdu nadchlo. Moje vina to ovšem není.
Hlavní věc, co mi vadila je, že celou knihu jsem měla velice, až nepříjemný pocit, že čtu špatnou kopii Papírové princezny... Chápu, že v tomto směru asi nejde do nekonečna vymýšlet nové a nové zápletky, ale opravdu mi to přišlo příliš.
K hlavním hrdinům... Nicholas je typický bad boy, rváč, takže za mě úplně vše v pořádku a velice jsem si ho oblíbila. Ale pak je tu Noah... Takovou hloupu blbku svět neviděl a nenáviděla jsem ji celou knihu. A když jsem si vzadu na knize přečetla, že "silná, odhodlaná a nezávislá hlavní hrdinka", vaří se mi krev v žilách. Drazí autoři a autorky, opravdu už je otravné dělat ze všech hlavních hrdinek naprosté blbky.
Nebudu hodnotit reálnost situací, protože společný orgasmus při prvním styku... No jasně. Mrk, mrk.
Kniha se jinak čte rychle, kdyby tam nebyly pohledy Noah ale čistě z pohledu Nicholase, věřím, že by hodnocení bylo vyšší. Stejně jako Noah i já na skoro každé straně protáčela oči.
Do dalšího dílu se určitě nepustím.

Besa
01.10.2023

(SPOILER) Romanca, ale taká nejaká divoká na naše pomery. Zbohatlíci, alkohol, drogy, ilegálne automobilové závody, ilegálne pästné súboje, interakcie medzi hlavnými hrdinami boli vášnivé a až by som povedala agresívne. Autorka je argentínčanka, tak som sa asi práve zoznámila s juhoamerickou romantickou literatúrou. Nie je to nič pre mňa, takže ďalšie knihy v sérii čítať nebudem. Aj keď aby bolo jasné, nehejtujem túto knihu, určite si nájde svojich fanúšikov, ale ja to nebudem.

B.Wilde
16.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Jsem si jistá, že má recenze asi moc nepotěší nadšené fanoušky této knižní série, ale ty dojmy ze sebe potřebuju vysypat a konečně si je i trochu zesumírovat sama pro sebe.

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, možná jsem měla i nějakou neurčitou představu, co od příběhu čekat, ale ta vzala při čtení docela rychle za své. I přesto, že jako celek příběh není špatný, tak jsem si to čtení neužila tak, jak jsem doufala a přiznávám, že většina scén mě nechávala docela chladnou. Nějak jsem se na ten příběh nedokázala naladit, prožívat ho s hrdiny a u mnoha pasáží mi hlavou proběhlo, že jim to prostě až tak moc nevěřím což mi bylo docela i líto, ale bylo hned několik věcí, co mi tam haprovalo a které mé nadšení asi nějak brzdily.

Z těch lepších momentů bych určitě vypíchla závody, vztah Nicka s jeho malou sestrou Maddie a závěrečnou část knihy to bylo několik momentů, kdy mě děj vtáhl do čtení o kus víc. Jenže problém byl, že to hlavní - vztah ústřední dvojice - mi přišel uvěřitelný až téměř v závěru knihy, dejme tomu od scén, kdy Nick Noah zachrání na nepovedené školní party a konečně se dozví, co se jí v minulosti stalo. Tam jsem tu jejich chemii viděla, věřila jsem jim jejich vzájemné city. Ale předtím to pro mě bylo takové moc na efekt.

