Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2415 2415

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

hs777
24.09.2018 3 z 5

Po předchozích zkušenostech s knihami Radky Třeštíkové jsem očekávala další oddechovku, takovou mezihru, malou vycpávku mezi nějakou napínavou severskou detektivkou a kvalitní knihou k přemýšlení. A to jsem taky dostala - nic víc, nic míň.

Anna27
24.09.2018 3 z 5

Radčina nejlepší kniha. Bavila mě a doporučuji. Obzvlášť lidem z Moravy, ti se musí s příběhy a řečí ve Veselí nejednou ztotožnit. ❤

Renatecka
24.09.2018 3 z 5

Teda, jsem z knihy trochu na rozpacích. Jsem zhruba ve věku hlavní hrdinky, pocházím a žiju na Jižní Moravě, ale moc jsem pro Elišku pochopení nenašla. Vím, že rodná hrouda je pro mnohé (i pro mě) srdcovka, ale proč se proboha vracela zpátky k rodičům natrvalo? - upřímně ono to žádná pohádka a čekání na teplý oběd, jak se autorka v knize zmiňuje, není... Eliška se prostě vrátila do svého rodiště a oj*la třetinu obce. Třeštíková totiž snad ani jinak psát neumí, než o nevěrách, promiskuitě, apod. A jak už bylo zmíněno níže, také jsem měla místy pocit, že čtu Lanczovou pro třicátnice.

mariva
24.09.2018 4 z 5

Dojmy z knihy mám trochu rozpačité - nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, ale zase mě nijak mimořádně nenadchla. Připadalo mi, že spousta děje jen klouzala po povrchu, řada vztahů byla jen v náznaku a čtenář si musel hodně domýšlet. Osobně mi také vadí téma rakoviny, které v poslední době nechybí téměř v žádné knize. Protože oblast kolem Veselí, ve kterém se děj odehrával, trochu znám, pomohlo mi to částečně pochopit mentalitu tamějších obyvatel i to, co na ní asi vadí mému synovi, kterého do této oblasti zavedla práce a odmítá se tam trvale usídlit.

Vlasta155
24.09.2018 1 z 5

Padla z toho na mě deprese a zmar. To jsem si zase naběhla. Ale obálka je opravdu moc hezká, za ni dávám tu hvězdičku.

zuzana2599
23.09.2018 5 z 5

Veselí je smutné i veselé. Je to tragikomický příběh, který mě hned po prvních pár stránkách zcela pohltil a chytil za srdce. Všechno mi bylo tak blízké - slovácké nářečí, reálie i život ve městě. Vždyť Veselí je jen nedaleko od mého bydliště a slovácky mluvím také.
Tož moc pěkné to bylo čtení, milá pani Radko! Je to pre mňa hold Veselí a celému Slovácku !!! Mějte sa pěkně a pozdravujte Elišku !!

petule1
23.09.2018 2 z 5

Nuda Nuda Nuda. Dočetla jsem to, protože jsem čekala, že to třeba ke konci vezme spád, ale nic se nekonalo.

Matita310
23.09.2018 5 z 5

Má nejoblíbenější česká autorka mě opět nezkalamala. Každá její knížka je jiná a vždycky překvapí. U této knížky jsem se opravdu hodně nasmála. Už teď se těším na další.

mmiirrkkaa
22.09.2018 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, leč přinesla spíše zklamání. Pořád jsem čekala, kdy se příběh rozjede, ale žádného velkého příběhu jsem se nedočkala. Byť je hlavní hrdinka cca v mém věku, nijak jsem se s ní neztotožnila. Pro mě jsou top Bábovky. Mistrně propletené příběhy žen, co nejsou žádné bábovky...

sweeneytodd
22.09.2018 4 z 5

Čekala jsem, že se více dozvíme o minulosti hlavní hrdinky.
Čtivé, ale pořád u mě od autorky vede Osm.

Spoiler: smrtelná nemoc mi přijde jako berlička, tato část mě vyloženě nebavila.

