Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

lenuskav
15.12.2017 3 z 5

nebylo to přímo špatný, jen strašně roztahaný, místama nezáživný a kniha mohla být klidně o půlku kratší. dneska 3 hvězdy

Puntíkatýhrnek
12.12.2017 3 z 5

Prolog mě zaujal, ale po něm bohužel následoval hodně pomalý rozjezd. Celkově mi přišlo, že příběhu chybí spád...co mu ovšem nechybí je špatné počasí, ponurá nálada a mnoho zápletek. Svým způsobem je zajímavé zakomponovat do jedné detektivky hodně zápletek, ale výsledek, že v podstatě nejsou propojené, mě osobně moc nenadchl. Také jsem moc nesympatizovala s hlavními postavami, které nebyly vykreslené do hloubky. Epilog si mohl autor, alespoň pro mne, úplně odpustit...chápu, že je to první díl série, ale závěr, který působí značně upoceně, mě nenavnadil na pokračování, naopak jsem usoudila, že mi to stačí...Také bych úplně autora nesrovnávala s Jo Nesbo...ten je (i když mi už série s Harry Holem leze krkem) výrazně lepší spisovatel...Za mne je to průměrný, ne příliš náročný příběh.

Peti
29.11.2017

Detektivka o zmizelých dívkách. Hlavním vyšetřovatelem (a pomocníkem policie) je bývalý detektiv, Frank Rath. V okruhu mnoha kilometrů mizí dívky a postupně se rozvíjí velice zajímavý a spletitý příběh, kdo je pachatelem mě dost překvapilo. Souběžně se v knize rozvíjí i příběh Franka, který díky velice smutné záležitosti v minulosti přišel k dceři. A vypadá to, že se o ní bude muset v budoucnu hodně bát. Čtivé, těším se na další díl.

švícko
27.11.2017

Bylo to takové zvláštní. Chvíli skvělé, chvíli jsem se nudil. Tak snad další kniha to vylepší. Na procenta bych dal 75%.

game
20.11.2017 1 z 5

príšernosť. vyzeralo to dobre, malo to propriety dobrej krimi, ale tak to milý novoautor došmodrchal, že polovica by bola stačila.
bez hrozby vracajúceho sa zloducha, bez torza človeka, ktorý mal torzo aj v mozgu, bez tej úplne nepravdepodobnej konečnej kataklyzmy, polovica dievčat mohla zostať doma, stačila na stratenie jedna...
milý autor tam chcel dostať všetko, čo videl, počul, čítal inde, a ukázalo sa to ako priveľa. takto nie.

PetraBery
13.11.2017 4 z 5

Přes pomalejší rozjezd se dá lehce dostat a poté už následuje detektivka připomínající severské autory. Hlavní hrdina bývalý policista Frank, jeho pomoc při řešení případu zmizelé dívky a jeho starosti "otce" téměř dospělé dcery. A úplně na konci odstavec, kvůli kterému si přečtu i další díl.

Agatha84
05.11.2017 5 z 5

Perfektní! Postupná gradace a vtahovaní do děje. A ten konec! Donutil mě přidat i tu poslední hvězdu do hodnocení :-)

LuckaH2
02.11.2017 4 z 5

Líbilo! Zajímavý příběh, zmizelé dívky, prolínání se ztracenou Mandy, do toho život Franka Ratha. Skvělé popisy - např. scéna, kdy byl Rath u Mandy "taťky" a Roštěnky, úplně jsem je viděla - jak jsou oblečení, jak to u nich vypadá. A do toho sem tam vtipná hláška - "kočka velikosti retrievra." Pak jsem byla trochu zklamaná (zbytečně) při konci, když vlítl do toho domu, tak jsem si předsudkově říkala, co tam najde, a ono to tak nebylo. Překvapivé rozuzlení. A ten konec? No další díl musím přečíst!

Evina74
01.11.2017 5 z 5

Čtivě napsaná, napínavá detektivka.

lisc
31.10.2017 4 z 5

Musím napsat: skvělá detektivka!
Přestože mi trvalo skoro do poloviny než jsem se začetla, ale pak mě děj strhnul a konec docela odrovnal: Chci další díl.

JAG
19.10.2017 4 z 5

Kvalitní detektivka a velmi nadějný start nové série. Děj se sice rozbíhá pozvolna, ale díky události na prvních stranách jsem byla napjatá celou dobu a zajímala se, jak souvisí s případem. Těším se na další díl, protože ten závěr...

Restang
03.10.2017 5 z 5

Od tohoto autora jsem knihu četla poprvé a určitě né naposledy. Kniha se pozvolna rozbíhala a postupně mě vtahovala do napínavého děje. Konec byl trochu roztříštěný, ale neubralo to na kvalitě. A top tomu dodala ta tečka na závěr. Za mě knihu doporučuji. Mně se líbila hodně.

Hanifa
03.10.2017 3 z 5

Dvě třetiny jsem četbu tlačila silou, protože se mi nelíbila častá sprostá mluva a už dnes ani nevím, o čem to bylo. Poslední třetina se už rozjela, začala mě zajímat a konec byl očekávaně jasný a dobře rozvrstvený.
Mám dojem, že ve Vermontu je každá 16letá dívka v nechtěném jiném stavu a zákony jsou spíše na ochranu zločinců. Z čeho byl živ hlavní hrdinka mi nějak uniklo.
Přes to všechno bych se další autorově knize nebránila.

ondrash77
24.09.2017

Snahu napodobit styl skandinávské detektivky můžeme sledovat už řadu let, vlastně od prvního vydání Larssonových Mužů, kteří nenávidí ženy. A i když od té chvíle uteklo hodně času, tento žánr je stále živý a inspirativní, a za svůj ho berou autoři napříč kontinenty. A je jedno, jestli jsou z Osla nebo třeba z Vermontu v Nové Anglii, kde žije právě Eric Rickstad. Ostatně životní podmínky ve státě na hranicích s Kanadou se od těch švédských nebo norských zase tolik neliší.

Výchozí pozice postav knihy nejsou zrovna originální – vysloužilý policajt Frank Rath, toho času na volné noze se živí coby soukromé očko, je přesvědčen bývalým kolegou, aby se podílel na vyšetřování zmizení šestnáctileté dívky.

martina.tim
24.09.2017 5 z 5

Sakra, ten konec!!!! Já chci další díl. Musím mít další díl :D Jinak skvělý příběh. Bavil mě od začátku až do konce. Vřele doporučuji. :)

Sallka
24.09.2017 5 z 5

Velice dobrá detektivka. Těším se na další díl.

Leniii
18.09.2017 4 z 5

Pomalejší rozjezd..rychlejší spád...napínavý příběh..bavilo mě to a ten konec?! Kdy bude další díl? :)

Fundelot
16.09.2017 4 z 5

Drsný krimi-thriller z prostředí chladného Vermontu, strhující od první kapitoly až po poslední stranu. Nemůžu se dočkat pokračování!

septime
13.09.2017 4 z 5

Epilogům už moc nevěnuji pozornost, vždy to jen prolítnu. Ale díky tomuto dávám o hvězdu více a už se teším na další díl

Pudink
01.09.2017 4 z 5

Příjemně potěšila :)

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká