Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355503/bmid_veselou-sebevrazdu-a-stastny-novy-r-54J-355503.jpg 3 155 58

Osamělá zakřiknutá Sylvie se necítí ve své kůži, po otcově smrti propadne depresi a nabude dojmu, že je k ničemu a žádné štěstí už ji nečeká. Proto se rozhodne, že o Vánocích spolyká prášky a ve voňavé koupeli skoncuje se životem. Na radu psychoterapeuta zažívá neuvěřitelné situace, jimž by se za normálních okolností obloukem vyhnula: kupuje si skandálně drahé oblečení, krade v obchodě, zpívá bezdomovkyni, a dokonce si začne hledat přítele…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Motto

Joyeux suicide et bonne année! , 2016

Bráňošek
16.02.2020 4 z 5

Za mě tedy kniha, kde jsem se zase jednou od plic zasmála. Napřed se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec milé překvapení.

petra3895
10.01.2020 5 z 5

Prečítané veľmi rýchlo. Napriek téme je knižka vtipná a stránky mi ubiehali veľmi rýchlo, čo sa často nestáva. Príjemne ma prekvapilo, že sa so zaujímavými nestriedali žiadne nudné pasáže. :) Na takéto predvianočné/Vianočné čítanie celkom fajn. Človeka to naštartuje k niektorým krokom vo vlastnom živote :)

Olous1
28.12.2019

Souhlasím s komentářem mé knižní přítelkyně...alnahu...nezáživné,jen obálka je hezká.

RockMartina
24.12.2019 3 z 5

Čekala jsem něco příjemně sarkastického s kapkou černého humoru odehrávajícího se o Vánocích. Bohužel vánoční to nebylo, smíchy jsem se také neválela, na druhou stranu to byla celkem milá, nenásilná jednohubka.

MíšaS.
23.09.2019 3 z 5

Je to taková jednoduchá oddechovka, ale hezky a rychle se četla.

SBH
17.09.2019 4 z 5

V rámci čtenářského optimismu dávám o jednu hvězdu víc, než jsem měla původně v úmyslu. Protože - knihu jsem přečetla za jeden večer a nedokázala se odtrhnout. Ukňouraná hlavní hrdinka mi kupodivu nelezla na nervy a duševní pochody jsem jí baštila. Katarze s bezdomovkyní v metru mi připadla naprosto dokonalá. A závady? Kupodivu asi nedostatek patosu. A to ho nemám ráda. Ale tohle bylo střízlivé a cynické prostě příliš. Na závěr jedna hrubá chyba - když si Sylvie představuje svůj pomník, splete se v datech (tedy samozřejmě autorka a všichni korektoři a překladatel a... sakra!) a najednou je jí o deset let více a příběh by ztratil smysl. Ale za mě dobrý.

Garfinela
23.04.2019 1 z 5

Tu jednu hvězdu dávám za brazilskou depilaci, to jsem se pobavila. Jinak je to o ničem. Původní myšlenka, že když se člověk rozhodne pro sebevraždu, tak už se nemusí bát žít a tím pádem se mu i život může začít líbit, je sice hezká, ale tady velmi špatně uchopená.

ThePeace135
13.03.2019 2 z 5

Potřebovala jsem do čtenářské výzvy něco s vánoční tématikou... vánoční je tady skutečně jen ten název, o čem byl děj si zase až tak moc nepamatuju neboť mi toho moc v hlavě neutkvělo. Jako ale taková "lehčí" oddychovka to zase tak špatný nebylo.

marwinmh
04.02.2019 3 z 5

Kniha o tom, jak žena v nejlepších letech, prežívající ze dne na den, bez smyslu svého života, objeví chuť změnit přežívání v žití. Kniha se četla lehce, děj plynul svižně bez zbytečných průtahů.

Irsaf
19.12.2018 4 z 5

Sice to nebylo vanocni, přesto se mi to líbilo.

indyka
17.12.2018 3 z 5

Zpočátku je to zajímavé a vtipné, nicméně postupně stále více překombinované...ale jako oddechovka poslouží více než dobře. Příběh celkem hezký, ale méně humorný, než praví anotace. Mně osobně to nevadí, ale čtenář toužící po vyloženě humorné knize by byl asi zklamaný.

IvonaK
14.12.2018 3 z 5

Ten název mě strašně moc lákal a proto jsem neodolala si tuto knížku půjčit v knihovně. Bylo to sice velmi čtivé, ale trochu mě to zklamalo protože to bylo příliš předvídatelné. Půvabná žena která má nízké sebevědomí nakonec zjistí že má sexappeal a najde si ženicha a samozdřejmě hned na poprvé je to ten pravý. A ostatní muži samozdřejmě museli být gayové. Jsem sice pro nenáročné čtení, ale tohle už je moc i na mě.

goofinkaa
05.12.2018 2 z 5

je to taká oddychovka, pri ktorej sa po vás nechce moc premýšlať, len sa trochu zamyslieť nad životom :) človek ju rýchlo prečíta, ale nie je to nutnosť do knihovne :)

Dashmo
08.11.2018 5 z 5

Taká veľmi milená knižka.a hlavne som sa urehotala na niektorých pasážach. Páčila sa mi rýchlosť celého príbehu a hlavne som naozaj cítila ten začínajúci nový život hlavnej hrdinky. Snáď bude aj nejaké pokračovanie z Nepálu :)

ivana02
25.10.2018 4 z 5

Knížku jsem si půjčila kvůli neskutečně nádherné vánoční obálce. Před Vánoci jsem se k ní bohužel nedostala, což nakonec nevadilo, protože kniha absolutně není o Vánocích. Klame obálkou, ale totálně. Prvních pár kapitol na mne působilo rozpačitě, až jsem chtěla knihu odložit. Dle anotace jsem očekávala prvoplánované humorné příhody, což tam bylo, ale až moc. Nicméně pak se děj začal vyvíjet a nabírat na vážnosti. Nevyklubala se z toho prosťoučká vánoční knížečka, jakou bych dle obálky očekávala a i se na ní těšila, ale našla jsem v ní i nádhernou myšlenku - hlavní hrdinku totiž vrátí do života smrt jiného člověka.
Pokud by kniha měla jinou obálkou, dostala by pět hvězdiček, takto je čtenář rozladěn, když obálka vůbec nekorespenduje s dějem a chvíli trvá, než se zorientuje.

NymphMaeve
04.09.2018 4 z 5

K pobavení úžasné, čekala jsem trochu něco jiného, ale nakonec se mi to moc líbilo. Má to i hlubší myšlenku a vše je krásně něžně napsáno. Jediné, co mi vadilo, je průběhová forma vyprávění, ale to je můj vlastní problém. Sice už si jí asi znovu nepřečtu, ale určitě si na ní občas vzpomenu.

janarzk
09.07.2018 3 z 5

Jako oddychovka dobrý. Sice jsem se u ní přímo neválela smíchy, ale na odreagování posloužila skvěle.

L.Helena
28.06.2018 5 z 5

Na základě anotace i mnohých komentářů zde jsem k této knížečce přistupovala jako k odpočinkovému naivnímu čtení, u kterého budu zažívat výbuchy smíchu na každé druhé stránce. A zpočátku to tak i vypadalo (scéna v depilačním salonu je zkrátka jedinečná). Postupně se ale čtení měnilo v silný lidský příběh, i když lehce naivní. Jsem ráda, že jsem knížku četla a myslím, že neupadne v zapomnění.

Jen malá vsuvka pod čarou. Hrdinka několikrát opakuje, že je jí pětačtyřicet, ale když si chystá text na náhrobek (str. 21), tak je zde uveden letopočet 1960 až 2015. Tak vážení redaktoři, kdo z vás neumí počítat?

Leniik33
06.06.2018 5 z 5

Vtipné, výstižné a k zamyšlení. V životě stačí jeden okamžik u kterého si uvědomíte, že takhle prostě žít nechcete. Život je přesně takový jaký si ho člověk udělá a tohle si hlavní hrdinka naštěstí včas uvědomí :)

luciefeix
29.05.2018 4 z 5

líbila se mi přeměna hrdinky a její odhodlání

humor hledání smyslu života ironie

Autorovy knížky

Sophie de Villenoisy
francouzská, 1968
2017  69%Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!