V bouřlivých časech

V bouřlivých časech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435419/bmid_v-bourlivych-casech-B54-435419.jpg 4 192 69

Vinařství série

Weissenburg v Alsasku v roce 1870: Mladá Irene, sirotek, přichází do sídla bohatého obchodníka s vínem Wilhelma Gerbana jako služebná. Jeho syn Franz věří v ideály francouzské revoluce, pro které jeho otec nemá pochopení. Když Irene potká Franze, oba se vášnivě zamilují. Brání jim však nejen třídní překážky, ale i rodinné intriky. V Evropě se také objevují černé mraky: vypukne válka. Dva mladí lidé bojují o své štěstí. Do jejich životů nemilosrdně zasahuje osud... První díl ságy o Gerbanově rodině, obchodující s vínem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In stürmischen Zeiten , 2018

Holly.W
14.12.2021 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že v poslední době se doslova roztrhl pytel s knihami s podobným tématem - tedy válečná doba + zakázaná/nešťastná láska. Když však tuto knihu srovnám například se sérií Paní ze severu nebo Kavárna u anděla (které se mi osobně moc líbily) tak Vinařství žalostně pohoří. První třetina knihy nebyla špatná, ale potom to šlo rychle z kopce. Hlavní postavy mě ničím neoslovily, neoblíbila jsem si je, vůbec něbyly propracované, naopak byly plytké. Děj zvláštní, krkolomný, ničím mě nazaujal. A nelíbil se mi ani popis válečných scén. Škoda, čekala jsem od knihy více. Proč proč má teď skoro každá kniha nálepku bestseller když na to vůbec nemá? Pro mě je to spíš teď už varování..... Rozmyslím si přečtení dalších dílů, jestli to za to vůbec stojí.

Odetta889
13.12.2021 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a když se mi konečně dostala do ruky, byla jsem ze začátku knihy hodně zklamaná, nádech červené knihovny. Prostředek a konec to hodně narovnal, děj dostal spád a rozšířil mé obzory o válku mezi Francií a Německem. Určitě se těším na druhý díl.

sodmic
12.12.2021 2 z 5

Kniha byla moc předvídatelná, ději chyběl spád a konec bez konce to završil. K dalším dílům se nejspíše už nepřemluvím.

Ivanka83
12.11.2021 5 z 5

Moc pěkné se mi kniha četla. Líbí se mi, jak je příběh prolnutý se skutečnými událostmi.
A doslov autorky jsem vřele uvítala. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí z tohoto nelehkého období.
Doufám že se brzy dostanu k druhému dílů.

juliesze
02.11.2021 4 z 5

Příjemná změna období na 19. století je pro mě vítanou změnou. Kniha skvěle vystihuje sociální vazby, uvádí společenské nešvary a postoje. Moc se mi líbilo podání i bohaté vrstvy jako někoho, kdo je nešťastně vázán společenskými konvencemi. Nesmyslná absurdita, jak spolu lidé nemohli normálně hovořit, ale vše byla jen strojená fraška. Opravdu perfektní. Líbil se mi nápad, zápletka a historické okolnosti. Určitě si ráda přečtu i navazující díly.

4xbabča
24.10.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh lásky služky Ireny a syna Franze z bohaté rodiny, která vlastní vinařství. Vztah čelí mnoha překážkám, následuje i válečné období, které oba rozdělí. Válka byla opravdu krutá, ale oba věří, že se ještě uvidí. Snad to bude v druhém díle, už se na něj těším.

EvikU.
23.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě moc bavila. Už se nemůžu dočkat, až budu číst druhý díl. Potřebuju vědět víc a jsem moc ráda, že Francois přežil a Irena se nepoddala hlavnímu vinařskému pánovi a utekla a brala svůj osud tak jak je a prala se se životem, aby zachránila svoje nenarozené dítě.

O téhle válce jsem toho mnoho nevěděla, tudíž jsem ráda za informace díky četbě.

Ira13
18.10.2021 4 z 5

Čekala jsem asi trochu víc. Mé jmenovkyni (zajímavé že před 150 lety bylo jméno Irena tak zvláštní) jsem fandila. Údaje z války mě moc nebavily, v knize bylo hodně náhod a konec otevřený. Jo jasně , vim že jsou další 2 části.. I tak dávám 4****

Jonna
14.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Čekala jsem od knihy víc. Nemám moc ráda knihy, kde se děje jedna nerealistická náhoda za druhou, aby to autorce tak nějak klaplo (např. když Irena neodejde s Pauline ze svého vězení apod.), a tady se jich děje na můj vkus hodně. I popis válečných hrůz jakoby jen klouzal po povrchu, postavy nejsou propracované,... Sice neočekávám od tohoto žánru nějaké hlubokomyslné úvahy, ale celá kniha mi přišla docela plytká. Nevím, váhám, zda číst druhý díl. Rozhodně se ráda vrátím k Anne Jacobsové, která píše lépe a více čtivě.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Další z řady románů, ve kterých se dozvídáme něco z historie té doby a místa a zároveň si užíváme romantické příběhy jednotlivých postav. Mám ráda takové knihy a těším se na příběhy v nich.

astroweb
28.07.2021 5 z 5

První kniha historicko romantické série, na starší kolena jsem začal číst spíše ženské romány, ale nejsou vůbec špatné, ba právě naopak, už nyní se těším na další a další podobné.

Damonka12
24.07.2021 4 z 5

4,5 kniha mě absolutně nadchla. Skvěle popsané historické prostředí i romantická linka.

HelčaHelaHelí
20.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha hltala jsem ji jedním dechem od začátku do konce, velive překvapila jako živá už se těším na další. ️️

Kanimůra2
19.07.2021 4 z 5

Já jsem se do knihy chvíli nemohla začíst. Hlavní hrdina, syn vážené rodiny a služka? Nečtu nakonec červenou knihovnu? Ale válečné útrapy mě rychle vyvedly z omylu. Úděsný popis z pohledu zdravotníka. A obyčejných civilistů. Úděsný myslím samozřejmě z pohledu pocitů, ne stylu psaní. Nevím, jestli se vůbec hodí napsat, že to bylo krásně napsané. Vzhledem k dramatičnosti. Pro mě mimořádně barvitě napsané.

Petrasuvicka
14.07.2021 4 z 5

Hlava vinařství je prostě sketa, takže do všeho vždy hodí vidle pokaždé, když si čtenář myslí, že už se situace vyřeší. Zvraty tedy létají zprava, zleva, na vinařství i na bojišti. Čtivé a nečekaně drsné a syrové v pasážích popisujících Prusko-francouzskou válku. Nicméně plné klišé. Zámožný synek ze společensky uznávané rodiny a služka, a k tomu to ostatní. Palec nahoru za přehledně rozdělené úseky v rámci jednotlivých kapitol.

zimolka
12.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha,hltala jsem každé slovo,těším se na další díl.

Bebe2004
30.06.2021 5 z 5

Knížku hodnotím velmi pozitivně. Postavy mi byly velmi sympatické (až na výjimky - ale toho chtěla zřejmě autorka docílit :)). Příběh byl poutavý, zbytečně se to netáhlo, mělo
to nějaký konec - už se moc těším na pokračování. V kapitolách jsem se neztrácela, všechny byly pečlivě označená, takže jsem se skvěle orientovala. Jediné co mi trochu dělalo obtíže byla spousta cizích jmen a názvů, za což ale autorka nemůže.

Miláček484
28.06.2021 5 z 5

Velice zajímavý a poutavý příběh i s popisem historie knížka mě zaujala čte se moc hezky.

Kaja1
12.06.2021 5 z 5

Musím konstatovat, že narodit se jako žena na konci 19.stol. nebyla žádná výhra. A pracovat jako služka v panském domě muselo být peklo a to musel být člověk rád, že má práci. Ta chudoba poddaných musela být hrozná, nicméně o co chudší, o to víc dětí, takže sexuální apetit jim nechyběl. Kniha se dobře četla, velmi reálné byly popisy bitev. Odehrává se to na německo francouzském pomezí, čímž mi kniha připomněla Šikmý kostel. Doslov mi objasnil dějinné reálie. Kniha stojí za přečtení.

Kekik
14.05.2021 5 z 5

Úžasný příběh. Nádherná obálka. Skvělý první díl historické ságy.

Hned první kapitolou si mě kniha získala. Autorka píše velice čtivě.

Příběh je rozdělen na šest částí. Na začátku třetí části jsem knihu velmi nerada odkládala. Zuřila válka, lidé umírali, postavy byly v ohrožení. Autorka velmi reálně zobrazila Prusko- francouzskou válku. Kruté, nelítostné boje jsem si dokázala představit, jako kdybych byla přímo v centru boje, tak věrohodně autorka píše.

Vinařství není jen příběhem o víně, ale především o lásce, tajemství, přátelství, chudobě, bohatství, intrik.

Původ Ireny jsem odhadla správně. A mám ještě jedno tušení, ohledně další postavy. Zdali mám pravdu, se doufám dočtu v následujícím díle, na který se ohromně těším.

Kniha má ode mě doporučení.