Polík
21.09.2018 5 z 5

Jsem velice mile překvapená, skvělá knížka! Sice to na první pohled vypadá, že je to oddechovka, ale cítíte tam ohromnou vnitřní bolest při umírání otce, potom Vás zase rozveselí drobné úsměvné příhody kolem hovnocucáře, pak zase smutek na první láskou, která se sice mohla vrátit, ale nevrátí.
Vynikající!

marion111
20.09.2018 5 z 5

Pro mě nejhezčí kniha od autorky. Milá, vtipná, dojemná i veselá. Dávám 5 hvězd.

malkina11
20.09.2018 5 z 5

My z Veselí (já z nad Lužnicí), jsme veselí :-) Nemohla jsem odolat a jsem nadšená. Souhlasím s ostatními, zatím nejlepší Třeštíková! Bravo!!!

Tyto
19.09.2018 5 z 5

Svižné, nenáročné, příjemné počtení i k mírnému zamyšlení.
(str.158) "Bylo by hezké, kdyby sa nekeří lidi dali vyčistit jak ta žumpa,"...

Petra2808
18.09.2018 4 z 5

Pro mě velké překvapení,doporučuji!

TherezkaJ
18.09.2018 2 z 5

Nic než jako knihu na odreagování jsem si to ani nekupovala, a proto ani neměla moc velké očekávání. Třeštíková ostatně nepíše nijak vysokou literaturu. Ale i tak jsem z Veselí celkem zklamaná. Je to celkem čtivé, autorka si umí hrát s jazykem i dialogy, ale to je asi tak všechno, v čem kniha vyniká. Trochu jsem čekala, že se hlavní hrdinka bude vracet více do své minulosti, co jí vedlo k návratu do rodného města, za celou dobu se ale dozvíme jen matně o nevydařených vztazích a pracích. Síla Třeštíkové vždycky bývala v retrospektivách, prolínání, vytvářela tak v příběhu napětí a taky důvod proč se nedalo od knihy odtrhnout. Tady to ale chybí. Autorka na jednom místě zmiňuje v knize Lenku Lanczovou a její románky pro dospívající slečny. Po pravdě, trochu jsem si při čtení Veselí připadala, jako bych v ruce držela něco podobného, akorát určeného pro starší generaci. Stejně čtivého, ale také stejně postrádajícího hloubku.

maryberry06
18.09.2018 5 z 5

Nejlepší kniha Třeštíkové!

Terina1
18.09.2018 4 z 5

Za mne je to nejlepsi kniha od Trestikove. Tezke zivotni situace popsany s lehkou ironii a narecim, ktere me na knize bavily nejvic.

Spunttrix
18.09.2018 5 z 5

V den,kdy se kniha zacla prodávat jsem odjížděla na dovolenou, takže jsem si ji jeste rano běžela koupit :) a udělala jsem dobře.
Četla jsem všechny knihy od autorky a tahle patří určitě k těm nejlepším, navíc v dosti situacích mi to připomínalo mou vesnici, ze které pocházím :)
Možná jsem na konci očekávala ještě nějaký zvrat nebo vyvrcholení, ale i tak mne kniha bavila.

Ivuska.09
16.09.2018 4 z 5

Kniha Veselí je jednoznačně tím nejlepším, co jsem od této autorky zatím četla (některá ze jejích děl jsem měla problém vůbec dočíst). Ačkoli jsou zde věci, které jsou pro Třeštíkovou už typické a které zrovna nevyhledávám, tak se jí v tomto příběhu podařila jedna důležitá věc: působit přirozeně. A proto mě bavil. Autorka v sobě našla jakousi hlubší lidskost, kterou do textu bez problémů zapracovala. Sice si mohla odpustit jednu tragickou událost (jedna ze závažných nemocí, kterou mají autoři potřebu cpát do každé knihy), ale jinak je vše čtivé a tentokrát příjemně napsané. Moravský dialekt mě bavil a místy jsem se některým pasážím smála nahlas. Doufám, že její další kniha bude minimálně tak dobrá jako tahle.