Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355503/bmid_veselou-sebevrazdu-a-stastny-novy-r-54J-355503.jpg 3 155 58

Osamělá zakřiknutá Sylvie se necítí ve své kůži, po otcově smrti propadne depresi a nabude dojmu, že je k ničemu a žádné štěstí už ji nečeká. Proto se rozhodne, že o Vánocích spolyká prášky a ve voňavé koupeli skoncuje se životem. Na radu psychoterapeuta zažívá neuvěřitelné situace, jimž by se za normálních okolností obloukem vyhnula: kupuje si skandálně drahé oblečení, krade v obchodě, zpívá bezdomovkyni, a dokonce si začne hledat přítele…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Motto

Joyeux suicide et bonne année! , 2016

nokid
23.04.2018 3 z 5

Dobrý sloh, rychle se čte, oddychovka. Začíná pohřbem - končí pohřbem. Přečetl jsem ji za 1,5 hod, včetně krátkého cvičení k protažení.

HoneyBunny
20.02.2018 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knih, co jsem kdy četla. Hlavní hrdinka ohromně sympatická, Francie, motivace.... Čteno v čekárně na plastické chirurgii (omlouvám se za svůj smích trpícím pacientům). Kéž by Sophie psala víc.........

Pavlička
31.01.2018 4 z 5

Příběh mě dostal. Vtipný začátek a krásný konec. Oddychovka jak má být :)

misa8153
20.01.2018 4 z 5

Taková příjemná jednohubka. Přečteno za 3 večery. Čte se dobře. Žádné složité myšlenky nebo zápletky, prostě oddychovka.

MartinaP
20.01.2018 5 z 5

To byla moc milá francouzská chuťovka. Přečteno za jeden večer. Nebojte se, je to velmi optimistické a plné naděje. A navíc vtipně napsané. Doporučuji!

Ivuska.09
16.01.2018

Neměla jsem od knihy příliš velká očekávání a možná právě proto se mi líbila. I když je celá o smrti, nakonec vypráví optimistický příběh životem unavené ženy. Asi to není čtení pro každého. Ale pro někoho, kdo se zrovna propadá stále hlouběji do nějaké propasti, by to mohlo být užitečné čtení. Černý humor plný ironie se mi také líbil a jsem ráda, že hlavní hrdince se podařilo dostat pryč z její komfortní zóny. Je to jednohubka na jeden večer, takže podle mě za přečtení stojí.

Kamienkova33
08.01.2018 3 z 5

Bola to milá knižka, v mnohom mi pripomínala V podstate som celkom v poriadku. Aj keď sa to točilo okolo smrti, nemala som vôbec zle pocity, za mňa je to milé, rýchle a jednoduché čítanie, aj také knihy musia byť :-)

alnahu
08.01.2018 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila ,čekala jsem humorný příběh, ale opak je pravdou. Kniha začíná smrtí a dál pokračuje příběhem zoufalé a nešťastné ženy. Kniha má krásnou lákavou vánoční obálku.

veskr
02.01.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě. Už podle názvu bylo jasné, že nepůjde o žádný filozofický kousek, takže splnila mé očekávání. Myslím, že příběh byl vcelku reálný, protože v určitém věku už není čas na čekání na zázrak a člověk musí jít ,,bezohledně " za svým cílem. Za mě dobrý. A pokud se někomu zdála kniha vulgární, tak ať si občas pustí televizi a nemusí to být ani po desáté hodině.

Molinka
01.01.2018 4 z 5

Oceňuji, že smutné téma autorka pobrala s humorem a nadhledem. Ta knížka je spíše pro starší, jelikož hlavní hrdince je pětačtyřicet. Dala bych pět, ale ten název.... Za mě 4,5.

HDosoudilová
30.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení své kolegyně. Chtěla jsem něco humorného na konec roku a tato kniha splnila mé požadavky. Název je sice trochu zavádějící, nicméně děj je po depresivním úvodu celkem zábavný.

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Ale jo, nebylo zase až tak špatné. Vždy v tomto období čtu knihy odehrávající se v čase vánočním, je to takový můj rituál. Většinou se jedná o žánr, který běžně nečtu, ale v adventním čase se k němu vždy uchýlím. Nečekám od těchto knih žádný převratný a dechberoucí zážitek, pouze odpočinek a pár pěkných vánočních klišé. Tato kniha poněkud vybočovala z typických vánočních slaďáren, o to více se mi líbila. Byla vtipná, místy sarkastická. Musí se číst s nadhledem a pak Vás může na ty cca dvě hodiny, které strávíte s její četbou, i pobavit.

zbožňuju_knihy
25.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, název už napovídá o jaký druh četby půjde.
Nakonec to mělo i jisté poselství.
Četla jsem před ní Mengeleho děvče, takže odreagování a relax mi byl příjemný a k tomu to Vánoční šílenství kolem: vítaná změna od detektivek a psychothrillerů, které vládnou světem :-).

evasamankova
22.12.2017 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Rychlý spád a ostrý černý humor, který ovšem nikdy nepřechází do vulgarity.Příběh je poměrně krátký, přesto plnohodnotný.
Hrdinka v pozici životního zoufalce mi byla velmi blízká - dost často si tak připadám i já sama.
Zkrátka oddechové, trochu jedovaté, ale vtipné i smutné čtení.

Danago
16.12.2017 2 z 5

Osamělá introvertní Sylvie po otcově smrti propadne depresi a má pocit, že je k ničemu a už ji nic pěkného nečeká. Proto si na Vánoce naplánuje sebevraždu. Ale do Vánoc zůstávají ještě 2 měsíce ....Na kamarádčino naléhání navštíví psychoterapeuta , který ji zadává úkloly, kterým by se za normální situace vyhnula. Změní takováto terapie její rozhodnutí???
Knížka má být humorná. Bohužel já takovýto smysl pro humor nemám. Knížka je krátká, takže jsem ji dočetla, ale moc mě nebavila.

Boboking
14.12.2017 4 z 5

Jak to vypadá, jsem "černá ovce" bo mi se kniha líbila. Svěží příběh, prima hlášky, sympatická hrdinka. Vtipné, čtivé, sic dobře odhadnutelné. Ale přesně to jsem od knihy s tímto názvem a tématem očekával.

Petusa242
29.10.2017 1 z 5

uděluju jednu hvězdičku za vtipný a originální obal

Hipi
22.10.2017 3 z 5

Taky to vidím tak na tři hvězdy. Ono ani nejde o to, že by to nebylo vtipné, občas jsem se zasmála, ale ten humor je dost přízemní a vulgární...jen pro silné povahy. :)

humor hledání smyslu života ironie

Autorovy knížky

Sophie de Villenoisy
francouzská, 1968
2017  69%Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!