Podzimní boogie-woogie

Podzimní boogie-woogie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448415/bmid_podzimni-boogie-woogie-7RH-448415.png 4 90 37

Viktor Náplava série

Podzimní boogie woogie je detektivní příběh, který ve svižném rytmu nočního života v moravské metropoli rozvíjí zápletku, jež sahá daleko za hranice města. Zkrachovalý provinční detektiv se dostane k případu, který je na první pohled nad jeho síly. Osobní čest mu ale nedovolí nechat v nesnázích bezbrannou mladou ženu, a proto se pustí do rozplétání tajemství, které sahá do historie a přivádí na scénu mocné nepřátele. Podzimní boogie woogie je kniha pro všechny, kteří mají rádi klasickou detektivku, v níž se tajemství potkává s humorem.... celý text

Bibora
22.03.2021 3 z 5

Oddechový, krátký, čtivý krimi příběh. Jako rodilý Brňák bych uvítala “více” Brna: hantec nebo aspoň ta šalina. Legionářské pasáže mě zaujaly nejvíc. Dávám 3,4*.

KočkomilkaJana
09.03.2021 5 z 5

Na knize bych mimo úžasný humor Viktora vyzdvihla reálie Brna. Kdo byl alespoň jednou mladý a bezstarostný a potloukal se Brnem, místa v knize popsaná si může pamatovat. Mlaskala jsem slastí, když si dával detektiv kávičku v Air Café. Jak ladila se zápletkou, ach, prostě nádhera. Mám takový pocit, že i scéna z lesa nebude úplně vycucaná z prstu. Autor mimo to staví příběh na ověřitelných informacích. Wikipedie, chytrý telefon a můžete pátrat s Viktorem! Než dojde na finální lov, vše odborné je v knize zakomponováno nenuceně a umně. Abych ale byla fér, reálie a vtip pojený s Brnem nemusí každý pochopit. Kniha tak může kousíček své dokonalosti ztratit.

Kniha na mne chvílemi působila jako úniková hra. Je totiž krátká, nemá ani 200 stránek. Čtete a závodíte s počtem stránek. Přijdete na to dříve než Viktor? Máte přece jen stejné startovní pozice. A stránek ubývá, příběh graduje, zamotává se, aby se zjistilo, že pod svícnem je tma a Viktor je skvělý detektiv. V mnoha ohledech mi Náplava připomínal Filipa Marlowa.

EvaApple
28.02.2021 4 z 5

Ze začátku mi příběh přišel trochu těžkopádný až nudný, líbilo se mi však domácí prostředí a dala jsem tomu šanci. Dobře jsem udělala, v závěru to mělo poměrně i spád. Pokud hledáte klasiku s českým, pardon moravským, detektivem, žádné krváky a nevysvětlitelné jevy, tohle je správná volba.

pipetion
27.02.2021 5 z 5

Milá, nenáročná a vtipná detektivka.

MMacicekk
16.02.2021 5 z 5

Autor napsal sice krátký, leč zábavný detektivní příběh z českých luhů a hájů se sympatickým soukromým detektivem v hlavní roli, který často trousí vtipné a trefné hlášky, nad nimiž se upřímně zasmějete. Pochválit musím rovněž historickou vsuvku, odehrávající se mezi československými legionáři žijícími v Rusku. Bylo mi pouze líto, že je knížka tak krátká, rozhodně bych si ji dokázala představit jako plnohodnotný třísetstránkový detektivní román, ale na druhou stranu by nebylo její čtení nejspíš tak intenzivní.

Pokud máte chuť na českou detektivku z českého prostředí, se zajímavými postavami a s neméně zajímavým příběhem, atraktivní historickou linkou, jednoduchou zápletkou a vcelku logickým vyústěním, rozhodně sáhněte po Podzimním boogie-woogie Jana Švancary, který, doufám, ještě neřekl poslední slovo.

alzbeta4340
21.01.2021 4 z 5

Svižně a s nadhledem napsaná detektivka z Brna o ukradeném obrazu. Četla se mi tak dobře, že jsem si až ke konci uvědomila, jak je to vlastně jednoduchý příběh. Dost to celé zachraňují legionářské historické vsuvky, ale pro příště by bylo dobré přidat nějaké dějové odbočky a zákruty.

mikika
21.01.2021 4 z 5

příjemné překvapení, vtipný příběh, zápletka, co dává smysl, brněnské reálie...jo, to bylo fajn.

LooneyCZ
07.01.2021 5 z 5

Tohle bylo vážně dobré!
Děj mě ihned vtáhnul a nepustil. Kdybych nemusela do práce, tak jezdím na trase Olomouc - Moravský Beroun sem a tam dokud to nedočtu. Viktor Náplava je přesně ten týpek, kterému tak trochu ze soucitu musíte fandit, a který vás baví (ale neotravuje) svými vtipnými hláškami. Výborná je legionářská dějová linka. A závěr příjemně překvapil, žádné narychlo slátané rozuzlení, vše do sebe zapadlo. Opravdu výborná česká (brněnská!) detektivka.
Pevně věřím, že se s Viktorem opět setkáme.
A pokud Jana Švancaru nesledujete na Twitteru, rozhodně s tím začněte ;)

katerina5544
01.01.2021 5 z 5

Skvělá, proste skvělá kniha! Hodně mě bavila. Naplava je boží,spousta vynikajicich hlášek. Doufám v další díl! Doporučuji všem!

J.F.M.
27.12.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla a přesto, že není nijak rozsáhlá, má zajímavý děj. Zpestřením byly vložené pasáže z legionářského deníku. Českého autora jsem četl po několika letech a nelituji. Věřím, že pan Náplava se ještě objeví v nějakém dalším příběhu.

Krille
12.12.2020 5 z 5

Detektivky nečtu, tuhle knížku jsem si vybrala protože mě zaujal název i obálka a koneckonců i anotace. A musím říct, že jsem se příjemně pobavila. Svižný děj, dobře napsané, velice se mi líbily pasáže z legii, užila jsem si i všechny postavy, děj byl dobře vystavený, promyšlený, autor si dal práci s detaily. Prostě bezva knížka!
Doufám, že příjde brzo další! Určitě si myslím, že se mohla knížka i protáhnout, dějově měla mnohem víc co říct než většina 400 stránových severských detektivek, takže se klidně těším na něco delšího od tohoto autora. :-)

מיכאל
28.11.2020 5 z 5

Napínavá brněnská hard-boiled school s legionářským bonusem. Kniha se četla sama, nešla odložit a navíc mám chuť dát si koktejl Tom a sherry. :) Doufám, že pan Švancara bude psát dál.

cherubinka
25.11.2020 5 z 5

Co čekat od neznámého autora a jeho prvotiny? Cokoliv. Ale když člověk sleduje tak trochu celkový vznik celé knihy byť jen z velké dálky a pak se konečně dočká... Proboha co to vůbec bude za blbost? Nebo ne?
V očekávání klidnější noční jsem si vzala do práce Kindle, že nakouknu co je to teda zač. A nakoukla jsem až do konce. Naštěstí jsem výjimečně mohla, jinak bych ráno asi nešla spát a musela zjistit jak to vlastně dopadne.

Přestože oba pradědové z maminčiny strany byli legionáři, jeden ruský a druhý francouzský, nevím o daném tématu zhola nic.

magdalena6764
23.11.2020 5 z 5

Knihu zhltnete! Myslím, že musí chytnout i nečtenáře. Svou uvěřitelnou a zároveň záhadnou atmosférou mi připomíná televizní detektivky Jiřího Stracha (ovšem bez brutality). Do hlavního hrdiny se možná nezamilujete, ale budete ho brát jako bráchu, za kterého je vám někdy trochu trapno, ale vlastně mu děsně fandíte. Je to dobrá napínavá oddechovka, u které se zároveň i zamyslíte nad historií minulého století. Na své si přijdou mladí i staří - Brňáci a přátelé Brna obzvlášť.

Kizuz
21.11.2020 5 z 5

Knihu vřele doporučuji. Má svižné tempo, konec každé kapitoly vás nenechá spát, dokud se nepustíte do další a další až jste na konci samotné knihy :) Kniha je psána s lehkostí, s v tipnými slovními obraty. Zároveň má ale i svou vážnou tvář dotýkající se skutečných osudů legionářů.
Kniha je obohacena zajímavostmi vypovídající o autorově širokém rozhledu.
Je zajímavá svým zasazením děje do reálného brněnského prostředí.
Její styl mi připomíná detektivky s Philipem Marlowem.

Zrzka155
13.11.2020

Super čtení :)

3644
12.11.2020 5 z 5

Napínavý příběh, akce, neznámá i známá zákoutí současného Brna říznutá trochou opomínané historie z prostředí legionářů.