Docela mi vadilo, jak rychle se mezi nimi jejich vzájemná přitažlivost projevila. Ten začátek jsem si představovala asi trochu zdrženlivější a váhavější z obou stran. Přišlo mi to, jako kdyby šel Nick jeden večer spát s tím, že Noah je otravná a nechce s ní žít v jednom domě a druhý den ráno se probudil s tím, že je vlastně hrozně sexy a nebylo by špatné s ní něco mít. Aspoň že později mi jeho pozvolný přechod v zaláskovaného chlapa přišel docela uvěřitelný, v rámci možností samozřejmě (i když je to naivní a v reálu se to stává horko těžko, mám prostě tyhle zvraty ráda, co už s tím) a jeho postavu jsem si postupem času oblíbila. I když té jeho agresivní žárlivosti na mě bylo už taky nějak moc, ale to mi aspoň tak nějak sedělo k tomu, v jakých kruzích se pohyboval a s jakými lidmi se stýkal.

Co mi ale uvěřitelné opravdu nepřišlo, tak Noah. Celá její postava byla prostě zvláštní, těžko uvěřitelná a většinu knihy mi přišlo, že si autorka nemohla vybrat, jestli bude Noah nevinná teenagerka, co neví nic o reálním světě anebo jestli se bude chovat jako třicátnice ošlehaná životními karamboly. Jestli se takhle chová traumatizovaná holka, co na sebe nenechala sáhnout ani svého ex přítele, se kterým byla několik měsíců? Já vám tedy nevím. Většinu knihy na mě působila dojmem, že je vlastně úplně v pohodě a začne se její trauma projevovat jen tehdy, když se to hodí do děje. To, že v jejím věku řídila, jak kdyby sama byla závodnice Nascar, to ještě nějak pominu... ale že holka, co s nikým pořádně nic neměla, se s Nickem bude v každé scéně líbat, jako by byl její desátý milenec a bude se co třetí kapitolu seznamovat s nějakým dalším klukem, jako by se nechumelilo? Takové chování mi teda opravdu nesedí k holce, co by byla v intimních věcech zdrženlivá a devět měsíců by se svým přítelem nic neměla (a k němu mi teda taky nesedělo, že by byl až tak ochotný čekat) když s Nickem spala po pár týdnech. A takových věcí tam bylo více, kdy jsem si připadala, jako bych četla o dvou různých hrdinkách.

Jestli se pustím i do dalších dílů? Popravdě, nevím, asi si počkám, jaké budou reakce na finále série a podle toho se rozhodnu. Za mě to bylo ukončené tak, že by to pokračování ani mít nemuselo. Dávám 3,5* a možná o kousek víc díky filmu, který se mi moc líbil.

Terka18
13.09.2023 4 z 5

Příběh nebyl vůbec špatný, ale na můj vkus trošku moc natahované a zbytečně. Kdyby byla kniha o polovinu možná čtvrtinu kratší, příběh by lépe a rychleji plynul. Hodně mi to připomínalo sérii After.
Čekala jsem více. Druhy díl si přečtu ale asi jen ze zajímavosti.

MAU256
08.09.2023 3 z 5

Bohatá mládež - alkohol, drogy, nelegální zápasy, závody, sex. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, neboť příběh Nicka a Noah zde byl pro mé srdíčko dokončený. Knížku, ve které je nejprve nenávist a poté láska mezi nevlastními sourozenci, jsem již četla a byla o fous lepší.

uzivatel83509
29.08.2023 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, který se mi líbil a tak jsem sáhla i po knize... bylo to hezké čtení, příběh hned vtáhne do děje a velice dobře se čte - nemohla jsem se od toho odtrhnout asi jako od After - někde jsem četla komentář, že jde o "Španělské After" a bylo to tak.. Konec byl dobrý, ale víc se mi líbilo to filmové zakončení :-) Hezké čtení pro mladé, jen mám obavu, zda i druhý díl, bude mít co nabídnout...

Horselen
23.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Přečíst tu knihu o pár let dřív, byla bych nadšená. Nyní už jsem si ale daleko víc uvědomovala všechna ohraná klišé a hrozně mě to štvalo. Navíc mi začalo vadit, jak se hlavní postavy staví k řešení svých problémů. Mám problém? Prostě se opiju, vezmu si drogy nebo se s někým vyspím - a je to, vyřešeno. To je tak "ohraný". Co kdyby nám autorka projednou nabídla i nějaké schůdné, netoxické, ne-sebedestruktivní a dospělé řešení... ale vzhledem k věku hlavních postav, nu, asi se nic takového konat nebude. Chápu, že zobrazovat násilí tak, aby Nick působil víc sexy a protektivně je asi v kurzu, ale už jsem na to jeho "nejradši bych mu rozbil hubu" začínala být alergická.

Další drobnosti se kterými jsem měla problém nebo mi přišly nelogické:
- Opravdu by se poprvé líbali v naprosto veřejném prostoru, kde je mohl kdokoli vidět a ještě za přítomnosti Anny?
- Autorka se snaží Nicka vykreslit jako někoho, koho by měla každá holka chtít. Ano.. zmlátit ze žárlivosti někoho za to, že se líbá s člověkem, se kterým ani nechodíte a ve finále se tu stejnou noc sám vyspat s někým jiným, to je ukázka vztahového materiálu.
- Fakt by byla Noah schopná vyhrát závod, i po tom, co do sebe oklopila tolik alkoholu? Myslím, že by ani nesedla za volant.
- Proč má autorka (potažmo Noah) potřebu se shazovat a nadávat si za to, že jí po pěti dnech od rozchodu chybí její expřítel? A ještě má nutkání si to sama v sobě omlouvat? Jako haló, odkdy se člověk přenese přes nevěru za týden, po tom, co někoho opravdu miloval? Jak říkám... tahle kniha je toxických řešení plná.
- Ta změna dynamiky vztahu mezi Noah a Nickem na mě byla moc rychlá. Z člověka, který tvrdil, že za žádnou cenu nikdy nebude mít vztah se stal někdo, kdo chce lásku až za hrob? Možná jsem v posledních letech ztratila spoustu iluzí, ale tohle bylo trochu moc.

Nicméně, jelikož byla kniha extrémně čtivá a ve finále mě bavila, rozhodla jsem se jí dát 4 hvězdičky. Automobilové závody mi přišly jako skvělé a velmi originální zpestření. Další díl ale nutně číst nepotřebuju a pravděpodobně asi nebudu.

L3nch4
12.08.2023 3 z 5

(SPOILER) I když autorka nepřišla s ničím novým - on je krásný, bohatý a zlobivý kluk, ona puberťačka, slušňačka, co čte ráda klasiku, stále to funguje. A když k tomu ještě přidáme, že sice hlavní postavy nemají pokrevně nic společného, ale protože se jejich rodiče vzali, jsou tedy nevlastními sourozenci, je tu velký příslib zakázané lásky a to je něco, co je napínavé, vzrušující a plné očekávání.

Příběh jako takový je vystavěn slušně. Nenávist mezi hlavními hrdiny, která se postupně mění na lásku, k tomu má každý svého kostlivce ve skříni... To je popsané celkem zajímavě.
Jen bych tedy měla poznámku k tomu, že občas je ten chtíč, který je z obou cítit, popsán až přehnaně. Hlavně v případě nevinné Noah.

Někdy jsem měla dojem, že je to hlavně o fyzické přitažlivosti a s láskou jako takovou to nemá nic společného. Láska byla krapet zaslepená chtíčem. A to i poté, co si začali Noah i Nick uvědomovat, že jsou zřejmě do toho druhého zamilovaní.

Styl psaní se mi hodnotí těžko, protože nevím, jak moc tomu pomohl překlad. Ale každopádně je tato kniha taková jednodušší. Občas jsem se ztratila v popisech pocitů, polibky byly stále ty samé a stále stejně popsané, sem tam jsem měla problém s tím, abych si dokázala představit, kdo měl kde ruku, nohu, tělo...

Nemůžu pominout nepřesnosti, které v knize jsou. Netuším, zda je to tak i v originále nebo je to překladem. V jednu chvíli čtu, jak Nicka zaujalo malé tetování, které měla Noah nahoře na krku, těsně pod levým uchem a o pár stránek dál se píše, že má Noah tetování u pravého ucha. Tak kde? To samé, kdy Nicholas vidí, že má Noah žlutý fluorescenční šátek na hlavě, jakoby patřila do jeho party (si Nick pomyslí ) a pak, zase o několik stran dál se Nick diví, když mu Ronnie říká, že je Noah v jeho partě (Nicově), protože má na sobě šátek. Možná zapomněl na to, že už ji s šátkem viděl...

A pak jsou tam nesmysly. "Druhý den ráno mě Jenna vyzvedla asi ve tři odpoledne..." Když vypustím ráno, pak mi ta věta dává smysl. "Když jsem spatřila cílovou rovinku, zrychlila jsem ještě víc. Do vítězství zbývalo už jen pár kilometrů." Nemělo by tam být metrů?

A teď k tomu, co se mi fakt líbilo. Střídání pohledů. Je fajn si přečíst, jak se cítili oba hlavní hrdinové. Tohle mě v knihách baví.
Od chvíle, kdy si konečně přiznali, jak na tom jsou, se mi kniha četla lépe a i mě víc bavila. Závěr knihy byl super. Jako kdyby autorčin styl psaní dospěl. Bylo to čtivé, zajímavé, napínavé, vzrušující.

Přiznávám, že jsem nejdřív viděla film, a až pak jsem začala číst knihu. A také přiznávám bez mučení, že se mi film líbil víc jak kniha. Což se mi často nestává. I když děj filmu plyne trochu jinak, než je uvedeno v knize, jak už to tak bývá, chybí tam spousta věcí z knihy, chybí tam bližší vysvětlení některých věcí, ve finále vše zapadne ve filmu kam má.
Kniha není špatná, ale má svoje ale...

Jsem zvědavá na druhý díl, akorát váhám, zda ho nemám číst až poté, co vyjde v říjnu ten poslední.

Lee7
09.08.2023 3 z 5

Příběh se četl fajn, humor i drama se ukázalo. Oproti jiným knihám, které mám za sebou, hodnotíme 3,5. V tomto případě byl zajímavější film který jsem viděla po přečtení knihy.

lenka7679
08.08.2023 4 z 5

Oddechovka a na spravení nálady perfektní. Potřebovala jsem zvednout náladu po dočtených propadácích a to se mi splnilo. Pravdou je, že jsem nebyla úplně nejnáročnější čtenář a chytit mě tahle kniha uprostřed skvělýho čtení, asi bych ji hodnotila hůř.
Evidentní je, kde se autorka inspirovala a je vidět, že ani po letech tohle téma není vyčerpané a stále má své čtenáře. Hlavní hrdinka je místy nesnesitelná a za to teda připisuju body, protože, ať už to byl záměr, nebo se to povedlo náhodou, lezla mi neskutečně na nervy. Hlavní hrdina, jak jinak bohatý chlapec s nebezpečně krásnou tváří, rychlými pěstmi a vyrýsovaným tělem, mi byl skutečně sympatičtější, já bych jí taky vyhodila. Jenže i přes očividné nedostatky ta kniha funguje.
Těším se i na film, na který se chystám kouknout. Jen teda s přečtením dalšího dílu počkám, až vyjde i díl třetí. Pokud máte rádi styl hate to love, směle do čtení, bude vás to bavit.

katallinka
31.07.2023 4 z 5

Bylo to čtivé, romantické a místy i napínavé. Chemie mezi hlavními hrdiny skvěle fungovala. Na druhou stranu bych knížku zkrátila a a obešla bych se bez zbytečného dohadování mezi hlavními hrdiny, čímž mi dost lezli na nervy. Nevěřila bych, že si to budu někdy myslet, ale tentokrát je film lepší než knižní předloha. 3,5*

Lilinka.Ká
31.07.2023 4 z 5

Asi jsem čekala větší pecku. Chtěla jsem si knížku přečíst, protože film se mi líbil moc. A i knížka byla hezká. ale začátek se mi nějak vlekl, nešlo se mi do knížky dlouho začíst.

eliska2126
23.07.2023 4 z 5

Na Moji vinu jsem se hodně těšila, protože jsem všude viděla, jak si ji hodně lidí vychvaluje. A právě nedávno vyšel i film podle této knihy, tak jsem si řekla, že se do ní konečně pustím a pak zkouknu film.

Když jsem se do knihy pustila, tak jsem narazila na jeden obrovský problém. Absolutně jsem se nemohla začíst a příběh mě úplně nebavil. Přišlo mi, že čtu celý večer a přečetla jsem cca 50 stránek a trvalo to prostě dlouho. Cca do poloviny knihy jsem fakt docela trápila. Pak nevím, co se stalo, ale něco se změnilo. Jakmile se kniha přehoupla do druhé poloviny, tak jako bych najednou četla něco úplně jiného. Příběh mě najednou pohltil a neměla jsem problém číst delší dobu v kuse.

K postavám jsem si vytvořila vztah až v té druhé půlce, do té doby mi byly celkem jedno. Trošku mi tam neseděl věk hlavních postav. Myslím, že kdyby jim bylo o 4-5 let víc, tak to sedí asi více.

Zápletky se docela střídaly. Ale to, co se dělo v druhé půlce knížce dost vylepšilo skóre. Ve finále můžu říct, že mě knížka bavila a jsem zvědavá i na film.

alexvera
17.07.2023 2 z 5

"Noah byla úplně jiná než všechny ostatní holky. Nepadla mi k nohám, neklepala se jí kolena jen při pouhém pohledu na mě.."
-jako chlapče vážně, copak je na tobě tak speciálního?

Tak já nevím, když jsem knihu dočetla byla jsem nadšená, ale při zpětném pohledu bych to spíš než knižně viděla někde na wattpadu pokud ještě existuje..
Dostaneme tu klasické klišé aka nevlastní sourozenci, hate-to-love linku a rodiče kterým je úplně jedno co jejich ratolesti provádí. Protože je přece úplně normální být zapletený do všech věcí co Noah a Nicholas, že? Děti tu máte peníze a dělejte si co chcete..

Moje vina je zkrátka plná nenávisti, chtíče, alkoholu, drog a opět únavně dokonalých hlavních hrdinů. Pokračování raději vynechám.

mischa5364
13.07.2023 5 z 5

Zakázána láska? No jako kdo by toto nemiloval. Miluju když jsou knihy psané z pohledů obou postav. Člověk pak lip ví co se jim odehrává hlavě. A tady to bylo sakra potřeba. Minulost jak Noah tak Nicholase stala za houby a každý se s tím pral po svém. Noah byla sice někdy na pěst ale upřímně ? Kdo v sedmnácti nebyl. Mě asi nikdy neomrzí BAD BOY a slušňačka. To se k sobě prostě jde. Jejich slovní přestřelky mě bavily. Celá knížka mi strašně rychle utekla a konec ? Ten miluju. Samozřejmě jsem se musela podívat i na film a ač se mi moc líbil, tak knížka je pro mě TOP.

snílkařka
06.07.2023 4 z 5

Knihu jsem si koupila že zvědavosti.První co jsem samozřejmě viděla byl film který je za mě pecka tedy povedený...no uvidíme jak budou vypadat i další díly které díky úspěšnosti prvního dílů určitě přijdou.A kniha byla za mě také super trochu jiná v ději než film jak už to tak někdy u filmových předlohách bývá.Ale kostra děje zůstává...A za mě i kniha byla velice povedená takže také doporučuji už mám přečtený i druhý díl a teď jen čekat až výjde třetí abych věděla jak to autorka zakončí.