Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

scoiattolo
26.11.2018 3 z 5

Za mě to taková pecka nebyla. Téma příběhu bylo každopádně zajímavé, nicméně děj se mi zdál zdlouhavý. Také mi vadilo, jak autor někdy až moc zabředával do popisu krajiny. Což se některým čtenářům třeba naopak může líbit, takže jen můj osobní názor. Jen dotaz, co ti kanárci na konci? Určitě si ale ráda přečtu Jména mrtvých dívek:-)

Lindulinek
18.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se dobře. Téma a zpracování mě zaujalo. Odhalení pachatele bylo promyšlené a překvapivé.

marhoul
22.10.2018 3 z 5

Detektivka, takový lepší průměr.

harena
21.10.2018 3 z 5

Dobrá detektivka, tak do třetiny dost zdlouhavé, pak už čtivé a napínavé. Překvapující a otevřený konec, uvidíme, jak se autorovi povede druhý díl.

Sotek43
20.10.2018 5 z 5

Super čtení, napínavé az do konce a otevřeny konec.

kackahracka
27.09.2018 odpad!

Dala jsem tomu dvě šance. Bože odpusť mi. Tolik promrhaného času. Napodruhé jsem dočetla asi o stránku dál. Nedalo se to. Mám po krk vulgárních ožralů, kuřáků a poloinvalidů v roli detektiva. Taky brutálních scén a vzpomínek na hrůzy způsobené v dětství. Nechápu, jak může tenhle trend někoho fascinovat. Ať už jako autora, nebo jako čtenáře. Tomuhle dílu navíc vévodí příšerně nudná vatová výplň a příběh naprosto o ničem. Nula hvězd je ještě skvělé hodnocení. Za mě nikdy více.

Gibis
19.08.2018 5 z 5

Po pravdě moc nechápu to nízké hodnocení, za mě to bylo skvělé, napínavé čtení, které mě nenechalo chvíli vydechnout. Možná ve mě kniha nezanechá trvalou vzpomínku, ale v tuhle chvíli mě to hodně bavilo a podle toho knihu hodnotím.

Metla
02.08.2018 4 z 5

Napoprvé jsem "Tiché dívky" po několika stránkách odložila, důvodů bylo hned několik. 1) Štítila jsem se obracet stránky, jelikož jsem měla knihu půjčenou od tety, které knihovnu pochcal kocour - a tahle papírová cihlička asi ležela hodně na ráně. 2) Byla jsem přežraná vysloužilými detektivy se zdravotními potížemi. 3) Štvalo mě jméno hlavního hrdiny, obtěžovalo mou imaginaci nesympatickým ksichtem jisté nechvalně proslulé osoby. Dala jsem "Tichým dívkám" druhou šanci, překonala odpor ke zvlněným, zažloutlým stránkám, co tolik voněly mojí kočce; vyčíhla jsem si ideální náladu pro severské thrilery (sníh, mráz, brzy tma, mírná depka) a pokusila se soukromému detektivu Rathovi vymyslet obličej odpovídající jeho samotářské povaze. Potom už jsem si dobře užila svižně odsýpající případ ztracených děvčat.
Vyhovovalo mi prostředí kanadských městeček a hor, stejně jako autorova přímočarost: když kapitola končí větou "sejdeme se v tolik hodin na tomto místě", pak na začátku následující kapitoly tam prostě jsme. Žádné odbočky ve stylu popisů cesty, použitého dopravního prostředku, okolí, či momentálních duševních pochodů. Charaktery jsou docela dobře definovány jejich jednáním, živými rozhovory, jen občas sklouznou k nějakým více či méně důležitým vzpomínkám. Frank Rath je vypiplán detailně, u vedlejších postav zůstal prostor pro dokreslení, ale všichni fungovali dostatečně.
Děj není kdovíjak originální, četla jsem však rychle, se zaujetím a zvědavostí, která bestie má zločiny na svědomí, případně jak konkrétní dívky zapadají do vyšetřování. Autor neposkytuje mnoho vodítek a můj obvykle přesný odhad tentokrát selhal. Konec mě úplně nenadchnul, přišel mi neslaný, nemastný a epilog (vlastně jeden obří cliffhanger) byl horší než kopanec do holeně.
Nadprůměrný thriller - i přes vážné výhrady k finále.

Mil@n
04.07.2018 3 z 5

Zdlouhavé, nicméně i napínavé. Víc jak 3* nemůžu dát.

Rea_Rea
03.06.2018 5 z 5

Chytlavá a napínavá knížka. Až na ten fakt blbý konec, díky kterému se nemůžu dočkat druhého dílu :)

aachilovka
24.05.2018 3 z 5

byla jsem zvědavá, ale tento styl psaní asi není můj šálek kávy

Peršanka
04.05.2018 1 z 5

Ech, co napsat? Snad jen že jsem vydržela až do konce. A ten to pokazil definitivně.

farfalla13
26.03.2018

Tento vypravěčský styl okořeněný velkým množstvím vulgarismů nemusím. Jsou daleko lepší detektivky.

LusSyNDA
09.03.2018 3 z 5

Děj byl spíše o detektivovi Rathovi než o samotném případu. Samozřejmě části s Rathem souvisely okrajově s případem, ale na první pořádný pojítko se přišlo až za polovinou knihy. Nejlepší část (a zároveň nejnapínavější) byl jednoznačně Epilog! Škoda že kniha v tu chvíli skončila, klidně to mohl být začátek nové knih. Zajimavost: Hodně byla v knize zmiňována auta - značky, názvy.

alibaba72
14.02.2018 5 z 5

Klasická detektivka, napínavá, mrazivá, super. Těším se na další knihy Erika Rickstada.

Zoy
05.02.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla, napínavá od začátku až do konce, který mne trochu překvapil. Už se těším, až si přečtu druhý díl

studentice
27.01.2018 4 z 5

Dostala jsem se k této knize náhodou a byla jsem z ní nadšená, sympatický hlavní hrdina, napínavý příběh...

poiu
18.01.2018 2 z 5

Z knihy jsem celkem zklamaná. Detektivové vyšetřují zmizení několika dívek, ale k žádnému vyšetřování skoro ani nedochází. Dívky v příběhu figurují na asi 3 stranách, kde jsou uvedena jen jejich jména a popis (a to je tak vše) ..... Nikde žádné pátrání v okolí dívek, hledání spojitostí..... No, příběh se v podstatě sám vyřeší na posledních 20 stranách.... (a informace o něm nám poskytne televizní reportérka) .... na dalších 2 stranách se dozvíme, kam zmizela Mandy a příběh de facto končí. (žádné podrobnosti, vysvětlení, příčiny, ......nic)

_____________________Spoiler + divné věci ____________________
- nechápu, jak mohl detektiv s roztříštěnou lebkou (= otřesem mozku) a krvácející, pořezanou rukou přemoci relativně zdravého člověka ozbrojeného nožem - vím, že ho udeřil pistolí, ale stejně.
- nechápu, jak je možné, že jde vyšetřovatel do akce sám, aniž by o tom kdokoli věděl
- kde se vzala udírna a v ní těla 2 obětí?
- kde se vzal hasič, který prodával lístky do nějaké tomboly? (proč tam o něm nebylo víc a jak figuroval v příběhu? ---- podle čeho Rath odhalil, že zrovna on prodal lístky do tomboly?)
- jak si mohl policista nevšimnout zápachu mrtvoly, který jasně musel být cítit z kufru auta?
- proč se nedozvíme nic o tom, jak byla Mandy zabita?
- kdo byl kluk na fotografii a jak víme, že to byl hasič?
- co se stalo s tou Mandyinou spolubydlící? Byla z něčeho obviněna?
- jsou všechny 16 leté holky z Vermontu těhotné?
________________________________________________

No, škoda :-(

DavidKeller
31.12.2017 5 z 5

Zdravím kniha dočetlá včera večer, parádní přiběh , Vermont hranice s Kanadou , takže kupa sněhu a mrazivá atmosféra . Jsem nadšený, Ratha jsem si oblibil i jeho rodinné tajmeství , druhý díl si musím přečíst co nejdříve..Co čeká dál ? , to tuším ! Přesto si uniknout nenechám .

Calibra
23.12.2017 3 z 5

Potřebuji půlky hvězdiček... Databáze, prosím, zaveďte půlky. Tahle kniha byla na 3 a půl. Celou jednu strhávám za spoustu vulgarismů. Dále se mi moc nelibil hlavní hrdina, nevyrovnaný vágus, tak jsem si ho představovala. Příběh zmizelých holek byl fajn a otevřený konec mě nalákal tak z poloviny.

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká