Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380606/bmid_ver-mi-7KN-380606.jpg 4 414 414

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň. Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na veřejnou střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její. Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodeje drog se svým starším bratrem chce vést normální život – chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory. Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc – jeden druhého.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trust , 2017

čef
12.12.2018 4 z 5

Dívčí románek zarámovaný mezi dvě hororové situace. Pubertální dívky věkem a zkušenostmi okolo první a dalších intimností si určitě dobře počtou. Zajímavý upřímný a věcný tón jako z učebnice. Pro sebe beru jako seznámení se současným stavem tohoto žánru, dívkám ani nebudu knihu doporučovat, ještě bych je odradil.

Ditules
06.12.2018 3 z 5

Středoškolská romance s takřka kriminální minizápletkou...

LilianaFalcon
05.12.2018 3 z 5

První půlka knížky nebyla špatná. Začátek rychle vtáhl do děje a přece jen obézní blondýnka, co byla zvyklá na šikanu, a středoškoslký dealer jsou zajímavě zvolené postavy.
Ale druhá půlka se děsně vlekla a stalo se z toho spíš dost průměrné YA.

Veroush
18.11.2018 5 z 5

Čtu, čtu a najednou zjistím že mám dočteno. Děj mě tak pohltil, že jsem si to ani neuvědomila. Bylo to velice zajímavé a dalo by se říct, že i poučné.
Mě se kniha líbila moc a klidně se k ní ještě vrátím.

Ppeetula
17.11.2018 5 z 5

Nebylo to nějak moc náročné čtení, ale příběh byl zajímavý a líbil se mi. Přečetla jsem ji rychle, protože mě děj pohltil a měla jsem problém si dát od čtení pauzu :) Takže za mě doporučuji :)

janno69
15.11.2018 4 z 5

Líbila se mi, zajímavý námět. Jen ten konec trochu uspěchali. Škoda, pár stran navíc, by jí udělalo ještě lepší.

MarKy95
15.11.2018 5 z 5

Pěkná kniha, čtivá, celkem vtipná... ale konec byl moc rychlý. :)

Ivuska.09
06.11.2018

Tohle bylo dobré. Zajímavé, napínavé, spousta akce, sem tam nějaké klišé, ale pořád velmi čtivé. Tak trochu akční příběh, tak trochu love story. Myslím, že pro mě to byla první kniha tohoto stylu od nakladatelství Baronet, ale určitě se podívám, co dalšího u nich vyšlo.

AliceTief
03.11.2018 4 z 5

Ubrala jsem hvězdičku za ten konec, nemusel to být happy end o 20 let později, ale trošku rozepsat se mohla. Jinak se mi příběh velice líbil a KONEČNĚ hlavní hrdinka, která není úplná topmodelka =)

ves.lucie
25.10.2018 5 z 5

Pribeh byl poutavy a hned od zacatku se nasadilo tempo deni rychlych stretu a konfliktu ... Edie me bavila. Podle popisu normal holka, sem tam ranařka, co kazdou sejme :-) i tak bylo cítit, že zážitek, který si prožila, ji poznamenal.

Konec mi prisel moc rychly a hrr, a podle me si zaslouzil jeste par stranek .. ale byl tam "happik" :-)

Pedruska01
17.10.2018 5 z 5

Kniha se hodně dobře a rychle četla. Dokázala mě už od samého začátku zatáhnout k sobě do děje. Byla milá, krutá trochu napínavá i úsměvná zároveň. Začalo to dost netradičně a zcela chápu, že ty dva takový zážitek k sobě připoutal.
Hlavní hrdinka... jsem z ní trochu rozpačitá. Byla to fajn holka, měla jsem ji ráda, ale občas tu stydlivost a následné vrhnutí se na věc... prostě jsem jí to nevěřila. Ale to byla jen drobná piha na kráse. Jinak asi klobouk dolů předtím, jak se Edie s tolika věcmi uměla poprat. Neuzavřela se do ulity a nehlásala - to jsem já, ta chudinka. Postavila se tomu a šla si za svým. Slovy i činy. Její protějšek John, kdo by si ho nezamiloval, byl další z kategorie skvělých postav a chlapů, které bychom chtěli mít kolem sebe. I když byl otrkanější životem, a to dost a věděl své, i tak byl někdy v situaci, že vypadal jak nahý panic. :D Bylo to roztomilé a až cudné. Uměl se k Edie chovat - jako gentleman, jako ochránce. To se mi líbilo. Přeci jenom věkem byl ještě kluk, ale věděl co chce a měl vychování, i když, jak se říká byl mladej a blbej. Však i to mělo následky. Akce - reakce.
Líbila se mi i ta idea, kde Edie není typická hlavní hrdinka. Žádná vychrtlá modelka s dokonalou vizáží. Že i když byla dle jejích slov tlustá, její nejbližší to akceptovali, že ji John měl upřímně rád a líbila se mu. I takový možná detail, ale dělá to příběh o to netradičním a hezčím. Přeci jenom stále tohle je v takovém žánru velká anomálie. A já jsem za to ráda. Pořád a každý zvlášť v dnešní době, má ty své ideály, idoly a těch se drží anebo je prostě jen chce. A při tom každý je nějaký, a to, že někdo je třeba tlustým, neznamená, že je přece méněcenným. (Svět by se mohl trochu změnit.)
Jejich kamarádi Hang a Anders byli taky super. Líbilo se mi, jak se spolu kočkovali. Bylo jasný, že skončí spolu, ale bavilo mě to.
Jsem spokojená. Příběh byl moc pěkný a moje romantická duše dostala svou dávku. Takže mohu jen doporučit. :)

Kukicka
17.10.2018

Ani nevim kolik bych mela dat hvezdicek. Kniha byla ctiva, pribeh taky hezky, ale neco mi na knize nesedelo. Konec byl nedomysleny a celkove mam takovy rozpacity pocit

Ceeca
16.10.2018 3 z 5

Kniha mě bavila, docela fajn zápletka, ikdyž trošku přitažená za vlasy. Od autorky předchozích knih bych to nečekala. Občas mě rozčilovala hlavní ženská (dívčí) postava, většinou nemám problém si nějak vymyslet v hlavě, jak vypadá postava, ale u této dívčiny jsem problém měla. Konec byl podle mě trošku přestřelený, urychlený. Kniha byla ale čtivá, neurazí ani nenadchne na 100%.

LenRan
15.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, hlavní postavy měly sympatické charaktery, hlavně vtipná a sarkastická byla Edie. Doporučuji, bavilo mě to.

Elčokča
14.10.2018 4 z 5

Fajn knížka, oba hlavní hrdinové sympaťáci. Jen je trochu nepravděpodobné, že se do holky, co nakupuje v nadměrných velikostech, zamiluje nejpopulárnější a nejžádanější playboy ze školy...

1moniccka
13.10.2018 5 z 5

Zajímavý příběh. Ten začátek byl drsný. Johns byl sympaťák a Edit byla fajn i to co si prožila první šikana,přepadení a pak strata nej. kámošky se ji nedivým no.Ale bylo fajn jak tam bylo zabivakovaný i děj Andersa a Hangs a její mamky bylo to super. Konec jsem si myslela že tam něco sehraje ten jeho bracha.Ke knížce se rada několikrát vrátím tak vřele doporučuji četlo se to krasně

Maruš.D
12.10.2018 4 z 5

Bylo to zajímavý příběh. Začátek byl velmi napínavý a pro mne strašidelný a nepředstavitelný. Postava Johns mě bavila a velmi rychle jsem si ji oblíbila. S Edie to je komplikovanější, byla statečná a s tím co si prožila nakládala vcelku obstojně- Minimálně na to, že jí je 17 to bylo OK. Ale občas mi tam něco vadilo. Možná ten konec byl trochu nepravděpodobně vyhrocený.. ale já to odpouštím (přece jen je to kniha). Avšak celkový dojem z knihy je velmi pozitivní a přála bych si více knih od autorky.

ptavichripkaa
10.10.2018 4 z 5

Fajn počteníčko.

jani.ruzicko
08.10.2018 5 z 5

Bylo to určitě něco jiného, než série Stage Dive, ale vůbec ne horší. =)

Moc se mi líbilo jak společný traumatický zážitek přerostl v přátelství a přátelství pak v lásku. Tihle dva si rozhodně svůj happyend zasloužili a já mohu příběh rozhodně doporučit. =)

Evka3814
06.10.2018 5 z 5

No co dodat,opět úžasná kniha s úžasný,pohlcujícím příběhem... od začátku do konce. Bavil mě Anderson a jeho hlášky:) také se mi líbilo že Edie byla normální holka a ne nějaká "modelka". Rozhodně se k teto knize budu ráda vracet